Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Zubří představilo nového trenéra, logo i sezónní cíle

16/07/2021
V Zubří si připomínají letos 95 let od založení klubu. Nejen u příležitosti tohoto výročí tak představili zcela nové dynamické logo, nový dres v barvách klubu i generálního partnera. Navíc do nové sezóny tým povede nový trenér Peter Dávid, kterého v posledních letech mohou znát především příznivci ženské házené z jeho působení v Baníku Most.
Zubří představilo nového trenéra, logo i sezónní cíle

 

„Vše se neděje pouze na hřišti. I zákulisí je pro rozvoj klubu důležité. Možná se jednu dobu na toto trochu zapomínalo, ale nyní chceme každý rok přinést klubu něco nového, díky čemu klub poroste, bude mít svou identitu a půjde s dobou,“ řekl na úvod manažer klubu Michal Balhárek.

Zubří v tomto roce oslaví 95. výročí založení. „Je to významné výročí a my jsme k této příležitosti připravili řadu novinek a překvapení. Jsem rád, že se nám podařilo sestavit tak mladý a dynamický výkonný výbor, který má vizi pro budoucnost, což koresponduje i s tím, jak mladý je náš tým. Věřím, v letošním ročníku navážeme i dobrými výkony na ty loňské,“ doplnil prezident klubu Jaroslav Dořičák.

Klub představil nové dynamické logo, nový bude celý vizuální styl, včetně sociálních sítí. Zástupci týmu pak představili i nový vzhled dresů. Klub se vrací k zelené barvě, dresy ale vedle klubových barev respektují i identitu generálního partnera ROBE lighting.

 

 

„Podporujeme velké množství malých klubů a spolků. Házené a hokeji v regionu bychom chtěli pomoci co nejvíce a ukázat, že to, co se děje v Zubří, je něco neskutečného. Tak malé městečko udává v házené trend a já jsem rád, že naše firma může být součástí tohoto zázraku,“ řekl generální ředitel ROBE lighting s.r.o.

 

Trenér Dávid chce navázat na dobrou práci Michala Tonara

Již před koncem sezóny klub oznámil odchod trenéra Michala Tonara, který usedne na lavičku Dukly Praha. Novým trenérem Zubří bude Peter Dávid. „Jsem rád, že se po šesti letech vracím k mužské házené. V klubu funguje skvělé zázemí a to je pro fungování týmu důležité,“ řekl Peter Dávid.

Tým odehrál pod vedením trenéra Tonara velmi dobrou sezónu. „Je mi jasné, že je to velmi mladý kádr, ale uděláme maximum, abychom byli dobře připravení. Budeme muset být trpěliví a věřím, že výsledek se dostaví,“ usmívá se Dávid.

Jako hráč získal federální titul, slovenský mistrovský titul a s týmem Trnavy vybojoval národní pohár. Za česko-slovenskou reprezentaci odehrál 66 utkání, za Slovensko pak více než čtyřicet zápasů.

„Zubří disponuje velkým množstvím skvělých talentů a je na mně, abych je posunul co nejdál. Také se budeme spoléhat na čtyři zkušené hráče. Chci navázat na práci trenéra Tonara z minulé sezóny. Tým se vyvíjel, zvláště v play off, od zápasu k zápasu a já doufám, že budeme všichni zdraví a vyhnou se nám zranění. Česká liga je však velmi vyrovnaná a proto je těžké definovat konkrétní cíle,“ dodal ještě Dávid. Který se bude moci opírat o zkušené opory Miroslava Jurku a navrátilce Ondřeje Miku. V týmu jsou celkem čtyři členové širší reprezentace mužů a osm hráčů širšího národního juniorského výběru.