Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Nejvyšší ženskou soutěž čeká poslední kolo před šampionátem

14/11/2023 | soutěže
MOL Liga se hlásí naposledy před dlouhou pauzou, po níž se bude pokračovat až v lednu. Poslední podzimní kolo započne už ve středu 15. listopadu. Otevře ho duel Iuventy s Pískem, následovat bude měření sil Baníku s Dunajskou Stredou, ve stejný čas se ale odehrají také zápasy Šaľy s Plzní, Zory proti Porubě a Kynžvartu se Zlínem. Poslední utkání je naplánováno až na sobotu, kdy Hodonín přivítá Slavii.
MOL Liga: Nejvyšší ženskou soutěž čeká poslední kolo před šampionátem

Písek vyhlíží porážku dalšího favorita

Michalovce se po posledním kole, kdy získaly devátou výhru v řadě, vyhouply do čela tabulky. Naposledy dokonce devatenáct minut nepovolily soupeřkám skórovat. Jsou čtvrtým nejlépe střílejícím týmem, žádná z kanonýrek ale příliš nevyčnívá, ofenzivní síla je rozmělněná po celém týmu. Iuventu na druhé straně sráží nedisciplinovanost, obdržela totiž už 51 dvouminutových trestů.

Písek střídá lepší výkony s horšími, přesto je s jedenácti body na šestém místě. V posledních pěti střetnutích v MOL Lize ovládl jen dvě. Skvěle si však vedl v minulém zápasu, kdy porazil Most o čtyři branky. Velkou zbraní týmu je Iveta Korešová, která dominuje kategorii nejlepších střelkyň soutěže. Oproti Iuventě je Písek naopak nejméně vylučovaným týmem, potrestán byl zatím jen pětadvacetkrát.

Kdo ovládne souboj těžkých vah?

Ostře sledovanou podívanou bude duel Baníku s Dunajskou Stredou. Černí andělé nejsou vůbec v optimální formě, z posledních pěti zápasů hráčky Mostu rovnou tři prohrály, kvůli čemuž se v tabulce propadly až na čtvrtou pozici. Jsou třetím nejofenzivnějším celkem, gólově je táhne především dvojice Eszter Ogonovszky s pětašedesáti a Adéla Stříšková s šedesáti trefami.

Dunajská Streda je na tom lépe. Zatím drží krok v čele tabulky, přestože se propadla až na druhou pozici. To ale jen kvůli horšímu brankovému rozdílu, jinak má na kontě 18 bodů, stejně jako první Michalovce. Slovenky zatím padly pouze na palubovce Slavie. Nejlépe střílející tým soutěže vede s 52 góly Kata Juhos.

Šaľa chce potvrdit zlepšující se formu

Šaľa v posledních zápasech rozhodně míří nahoru. Z pěti posledních duelů prohrála pouze dva. Obě porážky zařídily týmy z vedoucí trojice, padla totiž se Slavií a Dunajskou Stredou. Aktuálně má na kontě sedm bodů a je sedmá v tabulce, drží se bok po boku se Zorou Olomouc. Nejlepší střelkyní týmu je Katarína Pócsiková s 53 góly.

Plzeň sice vstřelila více branek než Šaľa, co se ale týče tabulky, figuruje v ní až na deváté pozici. Má jen o bod méně, ale nehraje v tak dobré formě. Z posledních šesti utkání vyhrála jen jednou, a to v Porubě. Spoléhá hlavně na výkony Simony Schreibmeierové a Veroniky Fenclové, které jsou obě v top čtveřici nejlepších střelkyň MOL Ligy. Dohromady vstřelily 138 gólů, tedy téměř polovinu celkového počtu plzeňských branek.

Zora potřebuje přehrát Porubu

Dvě kola zpátky porazila Zora doma Písek a po dlouhé šňůře porážek získala vytoužené vítězství. Následně ale musela vycestovat na Slovensko, kde padla s Dunajskou Stredou. Aktuálně je Zora se sedmi body osmá, pouze o skóre zaostává za Šaľou. Zajímavostí je, že je Olomouc nejlepší z celé MOL Ligy v exekuci sedmimetrových hodů s úspěšností 95 %. Hanačky se navíc mohou spoléhat na Ivu Malinovou, která už nastřílela 58 gólů.

S Porubou to ale taky nebude lehký zápas. Ostravanky totiž budou nabuzené z posledního kola, kdy po dlouhé sérii nepovedených výsledků přidaly druhou výhru, když porazily Hodonín. Mají tak nyní na kontě čtyři body a jsou předposlední. Porubu střelecky táhne Anežka Farářová s 57 góly a Michaela Demlová se 45 zásahy.

Do Zlína přijede rozjetý Kynžvart

Západočešky hrají ve skvělé formě. Z posledních šesti utkání vyhrály pětkrát, konkurovat nedokázaly jen na Slovensku vedoucí Iuventě. Poradit si doma dokázaly i s Mostem a aktuálně jsou s třinácti body páté. V ofenzivě pomáhá druhá nejlepší střelkyně MOL Ligy Sofiia Bezruková, která se už prosadila třiasedmdesátkrát, ale také Annamaria Patrnčiaková s 53 trefami. Oporu má Kynžvart i v brance, reprezentační gólmanka Sabrina Novotná nastřádala největší počet zákroků v rámci celé soutěže.

Zlín na tom není bodově tak dobře. Z pěti posledních zápasů však získal tři ze svých pěti bodů za výhru proti Olomouci a remízu se Šaľou. Naposledy ale nepředvedl povedený výkon s Iuventou, v domácím prostředí nedokázal skórovat v prvních devatenácti minutách, rozjel se až za stavu 0:13. Zlín v ofenzivě táhne Veronika Štipčáková, která zaznamenala celkem 52 branek.

Hodonín přivítá úřadujícího mistra

Hodonín sice v 7. kole získal své první vítězství, když dokázal porazit v domácím utkání Zlín, stále ale je na poslední příčce s pouhými dvěma body. V posledním kole jen těsně nestačil na svého v tabulce nejbližšího konkurenta, s Porubou padl 28:31. Spoléhat se může na výkony Laury Víchové se 48 góly, proti Slavii ale nastoupí jako outsider.

Slavia má hned po Iuventě nejlepší formu v MOL Lize. V posledních sedmi duelech pokaždé vyhrála, díky čemuž vystoupala na třetí místo. Aktuálně má na kontě patnáct bodů, tedy o bod více než čtvrtý Most. V ofenzivě Pražanky vede křídelnice Nikola Švihnosová, která se prosadila už čtyřiapadesátkrát. Slavia má taky spolehlivou gólmanku Petru Kudláčkovou, která nastřádala druhý největší počet zákroků a je nejlepší brankářkou MOL Ligy v úspěšnosti, která dosahuje 44 %.

Zápasy 11. kola MOL ligy: 
Středa 13. 11. Iuventa Michalovce – Sokol Písek (17:30)
Středa 13. 11. DHK Baník Most – HC DAC Dunajská Streda (18:00)
Středa 13. 11. HK Slovan Duslo Šaľa – DHC Plzeň (18:00)
Středa 13. 11. DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Poruba (18:00)
Středa 13. 11. Házená Kynžvart – Handball Club Zlín (18:00)
Sobota 18. 11. HK Hodonín – DHC Slavia Praha (16:30)

FOTO: Hana Vrbková