Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Nové Veselí potvrdilo roli favorita a postoupilo do druhého kola Evropského poháru

18/09/2022 | zahraničí, soutěže
Dvacet vteřin před koncem druhého duelu Andrej Parolly z dálky přestřelil, domácí fanoušky jeho nepřesnost mrzet nemusela, Veselí už mělo jasně namířeno do další fáze. K postupu do druhého kola Evropského poháru udělali Veseláci krok už v sobotu, když vyhráli 38:27 a měli tím do odvety náskok 11 branek. Ani v odvetě nenechali Tallinn do osudu celkového výsledku promluvit a před velmi příjemnou atmosférou dotáhli zápas k výhře o 16 branek, 39:23. V druhém kole čeká Sokol chorvatská Gorica.
Nové Veselí potvrdilo roli favorita a postoupilo do druhého kola Evropského poháru

První poločas o deset, Veselí si do odvety přeneslo parádní náskok

Netradičně od sobotních 13:00 se rozehrálo v srdci Vysočiny první kolo Evropského poháru. Veselí do něj vstupovalo jako jednoznačný favorit a proti Tallinnu svou roli potvrzovalo od první minuty. Sice pustilo estonského soupeře do vedení 1:0, to však bylo také tím posledním, které celek z pobaltské země vůbec měl. Stále se však držel na poměrně blízký dostřel, avšak to platilo jen do druhé patnáctiminutovky, ve které nezachytil tempo. Pasáž mezi 14. až 23. minutou prohráli Tallinnští 0:7, a do kabin si tak domácí odnášeli vedení 19:9.

Ve druhém poločase již Sokol lehce polevil a nedařilo se mu bránit především urostlého Volodymyra Ščerbana, který byl společně s Gumjanovem a Barylauem nejlepším střelcem týmu. Za Veselí však kontrovaly předsezonní posily Ákos Bendicsek a Marian Hajko, které dohromady nastřílely 17 gólů. Domácí měli navíc před zaplněnou halou duel plně pod kontrolou a v poslední sekundě uzavřel sobotní odpoledne v ZDT Aréně Ákos Bendicsek gólem na 38:27.

TJ Sokol Nové Veselí – HC Tallinn 38:27 (19:9)

Nejlepší střelci Veselí: Hajko 9, Bendicsek 8, Štěpán 4, Melichar 4, Tomášek 4.

Drtivý nástup a pohodový závěr, Veselí nedopustilo drama

O den později se již zápas nesl v mírně odlišném duchu. Domácí na svého soupeře doslova vlétli a na konci třetí minuty vedli 3:0, po gólu Jakuba Flajsara na 7:3 si bral trenér Lees první oddechový čas. Přestože hned po něm hosté snížili, blíže se už nedostali. Veselští sice současně se sirénou oznamující konec prvního poločase inkasovali třináctou branku, stále ale vedli 19:13.

Ve druhé půli dal již trenér Běloch prostor lavičce, přičemž ve výborném světle se ukázali domácí mládežníci, kteří prošli klubovou akademií. Jakub Strýček byl s pěti góly z pivota mezi třemi nejlepšími střelci týmu, neztratil se ani Lukáš Krejz s jeho čtyřmi brankami. Tallinn se pokusil zmírnit průběžný výsledek ještě absolutním rizikem skrze hru bez brankáře, ale valný efekt to nemělo. Naopak Luboš Bartůněk jakoukoliv snahu uzemnil hned v zárodku dvěma góly do prázdné brány přes celé hřiště a následně se již pouze dohrávalo. Poslední branku celého dvojduelu obstaral v 59. minutě křídelník Denis Rubáč a Veselí mohlo slavit postup do druhého kola. V něm se utká s chorvatskou Goricou.

TJ Sokol Nové Veselí – HC Tallinn 39:23 (19:13)

Nejlepší střelci Veselí: Bartůněk 6, Strýček 5, Bendicsek 5, Krejz 4, Hajko 4