Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Předkolo Žákovské ligy startuje: Kdo si vybojuje účast v celorepublikové části?

09/11/2023 | mládež
Boj o účast v Žákovské lize znovu statuje. Už od pátku 17. listopadu odstartují kvalifikační kola děvčat. Celorepublikový turnaj starších žaček se rozehraje na začátku prosince a skončí v květnu, kdy vzejde nový republikový mistr. Podaří se obhájit triumf Sokolu Písek?
Předkolo Žákovské ligy startuje: Kdo si vybojuje účast v celorepublikové části?

Foto TOP: SKH Velká nad Veličkou

Kvalifikaci Žákovské ligy letos odehraje 24 dívčích týmů turnajovým způdobem. Každý krajský svaz házené má právo do soutěže nominovat jedno družstvo. Druhý tým má právo nominovat kraj, jehož družstvo v uplynulém ročníku této soutěže zvítězilo. Zbylých deset míst získají ta družstva, která obsadí postupová místa v turnajích kvalifikačního předkola.

Postupový klíč: Ze všech skupin postupují první dvě družstva. Dále postupují nejlepší čtyři družstva umístěná na třetím místě ze všech kvalifikačních skupin, kdy u pětičlenných skupin se třetímu družstvu vždy odečte výsledek utkání s posledním družstvem ve skupině. O postupujících ze třetích míst se rozhodne na základě těchto kritérií:
1) větší počet získaných bodů ze všech utkání
2) větší rozdíl branek ze všech utkání
3) větší počet vstřelených branek ze všech utkání
4) los KM

Dívčí kvalifikační turnaje se odehrají 17. listopadu v Chebu, o den později pak v Plzni, Kuřimi a Hrabůvce a poslední duely bude v neděli 19. listopadu hostit Karviná. Jistou účast v Žákovské lize mají DHC Plzeň, DHC Slavia Praha, DHK Baník Most, DHK Zora Olomouc, HC Zlín A, HK Ivančice, Házená Jindřichův Hradec, Házená Kynžvart, Sokol Písek, TJ Sokol Klimkovice a TJ Sokol Velké Meziříčí.

Úvodní kolo se rozehraje první prosincový víkend, poslední šesté kolo je na programu 11. a 12. května 2024. Loňský ročník Žákovské ligy starších žaček opanovaly hráčky Sokolu Písek, které prohrály jen jednou. Druhé skončily žákyně Velké nad Veličkou, třetí místo obsadily mladé házenkářky Kynžvartu.