Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Polsko – Česko 33:25. Junioři odstartovali kvalifikaci na MS porážkou

06/01/2023 | reprezentace
Velký tlak, ale zároveň také šance na splněný sen. Junioři vstoupili do kvalifikace o mistrovství světa v italském Chieti porážkou o osm branek, zlepšený výkon zkraje druhé půle nedokázali přetavit ve slibnější výsledek. V sobotu se utkají s Norskem. „Zápas, v němž hrajete o všechno a prohrajete, se hodnotí těžko,"přiznal trenér Pavel Pauza.
Polsko – Česko 33:25. Junioři odstartovali kvalifikaci na MS porážkou

Jak se lidově říká, byl to hop, nebo trop. Juniorská reprezentace odcestovala do Itálie, aby sehrála dva náročné zápasy, které budou rozhodující ve hře o mistrovství světa, ve dvou dnech. Ten úvodní svěřencům trenéra Pauzy nevyšel.

„Do utkání jsme vstoupili ustrašeně. Nebyli jsme schopni vyhrávat na začátku duelu souboje, k tomu jsme v první půli přidali velké množství technických chyb," hodnotil trenér. Ve třinácté minutě se Poláci po trefě Molského dostali do tříbrankového vedení 7:4. To dvěma brankami stáhl Bláha, ale soupeř dokázal opět odskočit.

Foto + Foto TOP: Italian Handball Federation/EHF

Mezi 17. a 27. minutou národní tým neskóroval, naopak na druhé straně padlo pět branek. „Dělali jsme zbytečné chyby, špatně jsme bránili určité prostory, bylo moc dohrávek do křídla a mezi 1 – 2 a 5 – 6 padlo moc gólů," pokračoval Pauza. Pak ale Češi zapli, na začátku druhé půli dotahovali.

Třikrát za sebou skóroval Tomášek, další dvě branky přidal Bláha a trefil se také Šišák, junioři postupně stáhli rozdíl na pouhé dvě branky. To bylo ale vše. „Velmi dobrý vstup do druhé půle, a to jsme ještě nedali tři ložené šance. Dostali jsme zápas nahoru, vrátili jsme se na dva góly, tam to ale skončilo. Rozdíl je veliký a strašně nás bude limitovat před druhým zápasem.“

Polsko si vedení pohlídalo a postupně ho navyšovalo až do finálního krutého stavu 25:33. Druhý duel sehraje národní tým v sobotu od 15:00 proti Norsku. Šance na postup jsou avšak po úvodním výsledku šance výrazně ztenčené. „Uděláme maximum proto, abychom odešli se vztyčenou hlavou," uzavřel Pauza.

Stream na utkání s Norskem naleznete na tomto odkaze.

Foto: Italian Handball Federation/EHF