Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Norsko – Česko 25:20. Konec nadějí. Junioři v kvalifikaci o MS podlehli i Norům

07/01/2023 | mládež, reprezentace
Sen se rozplynul. Čeští junioři i ve druhém kvalifikačním utkání v Chieti proti Norsku prohráli 20:25 a na světový šampionát do Řecka a Německa nepodívají. „Dát pouze 20 branek nemůže stačit na vítězství. Odjíždíme zklamaní,“ komentuje trenér reprezentace Pavel Pauza.
Norsko – Česko 25:20. Konec nadějí. Junioři v kvalifikaci o MS podlehli i Norům

Ani napodruhé se národnímu týmu nepodařilo najít cestu k vítězství. „Je to neúspěšná kvalifikace, nevyhráli jsme ani jeden zápas,“ mrzí trenéra juniorů Pavla Pauzu.

Naděje na postup na červencové mistrovství světa U21 definitivně zhasly. Norové odskočili národnímu týmu hned v úvodu a do konce úvodní půle si vybudoval šestibrankový náskok. „Soupeř byl výrazně dynamičtější než my. Veškeré herní činnosti měl lepší. Naše zoufalá koncovka v prvním poločase nás dostala výrazně dolů,“ popisuje Pauza.

 

Foto + Foto TOP: Italian Handball Federation/EHF

Ve druhé části se sice dokázali čeští reprezentanti dotáhnout, třemi brankami v řadě už ale pouze upravili na konečných 20:25. „Dát pouze 20 branek nemůže stačit na vítězství. Nic pozitivního, odjíždíme domu zklamaní a smutní,“ přiznává kouč.

Národní tým tak po porážkách 25:33 a 20:25 končí ve skupině poslední.

Foto: Italian Handball Federation/EHF