Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Rozhodčí a delegáti absolvovali předsezonní semináře

12/09/2023 | rozhodčí a delegáti
Předsezónní seminář rozhodčích a delegátů letos přinesl zajímavého hosta v podobě basketbalového rozhodčího a zároveň fitness koordinátora, který se podělil o vhled do fyzické přípravy rozhodčích basketbalu napříč sezonou. Na programu nechyběla ani tradiční zhodnocení uplynulé sezony, videorozbor zaměřený na řízení hry a linii trestů.
Rozhodčí a delegáti absolvovali předsezonní semináře

Foto TOP: Archiv Jakuba Uhlíře

Pravidelný seminář pro rozhodčí 1. a 2. výkonnostní skupiny a delegáty skupiny 1 se uskutečnil v Pardubicích o posledním srpnovém víkendu. Elitní skupiny se sjeli za jediným cílem sladit své rozhodování před nadcházející sezonou.

První bodem společného programu bylo zhodnocení výsledků předchozí sezony, představení postupujících a technikálie v podobě detailního rozboru změn v rozpisech na nadcházející sezonu. 

Po tomto bodě na pódium přišli vzácní hosté Václav Formánek a Stanislav Svoboda, oba dlouholetí rozhodčí, delegáti a činovníci, kteří se zasloužili velkým dílem o organizaci této oblasti v předešlých letech. KRD oběma pánům poděkovala za jejich přínos a předala plakety.

Dalším hostem na bodu programu byl basketbalový rozhodčí FIBA a zároveň fitness koordinátor rozhodčích Česká basketbalové federace Ivor Matějek. Ivor si pro rozhodčí a delegáty připravil prezentaci o fyzické přípravě rozhodčích před sezonou a během ní. Přidal také svůj pohled na komunikaci na hřišti se všemi aktéry. 

Poslední odpolední blok měl za cíl sladit rozhodčí v rozhodování díky několika desítkám připravených videoklipů z loňské sezony. Primární důraz byl kladen na linii progresivního trestání a celkového game managementu.

Seminář byl nejenom příležitostí ke zlepšení schopností rozhodčích, ale také k prohloubení komunikace mezi sebou. Diskuze a výměna názorů mezi rozhodčími, delegáty a hosty přispěly k lepšímu porozumění výzev a situacím, které se mohou během zápasů vyskytnout. KRD by chtěla poděkovat všem rozhodčím, delegátům i hostům za jejich účast na semináři.

Autor: Jakub Uhlíř