Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Na Slavii přijedou hráčky z Písku, Plzeň se pokusí překvapit favorizovaný Baník

09/02/2024 | soutěže
Základní část nejvyšší ženské soutěže pomalu spěje ke svému konci. V dalším pokračování bude v sobotu od 16:00 Šaľa hostit Zlín a o půl hodiny později vyzve poslední Hodonín rozjetý Kynžvart. Olomoucká Zora přivítá v 17:30 na své palubovce Michalovce. Ve stejný čas startuje také tahák 17. kola, ve kterém se střetne Slavia s Pískem. V 18 hodin nebudou chtít ponechat nic náhodě Černí andělé v zápase proti Plzni. Program nadcházejícího kola uzavře nedělní zápolení Poruby a Dunajské Stredy, které vypukne v 16:00.
MOL Liga: Na Slavii přijedou hráčky z Písku, Plzeň se pokusí překvapit favorizovaný Baník

Valašky chtějí prodloužit trápení Slovanu

Zlín pravděpodobně neminou boje o záchranu, zatím však má oproti svým největším rivalům z Poruby a Hodonína pohodlný náskok čtyř, potažmo šesti bodů. Do zápasu proti osmé Šaľe, která prohrála poslední tři duely, tak může vstoupit s čistou hlavou a získat na úkor trápícího se Slovanu další cenné body do tabulky.

Valašky mají se slovenským týmem zápornou bilanci, avšak podzimní měření sil vítěze nepoznalo. V barvách Slovanu vyčnívá střeleckými výkony zejména Olívia Ščípová, jež nastřílela už 102 branek. Tým z ševcovského města se bude opírat hlavně o výkony Lucie Polomíkové a Moniky Kříčkové.

Kynžvart čeká daleká cesta do Hodonína

Jihomoravanky zůstávají šest kol před koncem základní části osamocené se dvěma body na posledním dvanáctém místě. V dalším zápase proti rozjetému Kynžvartu mohou jen překvapit. Západočešky totiž stále prodlužují svou skvostnou bilanci bez porážky, která narostla už na sedm utkání. Kynžvart skvělými výkony bojuje spolu s Dunajskou Stredou a Mostem o druhé místo, na které ztrácí ze čtvrté pozice jediný bod.

Hodonín navíc nikdy v historii nedokázal tým z lázeňského města porazit. Kynžvart má před sebou na jih Moravy dlouhou cestu a naposledy ho zde nováček tohoto ročníku pořádně potrápil, ale to už je téměř dva roky starý příběh. Největší oporou Kynžvartu je v této sezoně Sofiia Bezruková, které chybí vstřelit čtyři branky k jubilejní stovce. Hodonín se bude spoléhat hlavně na Nikolu Kalinovou, jež má na svém kontě 88 přesných zásahů.

Do Olomouce dorazí lídr MOL Ligy

Zora v minulém kole sahala v Mostě po bodech. Její stíhací jízda v závěru druhého poločasu ovšem nestačila a Hanačky nakonec odjely s prázdnou. Oproti tomu Iuventa nemá v tomto ročníku MOL Ligy konkurenci a zatím to vypadá, že si po roční pauze znovu dokráčí na Slovensku pro titul.

V minulosti ale Olomouc dokázala několikrát na své palubovce Michalovce potrápit. Důkazem toho jsou poslední dva vzájemné duely na hřišti českého týmu, kdy se v prvním případě zrodila remíza a ve druhém dokonce Zora Iuventu těsně zdolala. Pomůže Iva Malinová s Monikou Machačovou svými brankami znovu potrápit Michalovce, nebo se nenechá tým od našich východních sousedů zaskočit?

Písek má možnost přiblížit se Slavii

Šlágrem kola bude tentokrát souboj Slavie s Pískem. Páté Pražanky mají na šestý Sokol náskok pěti bodů. Oba týmy si v minulém kole připsaly výhry nad celky bojujícími o záchranu. Mírným favoritem bude domácí Slavia, která by si ještě ráda vylepšila svou pozici do play-off. V tomto ohledu pro ni bude souboj s Pískem klíčový, protože v případě prohry vzroste její bodové manko na čelo tabulky.

Zajímavostí je, že v posledních třech vzájemných zápasech prohrál vždy domácí tým. Tito soupeři se také potkali v loňském semifinále, kde byla úspěšnější Slavia. Bude na konci zápasu šťastnější aktuálně nejlepší brankářka v úspěšnosti zákroků Petra Kudláčková ze Slavie, nebo Iveta Korešová z Písku, coby nejlepší střelkyně soutěže?

Most nechce tentokrát dopustit žádné drama

Hráčky Černých andělů v předešlém kole kontrolovaly po většinu zápasu svůj náskok proti Olomouci, o který ale málem v závěru ještě přišly. Nyní do Mostu přijede podobně nepříjemný soupeř z Plzně a domácí házenkářky už si určitě dají větší pozor, aby se tato situace neopakovala. Zatímco Baník se může pochlubit pětizápasovou šňůrou bez ztráty bodu, Plzeň na jakýkoliv profit čeká už tři zápasy.

Ve vzájemných zápoleních má jasně navrch domácí Baník, který má určitě v živé paměti předposlední výjezd na západ Čech. Plzeň ho totiž v lednu 2023 deklasovala v poměru 32:22. Režírovat ofenzivu Mostu by měla Adéla Stříšková spolu s Eszter Ogonovszky. Obě dámy atakují hranici sta nastřílených branek v sezoně. Stovku už naopak překonaly dvě hráčky Plzně, jmenovitě Veronika Fenclová a Simona Schreibmeierová.

Poruba vyzve obhájce titulu

Ostravanky už s jistotou vědí, že si zopakují boje o záchranu v play-out. Přípravu na něj si nyní zpestří soubojem s Dunajskou Stredou, tedy s obhájcem titulu Slovenska. Mistr se pyšní nejlepším útokem celé MOL Ligy, starosti mu ale dělá pětibodová ztráta na vedoucí Iuventu. Sokol je oproti tomu na předposlední 11. příčce se čtyřmi body.

Pro Dunajskou Stredu není Ostrava zrovna oblíbenou destinací. Ve čtyřech zápasech zde Poruba dvakrát dokázala vyhrát a ve třetím případě k tomu po výsledku 24:28 neměla daleko. Anežka Farářová a Michaela Demlová nastřílely v dresu Poruby shodně 67 branek. Na druhé straně je v tomto ohledu nejlepší Kata Juhos se 79 trefami.

Rozpis 17. kola MOL Ligy:
sobota 10. 2. HK Slovan Duslo Šaľa – Handball Club Zlín (16:00)
sobota 10. 2. HK Hodonín – Házená Kynžvart (16:30)
sobota 10. 2. DHK Zora Olomouc – Iuventa Michalovce (17:30)
sobota 10. 2. DHC Slavia Praha – Sokol Písek (17:30)
sobota 10. 2. DHK Baník Most – DHC Plzeň (18:00)
neděle 11. 2. TJ Sokol Poruba – HC DAC Dunajská Streda (16:00)

FOTO: Sokol Písek