Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Národní tým čeká první sraz s novým realizačním týmem, v Zubří se budou hrát dvě přípravná utkání proti Srbsku

12/03/2022 | reprezentace
Mužská reprezentace se už v březnu dozví soupeře pro nadcházející kvalifikaci na mistrovství světa, vzájemný dvojzápas spolu sehrají Severní Makedonie s Rumunskem. Zatímco soupeře čeká bitva o postup, národní tým se bude v Zubří připravovat poprvé pod novým realizačním týmem v čele se španělským trenérem Xavierem Sabatem. Zároveň dojde na dvě přípravná utkání se Srbskem.
Národní tým čeká první sraz s novým realizačním týmem, v Zubří se budou hrát dvě přípravná utkání proti Srbsku

Utkání se odehrají v pátek 18. a sobotu 19. března. Oba začínají shodně v 18 hodin a na obou budete mít možnost národní tým podpořit. Prodej vstupenek poběží dvojím způsobem, v předprodeji si můžete lístky zajistit na stránce HC ROBE ZUBŘÍ za 50 korun, přímo na místě pak u pokladny za 70 korun. Děti do 10 let mají bez nároku na místo vstup zdarma. Online se utkání přenášet nebudou.

Samotný kemp národního týmu, který bude poprvé v režii nového realizačního týmu v čele s hlavním trenérem Xavierem Sabatem, bude probíhat od 13. do 20. března. Reprezentaci čekají kvalifikační utkání s vítězem dvojzápasu mezi Rumunskem a Severní Makedonií, první z nich se odehraje 13. dubna ve 20:15 na domácí půdě ve Zlíně.

„Máme mix zkušených a mladých hráčů. Myslím, že je to velmi dobrá kombinace a to včetně týmového ducha, který kádr fantasticky ukázal na posledním EURU. S tímto přístupem je možné dosáhnout velkých věcí. Musíme ale nejdřív pracovat,“ prozradil už dříve nový trenér. „Vidím, že je v národním týmu spousta hráčů s velikou kvalitou. Věřím, že můžeme udělat velký úspěch. Prvním cílem je se do detailu poznat, pak zvládnout kvalifikaci," dodal.

Tým je v očekávání. „Tím, že hraji celou kariéru v Česku, nejsem zvyklý na zahraničního trenéra. Jsem plný očekávání, jak bude probíhat komunikace a jaký bude trenér. Víme, že španělská škola házené je asi ta nejlepší na světě. Jsem zvědavý, jak vše bude vypadat a co nám to předá. Těším se na to," komentoval Vojtěch Patzel, který bude od léta působit v druhé Bundeslize. Podepsal smlouvu s VfL Lübeckem–Schwartau. Kompletní rozhovor si můžete přečíst na tomto odkaze.

Nominace na přípravný kemp národního týmu v Zubří:

Tomáš Babák (Bergischer HC, GER), Tomáš Číp (CS Minaur Baia Mare, ROU), Václav Franc (HCB Karviná), Jakub Hrstka (DRHV 06, GER), Stanislav Kašpárek (HC Meshkov Brest, BLR), Matěj Klíma (VfL Lübeck-Schwartau, GER), Šimon Mizera (HC Zubří), Tomáš Mrkva (Bergischer HC, GER), Vojtěch Patzel (HCB Karviná), Leoš Petrovský (TuS Nettelstedt-Lübbecke, GER), Tomáš Piroch (US Créteil Handball, FRA), Dominik Solák (HCB Karviná), Štěpán Zeman (VfL Gummersbach, GER), Martin Březina (TJ Dukla Praha), Matěj Havran (HC Zubří), Jan Hrdlička (Lovci Lovosice), Lukáš Mořkovský (HC Zubří), Jan Užek (HCB Karviná), Marek Vančo (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER), Denis Harabiš (HCB Karviná)

Realizační tým: Xavier Sabate, Josep Espar Moya, Jan Běloch, Martin Galia, Petr Kocurek.

Foto: Ivo Dudek, Hana Vrbková/Česká házená