Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Dva přípravné zápasy výběru Karlovarského kraje házené dívek na Olympiádu dětí a mládeže

15/06/2022 | mládež
Ke dvěma přípravným zápasům výběr dívek KVKSH využil skutečnost, že se ve sportovní hale Milana Prokeše v Lázních Kynžvart o prodlouženém víkendu 3. 6. – 5. 6. 2022 připravovaly oba výběry chlapců i dívek z Jihočeského kraje.
Dva přípravné zápasy výběru Karlovarského kraje házené dívek na Olympiádu dětí a mládeže

Po dohodě s trenéry JcKSH Miroslavem VÁVROU a Janem SLAVÍKEM se odehrály v sobotu 4. 6. 2022 dva zápasy v minutáži 3 x 18 minut, první od 11:00 hodin a druhý po společném obědě od 15:00 hodin. První klání nám odřídil Petr PRAŽÁK a druhé Daniela RADOVÁ, oběma tímto děkujeme.

Přečtěte si shrnutí krajského trenéra Jiřího Maršíka: „Karlovarský tým je složený pouze ze dvou oddílů, a to konkrétně z Hvězdy Cheb a Házené Kynžvart. Devět hráček je z Chebu a sedm z Lázních Kynžvart. Ročníkově se jedná o hráčky narozené v roce 2007 až po rok 2009. V těchto dvou zápasech jsme dali příležitost projevit se ještě všem včetně náhradnic. Přestože se děvčata snažila, potvrdilo se nám pravidlo, že v zápase nelze předvést více, než co jsme schopny odevzdat a předvést v tréninku. Společně s kolegou Martinem MIŠÁNKEM jsme se snažili najít ideální základní sestavu se zdvojením postů a různými možnými alternacemi tak, aby nám výkon týmu na hřišti co nejméně haproval. Nebylo to jednoduché, ale alespoň nějaký obrázek a představu jsme si udělali. Samozřejmě, že na Olympiádě budeme po děvčatech vyžadovat maximum a my jim pomůžeme k tomu, abychom náš kraj odreprezentovaly co nejlépe. Ale s rukou na srdci si dovolím konstatovat, že k favoritům turnaje patřit s největší pravděpodobností nebudeme.“

„Zcela určitě ale budeme ctít zásadu, že po každém odehraném zápase z palubovky budeme odcházet s dobrým pocitem. Známé olympijské heslo - Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! - je momentálně jakoby nám šité na míru. Poslední setkání týmu před samotným odjezdem se uskuteční v neděli 19. 6. 2022 v Lázních Kynžvart, kde se ve dvou tréninkových blocích budeme snažit dopilovat, co se dá. Na samotnou Olympiádu, kterou pořádá kraj Olomoucký, odjíždíme dne 26.6.2022. Zápasy skupiny „A“ se budou odehrávat ve sportovní hale v Žeravici a čekají nás tyto výběry: Jihomoravský kraj, Pardubický kraj, Královohradecký kraj, Zlínský kraj a Jihočeský kraj. Následující průběh turnaje bude závislí na výsledcích utkání odehraných v základní skupině. Na Olympiádu se těšíme, pro děvčata to bude pět dní nových zážitků určitě nejen z palubovky ale i mimo, protože jak už to na Olympiádách bývá, nejsou to jen sportovní bitvy a klání, ale i plno doprovodných programů“.                                                

Výběr našeho Karlovarského kraje tvoří tyto hráčky: Vanesa MELKOVÁ a Laura MAUHOUB – brankařky, Barbora SPÁLOVSKÁ, Tereza JELÍNKOVÁ, Tereza VOBORNÍKOVÁ, Adéla MIŠÁNKOVÁ, Karolína JEDLIČKOVÁ, Kateřina BREJCHOVÁ, Barbora SCHULZOVÁ, Karolína KUNOVÁ, Jana PUŽOVÁ, Žaneta ŠANDOVÁ, Markéta KONIGOVÁ, Adéla NOVÁKOVÁ, Nina SALAJKOVÁ a Linda BAŤKOVÁ. Vedoucí týmu: Martin MIŠÁNEK. Trenér: Jiří MARŠÍK.

Jiří MARŠÍK – trenér výběru Karlovarský kraj

Fotogalerie k nahlédnutí zde.