Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Baráž: Hranice s Maloměřicemi se chtějí zachránit. Projít mezi elitu touží Vsetín a Litovel

12/05/2023 | soutěže
Play-out rozhodlo o tom, že příslušnost v Chance Extralize si budou muset pro příští ročník v baráži vybojovat brněnské Maloměřice společně s Hranicemi. V cestě jim budou stát dva nejlepší celky 1. ligy, mistrovský Vsetín s Tatranem Litovel. Ve dvojzápasech se utká Majlont s Tatranem a Hranice se Vsetínem. Lepší týmy z těchto dvojic si zahrají v následující sezoně Chance Extraligu.
Baráž: Hranice s Maloměřicemi se chtějí zachránit. Projít mezi elitu touží Vsetín a Litovel

Litovel touží po návratu mezi elitu

Mamuti obsadili po základní části s pouhými 8 body za čtyři výhry předposlední 13. místo. Před začátkem play-out ztráceli na dvanácté Strakonice jen tři body. Jenomže Jihočeši se po překvapivé výhře v Novém Veselí dostali do trháku a nakonec mohli slavit záchranu. Brněnský tým naopak definitivně srazila na kolena vysoká porážka v Hranicích.

Tatran Litovel působil v nejvyšší soutěži naposledy v sezoně 2018/2019, kde jako nejhorší celek sestoupil přímo do 1. ligy a nahradily jej právě Maloměřice. Litovel si letos dokráčela celkem jistě pro druhé místo, když měla na třetí Tatran Bohunice náskok šesti bodů a za vítězem ze Vsetína zaostala o pět bodů. Na proklouznutí do baráže Tatranu stačilo 14 výher a 3 remízy ve 22 zápasech.

Majlont se bude spoléhat hlavně na umění svého nejlepšího střelce Lukáše Koubka. Litovel se v průběhu sezony opírala nejvíce o výkony svých spojek. Na té střední úřadoval Jan Šmíd, který skončil na 2. místě střelecké tabulky celé soutěže se 137 brankami. Na pravé zase hrozí největší nebezpečí od Tomáše Prošvice, jenž zaznamenal 102 branek. Oba celky se potkaly v září ve 3. kole Českého poháru, kde Tatran na své palubovce zvítězil 36:28.

Hranice budou zachraňovat nejvyšší soutěž proti Vsetínu

Cement utekl hrobníkovi z lopaty už minulý rok, když prohrál baráž se Strakonicemi, přesto však v Chance Extralize díky účasti Prešova zůstal. Hranicím se v dlouhodobé části vůbec nedařilo a nedokázaly zvítězit ani v jednom zápase. Připsaly si pouhé dva body za dvě remízy se Zubřím a Novým Veselím a s velkým předstihem věděly, že se baráži nevyhnou.

Valaši po loňském čtvrtém místě zažívají sezonu snů, ve které jim všechno vychází. Jako jedinému týmu z 1. ligy se jim podařilo nastřílet přes 700 branek a mohli se pochlubit i nejlepší obranou v celé soutěži. Po zásluze si tak zahrají baráž, v níž chtějí potvrdit skvělé výsledky a dokázat, že je pro ně druhá nejvyšší tuzemská soutěž malá.

V dresu Cementu dominoval odchovanec z Karviné Miroslav Halama, když nastřílel 128 branek a v posledních zápasech se střelecky chytil i Filip Dořičák. Za Vsetín pálili hlavně František Nesvadba s Petrem Magrlou, když dohromady zatížili konto soupeřů 235 brankami. Oba soupeři se v lednu střetli v přátelském utkání, z něhož vítěz po remíze 27:27 nevzešel.

Rozpis prvních zápasů baráže o Chance Extraligu:
neděle 14.5. SHC Maloměřice Brno – Tatran Litovel (10:30)
neděle 14.5. TJ Cement Hranice – KH Beech Vsetín (14:00)

Rozpis odvetných zápasů baráže o Chance Extraligu:
sobota 20.5. Tatran Litovel - SHC Maloměřice Brno (17:00)
sobota 20.5. KH Beech Vsetín - TJ Cement Hranice (17:00)