Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL liga opět česko-slovenská: Východňárky dvakrát na západě Čech, v Praze Šaľa. AKTUALIZACE: Zápas Plzeň - Prešov odložen

15/01/2021
Česko-slovenské duely jsou zpátky. Do České republiky o víkendu zavítají týmy Šaľy, Prešova i Michalovců, oba týmy z východu Slovenska se představí v Plzni, kterou tak čeká o víkendu hned dvojnásobné vytížení. AKTUALIZACE: Zápas Prešova v Plzni je z důvodu karanténních opatření v týmu Prešova odložen.
MOL liga opět česko-slovenská: Východňárky dvakrát na západě Čech, v Praze Šaľa. AKTUALIZACE: Zápas Plzeň - Prešov odložen

 

V MOL lize startuje jarní část sezóny i přesto, že kvůli koronavirovým restrikcím, karanténám a uzavřeným hranicím chybí z podzimní části odehrát ještě pořádnou porci zápasů. Naopak na slovenské straně má čtveřice slovenských účastníků odehrána bez jednoho všechna vzájemná "čistě slovenská" utkání. Teď je tady 14. kolo a vedle něj také několik česko-slovenských dohrávek.

Do Olomouce se chystá Poruba. V úvodním kole soutěže to při prvním vzájemném měření těchto týmů vypadalo na remízu, nakonec o jediný gól vyhrály domácí Porubanky. Olomouc tak minimálně co do výsledku má soupeři na domácí palubovce co oplácet. „Zápasy s Olomoucí jsou vždy vyhecované, holky hrají až dokonce a je jedno, jestli prohrávají o čtyři, pět gólů. Na spojkách mají kvalitní hráčky a doma jsou ještě silnější. Každý zápas má svůj náboj a myslím si, že tento nebude výjimkou. Záleží, kdo lépe dodrží taktické pokyny, protože navzájem se známe opravdu dobře,“ komentuje vyhlídky k utkání pro klubový web brankářka Poruby Lenka Roháčková.

 

 

Další duel mezi dvěma českými týmy, respektive týmem českým a moravským je na programu v sobotu v Písku. Tam se chystá odveta zápasu s Hodonínem, v němž v úvodu soutěže Písek na jihu Moravy jasně dominoval poměrem 32:22. Takový zápis do tabulky Hodonín rozhodně nechce zopakovat. „Jedeme se poprat o výsledek. Na podzim doma jsme zapas vůbec nezvládli,“ říká trenér týmu Antonín Střelec a naznačuje, kudy by mohla vést cesta k úspěchu: „Musíme se hlavně vyvarovat chyb, které náš mladý tým dělá, potom se připravujeme o lepší výsledek. Už Olomouc nám ukázala, že jdeme nahoru a věřím, že vývoj podzimního utkání se nebude opakovat.“

I v Písku vědí, že podcenit soupeře není na místě. „Měly jsme prostor se na utkání důkladně připravit. Hodonín má hráčky hodně individuálně vybavené. To je jejich největší síla a pro nás největší nebezpečí. Takže se budeme pokoušet tuto silnou stránku eliminovat a naopak zkusit naší trpělivou kolektivní hrou je zaskočit a pokud možno odehrát co nejlepší utkání,“ říká trenérka Písku Kateřina Hromádková a dodává: „První půlka soutěže byla kvůli bláznivá, ještě ani není dohraná a odvety jsou tady. Každopádně my se na zápas ohromně těšíme.“

Čtyřicítka zasvítila na ukazateli skóre v prvním kole ve Zlíně, takže ani další z moravských týmů, který se vydává na cestu do Čech nechce svůj výsledek v odvetě opakovat. Zlín to ale bude mít pořádně těžké, protože jej čeká výprava do Mostu. „Pokusíme se herně navázat na první půli posledního zápasu s Porubou a překvapit. Bohužel se nám zranila jedna ze zkušených hráček Mizerová, u které budeme čekat na výsledek vyšetření,“ řekl Deníku v týdnu trenér Zlína Marek Kolář.

Z Moravy si v 1. kole přivezli Černí andělé vysoké vítězství 40:25. „Proti Zlínu jsme odehráli první zápas sezony, ale dnes už je situace úplně jiná, než byla na konci srpna. Za poslední dobu ale máme se Zlínem velmi dobrou bilanci. Ještě jsme se ale stoprocentně nerozhodli, jak složíme sestavu na sobotní utkání, zda dáme přednost většímu počtu mladších hráček, nebo doplníme A tým třeba jen dvěma dorostenkami. Poslední zápas se Slavií nám ukázal, že potřebujeme herní praxi a některé věci si musíme vyzkoušet v zápasech. Je pravděpodobné, že necháme odpočinout hráčky, které doléčují lehčí zranění, ale budeme se na domácím hřišti snažit hrát s maximální sestavou,“ nastínil trenér Černých andělů Jiří Tancoš.

 

Plzeň dvakrát proti týmům z východu Slovenska. AKTUALIZACE: Zápas Prešova v Plzni je z důvodu karanténních opatření v týmu Prešova odložen.

Hned dvojitá porce zápasů pak čeká tým Plzně. „Bude to pro nás náročný víkend a budeme muset rozložit síly tak, abychom to hlavně zdravotně ustáli. Následující víkendy nás čekají zápasy, ve kterých chceme bodovat!“ přibližuje situaci trenér Plzně Richard Řezáč. Šířka kádru je podle něho dostačují na zvládnutí obou dvou zápasů během jednoho víkendu. „Doufám, že každá hráčka si uvědomuje, že musí přiložit o víkendu ruku k dílu.“

V sobotu začne DHC v 17 hodin proti Prešovu. Ten své doposud jediné body získal proti Písku, v tabulce je tak hned před plzeňským DHC na 11. místě. „V letošní sezóně o něm vlastně nic nevíme, nemáme z čeho čerpat. Podle soupisky se tak můžeme domnívat, kdo nás čeká a těžit budeme i z loňských zápasů. Připravujeme se tak, aby naše hra a systém byly minimálně na úrovni posledních utkání.“

Hned druhý den od 16:00 pak dorazí Michalovce, nejlepší slovenský celek, jenž momentálně okupuje 4. příčku, na rozdíl od českých týmů má ale mnohem méně odehraných zápasů. „Michalovce už hrály v Olomouci, takže jsme se podívali i na video. Nebudeme si nic nalhávat, soustředíme se více na sobotní střetnutí a v druhém zápase dostanou příležitost méně zkušené hráčky, které se pokusíme zase o něco více zapracovat do týmu. Hráčky na to připravujeme a doufám, že se v zápase odrazí jejich tréninkové snažení,“ uzavřel předzápasový pohled Richard Řezáč.

V neděli v 17.30 pak doplní víkendový program utkání Slavie Praha se Slovanem Šaľa. Pro oba týmy to bude v této sezóně první vzájemné měření a v lepší výchozí pozici do něj půjdou Pražanky. Nejen proto, že při pohledu do tabulky soutěže se vyhřívají na druhém místě, šest příček nad Šaľankami. Vždyť tabulka je zkreslená faktem, že Šaľanky mají odehráno zatím jen sedm utkání, zatímco Slavia jedenáct. Ovšem v odehraných zápasech byly slavistky výrazně úspěšnější. Vyhrály osmkrát, prohrály jen třikrát, zatímco Šaľa bodovala jen ve třech utkáních – vyhrála nad Porubou a Prešovem, bod brala za remízu s Dunajskou Stredou a ve čtveřici slovenských celků jí patří průběžně třetí místo.