Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Měly lístky na dřívější vlak. Pak mladší dorostenky Poruby celý Prague Handball Cup vyhrály

26/04/2022
Házenkářská Poruba slaví! Mladší dorostenky dotáhly svou famózní jízdu na Prague Handball Cupu až k historickému úspěchu a vybojovaly zlatou medaili. O jejich cestě za vítězstvím jsme si popovídali s trenérkou Alenou Humlovou.
Měly lístky na dřívější vlak. Pak mladší dorostenky Poruby celý Prague Handball Cup vyhrály

Povedlo se vám vyhrát Prague Handball Cup. Co to pro vás znamená?
Je to obrovský úspěch nejen Sokolu Poruba, ale celého Moravskoslezského kraje. V naší kategorii mladších dorostenek bylo 46 týmů a my byly nejlepší.

Jak vysoko tento úspěch řadíte?
Prague Handball Cup je největší mezinárodní halový mládežnický turnaj v házené, takže se jedná opravdu o obrovský úspěch.

Povedlo se vám někdy s některým týmem už tento turnaj vyhrát?
Ještě nikdy v žádné kategorii jsme se nedostaly do semifinále, takže letos máme opravdu co slavit . Mluvím samozřejmě o hlavní části turnaje – o skupině A.

V základní skupině jste dvakrát prohrály. Jak těžká skupina byla?
Narazily jsme naštěstí na samé zahraniční týmy, hrály jsme dvakrát s Dánkami, ale taky s Maďarkami a se Slovenkami. Na to se vždy těšíme, jsme rády, že se porovnáme s jiným stylem hry.

Ve vyřazovací fázi jste ani jednou nezaváhaly a máte zlato. Věřily jste si ve finále?
Upřímně, měla jsem pro holky koupené lístky na vlak už na dřívější čas, opravdu jsme s něčím takovým nepočítaly. Chtěly jsme si hlavně zahrát, vyzkoušet nové věci a nezranit se. Navíc nám chyběly dvě hráčky základní sestavy, které za nás stabilně nastupuji v lize.

Který zápas byl nejtěžší?
Jednoznačně semifinále s Pískem, ve kterém jsme prohrávaly už o čtyři góly. Nakonec jsme postoupily na závěrečný rozstřel formou shot-outu, protože v základní hrací době skončil zápas nerozhodně

Co jste prožívaly poté, co se vám finále povedlo vyhrát? Co se dělo na hřišti a v šatně?
Já si myslím, ze nám to ještě asi ani pořádně nedošlo. Oslava byla samozřejmě veliká, spolu i s našimi fanoušky, kteří nás přijeli na semifinále i finále povzbudit, za což jim moc děkujeme. Úžasné bylo pozorovat holky, jak se celý ten turnaj posouvají dále, zlepšují se v tom, co jim úplně tak nešlo. Také se neuvěřitelně posunuly mentálně, když se musely postupem času i přes narůstající únavu vyrovnávat s větším a větším tlakem.

Jak jste si užily celý pražský pobyt?
Já jsem v Praze nějakou dobu žila a mám ji moc ráda, a tak se snažím holkám vždy ukázat kus historie. Atmosféra nejen turnaje, ale i velikonoční Prahy, je úžasná. Prostě jsme si užily nádherný velikonoční víkend zakončený zlatou medailí.

Foto: Fotografie házené – Handball photo

Rozhovor pro portál mskhandball