Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

„V prvním zápase dostali šanci mladí hráči, ten dnešní jsme šli vyhrát,“ řekl k úspěšné odvetě trenér Trtík

07/11/2021
Na půdě soupeře dostali příležitost reprezentační debutanti, na domácí palubovce už odehrála většinu utkání nejsilnější možná sestava. Trenér Rastislav Trtík společně se svými svěřenci splnil svůj předzápasový cíl a před výbornou kulisou brněnské haly Vodova vyhrál v odvetném přípravném utkání s Rakouskem o devět gólů.
„V prvním zápase dostali šanci mladí hráči, ten dnešní jsme šli vyhrát,“ řekl k úspěšné odvetě trenér Trtík

 

„Jak jsem říkal už před prvním utkáním, měli jsme určitý plán, který jsme si předsevzali. Dali jsme v první řadě šanci mladým hráčům, z nichž někteří v reprezentaci debutovali. Do čtyřicáté minuty jsme měli převahu a vedli jsme, pak jsme prostřídali. Co se týče druhého utkání, tak to jsme šli vyhrát,“ shrnul stručně trenér Rastislav Trtík cíl svého týmu pro zápas v Brně. Ten jeho svěřenci splnili, do poločasu si vypracovali tříbrankový náskok, který v druhém dějství navyšovali až na konečné vítězství 30:21. Odvetným utkáním zároveň skončil reprezentační kemp a poslední zápasová příprava před evropským šampionátem.

„S kempem jsem spokojený, kdyby jich bylo více, vůbec bych se nezlobil, protože těch příležitostí k sehrání moc nemáme. To bude asi hlavní kámen úrazu před odjezdem na EURO, kde se 13. ledna potkáme se Španěly, hned poté hrajeme se Švédskem a Bosnou, což jsou silní soupeři. Především ti první dva, oba jsou to medailisté z posledních vrcholných šampionátů. Potřebovali bychom se více rozehrát, už i proto, že máme řadu zraněných hráčů. Na tomto kempu nebylo hned pět hráčů základní sestavy,“ připomněl reprezentační trenér absenci Romana Bečváře, Tomáše Babáka, Jana Užka, Martina Galii a Leoše Petrovského. Hráči se museli před srazem omluvit především ze zdravotních důvodů. „Bylo to tím pádem trochu nervózní, mohli jsme si klást otázky, jestli je dokáží jiní hráči zastoupit, jestli budeme schopní tým pořádně poskládat. O to větší mám radost, že na hřišti to vypadalo dobře.“

Ve výborném světle se během reprezentačního kempu představil mimo jiné Vít Reichl. Jeden z českých debutantů předvedl na brněnské palubovce výborný výkon a s šesti vstřelenými góly byl také nejlepším střelcem národního týmu v odvetném utkání s Rakouskem. Rastislav Trtík dle svých slov dobře věděl, proč ho národního týmu povolal. „Já jsem věděl, že je to výborný hráč. Není náhoda, že je na brankovišti úspěšný a cítí se tam, jako ryba ve vodě, má na to fyzické parametry. Určitě patří mezi hráče pro národní tým. Pro každého trenéra je příjemné, když má na výběr z několika dobrých hráčů. Jak jsem říkal, nepřítomní Leoš Petrovský a Jan Užek také mají své kvality a dobře se na možnosti na pivotu dívá.“

Další otázka, kterou musí Trtík se svým týmem před mistrovstvím Evropy vyřešit, je podoba brankářské dvojice. Po zranění Martina Galii připadla role jedničky Tomáši Mrkvovi, záda by mu mohl krýt někdo z dvojice extraligových brankářů Šimon Mizera – Karel Šmíd, kteří se kempu rovněž účastnili. Konečné slovo o tom, kdo nakonec na EURO vyrazí, nechá ale trenér především na brankářském specialistovi, kterým je právě Martin Galia. „O Martinovi jsem říkal, že je mou pravou rukou. V kvalifikaci byl v roli hrajícího asistenta, teď bude po operaci po mém boku na lavičce jako specialista. Trochu ho podezřívám, že si připravil Šimona Mizeru, aby tam místo něho vlezl,“ komentoval situaci s nadsázkou Trtík. Přeje si ale, aby konečná dvojka přinesla především kýžený efekt, tedy oporu mezi tyčemi.