Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pražské školní ligy mají za sebou tři turnaje

17/05/2023 | svaz
Dovolím si vám představit Miniházenou v Praze, která se hraje na 21 základních školách a zapojují se také čtyři základní školy ze Středočeského kraje. Školy jsou rozděleny do sedmi školních lig dle spádovosti.
Pražské školní ligy mají za sebou tři turnaje

V tomto školením roce se odehrály tři turnaje. Každý turnaj se hraje ve dvou kategorií 1.-3. třída a 4.-5. třída a děti si je užívají naplno. Ty, které zrovna nehrají, se věnují sledování zápasů, kdy si prohlubují zkušenosti ze hry svých vrstevníků, podporováním svých kamarádů nebo mohou využít dovedností disciplínu v podobě měření rychlosti hodu nebo hodu na přesnost.

Každý turnaj se nese v přátelské atmosféře, děti se turnaj od turnaje zlepšují, užívají si radosti ze hry a vylepšování svých vlastních výkonů. Tyto turnaje jsou také jedinečná možnost pro začínající rozhodčí z řad mládeže pražských klubů. Holky a kluky z pražských klubů zapojujeme do organizace těchto turnajů jako rozhodčí, zapisovatele a na další organizační práce. Tímto bych chtěla, všem našim klubům poděkovat za spolupráci.

Jednotlivé turnaje, nejsou však definitivní tečkou za turnaji školní ligy. Pravé vyvrcholení přijde až v podobě tradičního turnaje OPEN. Na turnajích OPEN se potkají všechny školy z Prahy zapojené do školní ligy v miniházené. Turnaj OPEN 2023 se uskuteční 24. 5. 2023 na tradičním místě v areálu TJ Astra Praha a v tomto ročníku se zúčastní 30 školní týmů ve dvou kategoriích.

Petra Ketnerová
Foto: Antonín Pokorný
Pražský svaz házené