Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

AKTUALIZUJEME! UTKÁNÍ FRÝDKU S LOVOSICEMI ODLOŽENO!

25/11/2021
Čtveřici českých extraligových výběrů čeká o víkendu vystoupení v Poháru EHF, svá utkání extraligového 12. kola si tak předehrávaly ve středu, respektive v případě Plzně budou dohrávat v prosinci. Původně plánovaný nedělní zápas mezi Hranicemi a Maloměřicemi byl odvolán s ohledem na opatření majitele tamní sportovní haly. O víkendu jsou tak na programu „jen“ dva zápasy a to v Jičíně a Frýdku-Místku, přičemž přenos z Jičína můžete sledovat živě od 18 hodin v pátek na ČT Sport. Aktualizujeme: Utkání mezi Frýdkem-Místkem a Lovosicemi odloženo kvůli karanténním opatřením v týmu Lovosic.
AKTUALIZUJEME! UTKÁNÍ FRÝDKU S LOVOSICEMI ODLOŽENO!

 

Extraliga mužů - 12. kolo

st 24. 11. 18:00 HC ROBE ZUBŘÍ - HC DUKLA PRAHA 29:26

st 24. 11. 18:30 HCB KARVINÁ - KH ISMM KOPŘIVNICE 28:27

pá 26. 11. 18:00 HBC RONAL JIČÍN - SKKP HANDBALL BRNO - přímý přenos na ČT Sport

ne 28. 11. 10:00 TJ CEMENT HRANICE - SHC MALOMĚŘICE BRNO - odloženo

ne 28. 11. 17:00 PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK - LOVCI LOVOSICE - odloženo

út 14. 12. 19:30 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ - TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE

 

Brno nevyrazí do Jičína v plné síle, chybět budou hned dvě zahraniční opory. „Jedeme do Jičína ve velmi složité situaci, když po odchodu Sekuliće bude chybět další klíčový hráč Jezdimirović. Je to velká výzva pro ostatní hráče ukázat svoji kvalitu. Jičín bude hrát zápas o poslední teoretickou šanci o postup do play off, a proto se dá čekat velká bojovnost a nasazení v osobních soubojích. My se budeme celý týden pečlivě připravovat na to, abychom utkání zvládli a znovu se tak přiblížili k našemu cíli, a tím je účast v play off, na které Brno čeká mnoho let. Naše forma jde neustále nahoru a věřím, že tým i přes dvě citelné ztráty ukáže svoji sílu a dokáže bodovat i v Jičíně,“ hlásí před zápasem trenér Brna Pavel Hladík.

Adam Stein navíc připomněl specifika jičínského zázemí, kde může zaváhat ledaskdo. „Tam se nikdy nehraje dobře, ale i přesto věřím, že zvítězíme a do Brna přivezeme dva body. Klíčem k úspěchu bude především hrát svoji hru a myslet sami na sebe,“ řekl Stein.

Že Jičín hraje o veledůležité body potvrzuje i domácí kabina. „Zápas s Brnem bude velice důležitý pro obě strany. Brno má oproti nám lepší bilanci a aktuálně mu patří 6. příčka tabulky. V posledních dvou letech Brno výrazně posílilo, a tak cíle brněnských hráčů jsou určitě vyšší. Pro nás je to téměř existenční zápas. Pokud chceme udržet alespoň minimální šanci na bojování v play off, musíme bodovat. První půlka základní části se nám vůbec nepovedla, a proto už doma nesmíme ztrácet žádné body,“ ví David Krahulec, křídlo HBC Jičín.

Zápas s nábojem můžou sledovat příznivci házené už v pátek 26. listopadu od 18 hodin v přímém přenosu ČT Sport.

Krátký víkendový program uzavře měření ve Frýdku-Místku, protože utkání v Hranicích bylo z důvodu opatření majitele hranické sportovní haly odloženo. Do Frýdku-Místku se chystají Lovci a také Frýdek by už rád zlepšil svůj bodový zisk. Naposledy si dobře rozehráli Frýdečtí zápas v Novém Veselí, ale zase vyšli na prázdno. "Čeká nás nesmírně těžký zápas. Lovosice hrají velmi dobře, jsou v herní pohodě, čemuž odpovídá jejich postavení na špici tabulky. Rozhodně tak budou favoritem tohoto utkání, ale my uděláme všechno pro to, abychom bodovali, protože to potřebujeme v naší situaci," řekl trenér Frýdku-Místku Daneil Valo.

Naopak Lovci si nevedou špatně a formu by chtěli potvrdit. „Při pohledu na tabulku se můžeme zdát jako jasný favorit. Ale už od začátku týdne připravujeme tým tak, že není možné nic podcenit a do Frýdku - Místku musíme odcestovat se 100% koncentrací, pokorou, ale jasným cílem dvou bodů. Neustále hráčům připomínáme, že každé dva body je potřeba potvrdit i v dalším zápase. Soupeř odehrál některé velmi dobré zápasy, i když pro něj bohužel bez bodového zisku. Prezentuje se hodně podobným stylem jako my, ale věřím, že zvítězí naše odhodlání a sebevědomí, které nám dodaly poslední kola,“ věří trenér Lovců Martin Hríb a Petr Jahn dodává, že Lovci chtějí navázat na své představení z úvodního duelu soutěžního ročníku: „Proti tomuto soupeři jsme odehráli výborné střetnutí v rámci Otvíráku sezóny na zimním stadionu v Lovosicích. Frýdek - Místek se opírá o velice dobrou souhru mezi svými zkušenými spojkami Tomášem Sklenákem a Vojtěchem Petrovským a jejich výbornou spolupráci s pivotem Adamem Gřeškem. My se budeme chtít nadále prezentovat rychlou bojovnou házenou, která nás zdobí v posledních kolech a přivézt do Lovosic další dva body.“