Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Česká reprezentace porazila ve druhém utkání Srbsko 30:26, v kvalifikaci se střetne se Severní Makedonií

19/03/2022 | reprezentace
Národní tým zvládl druhé z přípravných utkání proti Srbsku, v Zubří zvítězil 30:26. Ve druhém poločase reprezentace převzala iniciativu a celou dobu držela vedení na své straně, výhru řídil osmigólový Matěj Klíma.

První utkání reprezentace těsně prohrála, druhé už bylo vítězné. Skóre otevřel Tomáš Číp, na nějž ve druhé minutě navázal proměněnou sedmičkou Jakub Hrstka. Přetahovaná v úvodním poločase dospěla až do stavu 10:10, který zařídil Dragan Pechmalbec, nejlepší střelec soupeře.

Pak úřadoval ve znovu skvělé zuberské atmosféře Tomáš Mrkva. Nejdřív skvěle Srby vychytal a pak sám přes celé hřiště skóroval. Ve 27. minutě česká jednička úspěch zopakovala a Češi dotáhli úvodní půli k vítěznému konci.

„Nejdůležitější pro nás je postupné zlepšení v tréninku. Neměli jsme jich moc. Jsme spokojení, pokaždé máte dobrý pocit, když se vyhraje, ale pro mě je nejdůležitější proces. Víme, že jsme se zlepšili, snažili jsme se na sobotu trochu změnit útok. Hráči odvedli vážně dobrou práci, bylo to lepší než včera," hodnotil duel hlavní trenér Xavier Sabate. „Právě postupný progres chceme, byl to náš cíl. Chceme být den po dni být lepší a to se povedlo. Byli jsme o trochu lepší než včera, doufám, že příště – až se potkáme – budeme zase o něco lepší.“

Zkraje druhé půle zářil Matěj Klíma, který se stal nakonec s osmi brankami nejúspěšnějším střelcem reprezentace. Češi si postupně vytvořili až pětibrankové vedení, o nějž se postaral i výbornými zásahy mezi 55. a 57. minutou Karel Šmíd. Následně skóroval v koncovce Stanislav Kašpárek a skóre na 30:26 upravil v samotném závěru Klíma. Národní tým tak slaví první výhru pod novým realizačním týmem.

„Jsem s kempem vážně spokojený. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za to, jakou práci tu odvedli. Makali na sto procent. Je obrovská čest trénovat takový tým, je až neuvěřitelné, jak si kluci užívají každý trénink a jak nechávají na hřišti absolutně všechno. Nemůžu říct nic jiného než poděkování,“ komentoval Sabate přípravu v Zubří, která končí v neděli.

Národní tým už zároveň zná soupeře pro kvalifikaci, Severní Makedonie sice ve druhém zápase podlehla Rumunsku 22:24, i tak se však kvalifikovala do další fáze. Vyzve – jako už poněkolikáté v historii – české reprezentanty.

Česko – Srbsko 30:26 (16:15)

Sestava Česka: Mrkva 2, Šmíd – Hrstka 2, Piroch 4, Kašpárek 2, Babák 2, Číp 3, Petrovský, Vančo, Havran, Harabiš 1, Klíma 8, Patzel 3, Užek, Březina, Zeman 2, Franc, Řeznický 1

Sestava Srbska: Ratković – Borzaš 1, Djukić 1, Abutović, Radivojević 2, Ilić N. 1, Pechmalbec 5, Ilić V. 1, Kukić 2, Zelenović 3, Dekić 1, Marsenić 3, Radović, Djordjić 6

Rozhodčí: Tomáš Kučerka, Pavel Friedel