Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pozvánka na Extraligu: Lovce čeká dvojitá šichta, v Extralize sehrávají dva zápasy v Brně

07/01/2021
Hned dva zápasy na území města Brna budou o víkendu odehrávat lovosičtí Lovci. Společně s týmem Maloměřic dohání covidové podzimní manko, v Králově Poli si utkání předehrávají.
Pozvánka na Extraligu: Lovce čeká dvojitá šichta, v Extralize sehrávají dva zápasy v Brně

 

STRABAG Rail Extraliga

8. 1. 2021 18:00 SKKP HANDBALL BRNO - HK FCC MĚSTO LOVOSICE

9. 1. 2021 11:00 SHC MALOMĚŘICE BRNO - HK FCC MĚSTO LOVOSICE

 

Dohrávka 3. kola v Maloměřicích a předehrávka 18. kola v Králově Poli, v obou zápasech jako hostující soupeř Lovci Lovosice. „Trochu netradičně začínáme už začátkem ledna, kdy obvykle hráči dostávají do těla v zimní přípravě. My jsme na to reagovali úpravou plánu, když jsme trénovali mezi svátky, kdy jsme se do hráčů snažili dostat, co nejvíc z té fyzické přípravy a zároveň měli v ruce i míče,“ komentoval netradiční plány týmu trenér Lovosic Roman Jelínek a pivot Patrik Stach doplnil: „Po více než 14-denní pauze od ostrého zápasu to pro nás bude ostrá zkouška, sehrát dvě utkání během dvanácti hodin. Půjde tak hlavně o prověrku fyzické kondice.“

Nejprve je na programu zápas v Králově Poli a to v pátek od 18 hodin. „Těžko tohoto soupeře nějak specifikovat, protože před sezónou hodně obměnil hráče, navíc mají odehráno nejméně utkání, přičemž v některých neměli k dispozici všechny hráče. Jako jejich přednost v útočné fázi vidím hru s pivotem a také hru jeden na jednoho. V obraně se opírají o dobře silově připravené hráče v takové pasivnější 0:6 obraně,“ popisuje pátečního protivníka Jelínek, který i proti tomuto soupeři věří v bodový zisk: „Věřím, že v tomto utkání můžeme být úspěšní, když se budeme prezentovat házenou, kterou jsme předváděli v prosinci. Tedy důraznou obranou podpořenou výkonem brankáře a koncentrovaný výkon v útoku založený na systémové hře, nikoli na improvizaci.“

Další detaily o silných stránkách Královopolských doplnil i Stach: „Trenér Hladík s sebou přinesl novou koncepci a přivedl do týmu také hodně nových posil. Královo pole sice nepodává takové výkony, jaké se od něj čekaly na začátku sezóny, ale my je nesmíme podcenit a musíme podat 100% výkon, který bude koncetrovaný jak v obraně tak v útoku od začátku do konce. Tým Králová Pole se opírá o výkony jedno z nejlepších pivotů ligy Nikoli Sekuliče. Z dálky pak hrozí střelec Jezdimovič. V bráně pak nemůžeme nechat rozchytat se dobré duo gólmanů Pšenica, Konstantinos, které podává dobré výkony.“

Že bude lednový program i přes probíhající reprezentační přestávku nabitý zdůrazňuje i trenér Brňanů Pavel Hladík. „Čeká nás těžký leden, kdy máme celkem 5 zápasů, ze kterých potřebujeme minimálně 6 bodů získat. I proto víme, že hned první zápas s Lovosicemi bude velmi důležitý a to pro oba týmy. Lovosice celý podzim prokazovaly velkou kvalitu a už tak kvalitní tým posílily o lotyšského reprezentanta. Budou určitě velmi nepříjemným soupeřem a nás čeká velká výzva. V podzimní části se nám dařilo spíše na hřištích soupeřů a to bychom rádi změnili, i když na to bylo opravdu málo času, který jsme se pokoušeli využít co možná nejúčelněji. I když se utkání koná bez přítomnosti diváků, rád bych je touto cestou pozval alespoň na sledování TVcomu a doufám, že se jim utkání bude líbit. My uděláme maximum proto, abychom v něm uspěli,“ slíbil Hladík.

 

 

Hned další den dopoledne pak Lovce čeká duel v brněnských Maloměřicích. „Tým z Maloměřic získal na konci roku nějaké body a odlepil se ode dna tabulky. Věřím ovšem v kvalitu našeho družstva a v jeho šířku a také v to, že dokážeme zregenerovat a mentálně se připravit na toto utkání, což bude nejzásadnější a potvrdíme roli favorita,“ hlásí před druhým duelem za Lovosice Jelínek.

„Maloměřice už doma dokázaly potrápit i porazit několik soupeřů. V útoku jejich výkon záleží hlavně na hráčích jako je Ipser, Popela a Kučera. Na druhé straně hřiště zase záleží, hlavně po zranění Kuby Koňaříka na výkonu Michala Mazače. I když bude náš víkendový program možná až moc nabitý, věřím že ukážeme naše kvality. A tím i to, že patříme do vrchní části tabulky. Chceme se opřít o kvalitní obranu s dobrým výkonem gólmanů a organizovaným útokem a přivézt si do Lovosic všechny čtyři body,“ burcuje Stach.