Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Trojitá dávka reprezentační házené v pátek i v neděli. Fanděte v hale i u televize

05/11/2021
Všechny tři reprezentační výběry mužské kategorie nastoupí v pátek a v neděli k přípravným soubojům proti výběrům Rakouska. Kde můžete utkání sledovat?
Trojitá dávka reprezentační házené v pátek i v neděli. Fanděte v hale i u televize

 

Muži, junioři i dorostenci. Všechny tři týmy se poměří během pátečního a nedělního odpoledne s týmy rakouské reprezentace. České výběry mají za sebou týdenní přípravu v Brně a před sebou test v podobě přípravných dvojzápasů.

„Je to pro nás v podstatě generálka před mistrovstvím Evropy, jediný přípravný dvojzápas,“ řekl již dříve trenér mužů Rastislav Trtík. Tým se v brně vypořádával s absencí středních spojek Babáka a Bečváře i omluvenkami v nominaci pivotů. Na programu byla příprava nových herních variant se zapojením některých nových hráčů na vybraných pozicích, pilování souhry dvojic a trojic. „Pracovali jsme i na nových věcech, které si chceme připravit, a teď bude příležitost si je vyzkoušet,“ dodal Trtík.

Také juniorskému výběru chyběly některé z výrazných postav, přesto trenér Pavel Pauza věří, že tým v první prověrce od letního EHF Championship obstojí. „Budeme hrát naplno. Utkali jsme se s Rakušany před šampionátem, kdy jsme jeden zápas prohráli a jeden vyhráli. Budeme proto mít i nějaké srovnání. Připravili jsme se na jejich obranu 1 – 5, budeme jí věnovat značnou část kempu, stejně jako celé naší obranné fázi. Ta nám na šampionátu nefungovala dobře a budeme se snažit v tomto posunout dopředu,“ řekl Pauza.

Vůbec první mezinárodní test pak čeká nový tým dorostenců. „Je dobře, že hrajeme hned dvě mezinárodní utkání, ve kterých si vše můžeme vyzkoušet a vidět hráče v konkrétních herních situacích, jak dokáží reagovat a přenést věci z tréninku do utkání,“ těší trenéra dorostu Jiřího Hynka. „Uvidíme, jak hráči reagují v mezinárodním měření, poprvé v národním dresu. Uvidíme, jak se s tím dokáží srovnat a jak se dokáží připravit. Šanci dostane každý a je na každém z hráčů, aby nám ukázal, že jsme vybrali správně a o reprezentační dres se popere.“

Dorostenci nastoupí ke střetnutí s Rakušany jako první a to v pátek 5. listopadu ve 13 hodin, naváží junioři v 15.30 a muži v 18.05. Z rakouské strany bude přenášeno jen utkání mužů, které je možné sledovat živě na HbbTv České televize (zelené tlačítko a iVysílání na webu ČT).

Odvety jsou na programu v neděli od 12 hodin v hale Vodova. Utkání mužů začíná ve 12 hodin a živě jej vysílá ČT Sport. Zápasy juniorů a dorostenců bude možné sledovat na platformě TVcom.

 

Nominace Rakousko – Česko – dorostenci:

Doležel Jiří (TJ Sokol Nové Veselí), Štěpán Ondřej (TJ Sokol Nové Veselí), Ondruch Šimon (TJ Rožnov p.R.), Pokorný Tadeáš (Lovci Lovosice), Štochl Jakub (Talent Plzeň), Macur Mikuláš (TJ Dukla Praha), Matouš Filip (HBC Jičín), Pšenica Marek (HC Zubří), Bartošík Antonín (Lovci Lovosice), Flajsar David (TJ Sokol Nové Veselí), Prašivka Vojtěch (SKH Polanka n.O.), Brychlec Matěj (HCB Karviná), Přerovský Adam (HBC Olomouc 1966), Bláha Daniel (Talent Plzeň), Strýček Jakub (TJ Sokol Nové Veselí), Ogoun Pavel (HBC Olomouc 1966), Josef Jonáš (TJ Dukla Praha), Hájek Vít (HBC Olomouc 1966)

Nominace Rakousko – Česko – junioři:

BAJER Pavel (HC Zubří), GRABEMANN Daniel (HC Dukla Praha), BOLEHOVSKÝ Jan (HC Dukla Praha), HALÍČEK Robert (Sokol Nové Veselí),FIALA Štěpán (HC Zubří), HAVRAN Matěj (HC Zubří), VOLENÍK Ondřej (SKP Frýdek – Místek), HŮLA Tomáš (HBC Jičín), KOLEČKÁŘ Matouš (SKKP Handball Brno), KAPLAN Leonard (Talent JS Škoda Plzeň), MAZUREK David (HC Zubří), GALIA Kristián (HCB Karviná), RAKOUSKÝ Jiří (HC Dukla Praha), RAKOUSKÝ Martin (HC Dukla Praha), RUMIAN Jakub (HC Dukla Praha), ŠIROKÝ Petr (HCB Karviná), HLAVENKA Petr (HC Zubří)

Nominace Rakousko – Česko – muži:

Březina Martin (TJ Dukla Praha), Šmíd Karel (Talent Plzeň), Číp Tomáš (CS Minaur Baia Mare muži, ROU), Ptáčník Adam (TJ Sokol Nové Veselí), Franc Václav (HCB Karviná), Hrstka Jakub (DRHV 06, GER), Jurka Miroslav (HC Zubří), Kašpárek Stanislav (HC Meshkov Brest, BLR), Klíma Matěj (VfL Lübeck-Schwartau, GER), Mizera Šimon (HC Zubří), Režnický Daniel (Talent Plzeň), Mrkva Tomáš (Bergischer HC, GER), Mubenzem Dieudonné (Coburg, GER), Patzel Vojtěch (HCB Karviná), Piroch Tomáš (US Créteil Handball (FRA), Reichl Vít (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Solák Dominik (HCB Karviná), Vančo Marek (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Zeman Štěpán (VfL Gummersbach, GER)

 

Program utkání s Rakouskem:

5.listopadu 2021 v 13.00 Rakousko - Česká republika - DOROSTENCI

5.listopadu 2021 v 15.30 Rakousko - Česká republika - JUNIOŘI

5.listopadu 2021 v 18.05 Rakousko - Česká republika - MUŽI - živě na HbbTv ČT Sport a na webu ZDE

7.listopadu 2021 ve 12.00 Česká republika - Rakousko - MUŽI

7.listopadu 2021 ve 14.30 Česká republika - Rakousko, Brno, hala Vodova, živě Tvcom.cz - JUNIOŘI

7.listopadu 2021 ve 17.00 Česká republika - Rakousko, Brno, hala Vodova, živě na Tvcom.cz - DOROSTENCI

 

Vstupenky na utkání s Rakouskem (Brno 7. listopadu, hala Vodova) kupujte on-line ZDE nebo v síti Ticketstream.

Cena vstupenky 150 Kč na všechna tři utkání (muži, junioři, dorostenci)

 

Upozornění

Zakoupením vstupenky návštěvník potvrzuje, že přebírá zodpovědnost za dodržování pokynů vyhlášených vládou ČR v rámci mimořádných opatření vyhlášených v souvislosti s epidemií koronaviru a bude se řídit pokyny pořadatele akce.

Děti do 14 let (včetně) zdarma. Mládež od 15 let platí plné vstupné.

Držitel nebo držitelka průkazu ZTP/P a doprovod mají vstup zdarma a jejich vstupenky jsou pouze na e-mailovou objednávku: info@ticketstream.cz. Součástí e-mailu musí být scan nebo fotografie průkazu opravňujícího ke slevě.