Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Reprezentace juniorek vstupuje do nové sezony, v Mostě bude hrát dvakrát s Litvou. Jaká je nominace?

25/09/2022 | mládež
I mládežnické ženské kategorie naskakují do reprezentačního rytmu. Přípravné kempy juniorek i dorostenek se uskuteční ve stejném termínu, tedy od 26. září do 2. října. Starší výběr zamíří do Mostu, kde dvakrát poměří síly s pobaltským soupeřem.
Reprezentace juniorek vstupuje do nové sezony, v Mostě bude hrát dvakrát s Litvou. Jaká je nominace?

Přelom měsíc prvních podzimních měsíců bude ve znamení přípravných kempů, které proběhnou od 26. září do 2. října. „Půjde o úvodní setkání hráček, které přecházejí z dorostenecké do juniorské reprezentace. Cílem je vychovat hráčky do áčkové reprezentace dospělých nebo do evropské házenkářské špičky," říká kouč Dušan Poloz k přípravě.

„Budeme působit v Mostě, nastavíme si dvouletý cyklus, který chceme směřovat k letnímu mistrovství Evropy. Doufáme, že v něm uspějeme, abychom se kvalifikovali i na mistrovství světa juniorek jako tomu bylo se starší generací," přeje si hlavní kouč. Po hráčkách bude vyžadovat mimo jiné sebereflexi, která je nápomocná do budoucna.

„Pokusíme se o nastavení základních herních kvalit, pokory, ale i principů toho, jak chceme s hráčkami nadále pracovat," pokračuje Poloz. Juniorky kromě tréninků čekají také dvě přátelská utkání. „Je dobré, že budeme mít mezinárodní konfrontaci v podobě dvou utkání už na prvním kempu," dodává trenér. Reprezentantky vyzvou výběr z Pobaltí 30. září od 16:30 a 1. října od 11:00. Oba duely se odehrají v Mostě, přijďte holky podpořit!

Foto + Foto TOP: IHF/Kolektiff

Hned na úvod kempu budou kategorie U20 a U18 přihlížet tréninku seniorské reprezentace v pražských Řepích. Áčkový národní tým poprvé povede Nor Bent Dahl.

Český svaz házené děkuje za podporu Vysokoškolskému Sportovnímu Centru VICTORIA VSC, které zastřešuje úvodní kemp juniorek.

Nominace na přípravný kemp juniorek v Mostu (26. 9. – 2. 10.)

Brankářky: Patricie Wizurová (TJ Sokol Poruba), Kristýna Stojarová (Handball club Zlín), Markéta Růžková (DHK Baník Most)
Pravé spojky: Eliška Řádová (DHK Baník Most)
Střední spojky: Sandra Müllerová (DHC Slavia Praha), Daniela Šimková (Handball club Zlín), Klára Ulmanová (TJ Sokol Poruba), Tereza Karlíková (TJ Jiskra Otrokovice), Karolína Rajová (TJ Sokol Poruba)
Levé spojky: Simona Schreibmeierová (Jiskra Třeboň), Veronika Gabrhelová (Handball club Zlín), Tereza Kräuterová (DHK Zora Olomouc), Valentina Schüllerová (DHK Baník Most), Veronika Vávrová (TJ Sokol Lázně Kynžvart)
Levá křídla: Barbora Doležalová (DHC Slavia Praha), Anna Kubálková (DHK Zora Olomouc), Tereza Panošková (DHC Plzeň), Simona Horáková (DHK Zora Olomouc)
Pivotky: Karolína Pejšová (DHC Slavia Praha), Anna Jestříbková (DHC Slavia Praha), Klára Mrózková (TJ Sokol Poruba)

Realizační tým

Dušan Poloz – hlavní trenér
Jan Lajčák – asistent trenéra
Vojtěch Drápela – trenér brankářek
Zdeněk Mičke – technický vedoucí
Jiří Dejl a Kateřina Nedomlelová – fyzio
Ilona Hapková – specialistka