Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pardubice žily házenou. Hostily Regionální kvalifikaci házenkářského desetiboje mladších žákyň

26/03/2024 | mládež
V neděli 24. března 2024 hostila sportovní hala v Pardubicích Regionální kvalifikaci házenkářského desetiboje mladších žákyň. Pardubický svaz společně s Krajským svazem házené Vysočina zajišťoval kvalifikaci pro tři oddíly Kraje Vysočina a jeden z Pardubického kraje. Jak se jednotlivým oddílům vedlo a kdo nakonec postoupil do republikového finále?
Pardubice žily házenou. Hostily Regionální kvalifikaci házenkářského desetiboje mladších žákyň

Domácí oddíl DHK Pardubice vyzvaly tři oddíly z Vysočiny – TJ Sokol Velké Meziříčí, TJ Jiskra Havlíčkův Brod a TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou. Všechny čtyři týmy předvedly krásné a bojovné výkony, jak v zápasech tak disciplínách, za což patří všem účastnicím dík.

První místo a postup do republikového finále si nakonec výborným finišem ve druhé půli desetiboje vybojoval zástupce Kraje Vysočina – tým žákyň TJ Jiskra Havlíčkův Brod (41 bodů). Na druhém místě skončil tým Velké Meziříčí (34 bodů), třetí místo Ledeč nad Sázavou (23 bodů) a čtvrté Pardubic (14 bodů).

Gratulujeme všem účastníkům a děkujeme také domácímu oddílu za pořadatelství a organizaci. Holkám z Brodu držíme palce na národní finále a příkladnou reprezentaci nejen jejich oddílu, ale i Kraje Vysočina.

Autor: Karolína Straková