Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Vrchol sezony čeká kromě klubů i rozhodčí a delegáty. Připravovali se na něj s ligovými trenéry na semináři

22/03/2024
V Brně se první sobotu roku 2024 konal důležitý seminář pro rozhodčí, delegáty a trenéry nejvyšších soutěží.
Vrchol sezony čeká kromě klubů i rozhodčí a delegáty. Připravovali se na něj s ligovými trenéry na semináři

V ranních hodinách se první sobotu roku 2024 do Brna sjelo přes 30 rozhodčích nejvyšších skupin 1a a 1b, aby na úvod splnili fyzické limity tzv. Beeptest. „Rozhodčí nejvyšší skupiny nám pravidelně musí dokazovat, že jsou na řízení soutěží důsledně připraveni a to nejen po stránce znalosti pravidel a předpisů, ale i fyzicky. Rozhodčí plní limity, které jsou jim dány Zásadami pro licencování, a které jsou přizpůsobeny jejich věku a pohlaví.“ popisuje předseda KRD, Jiří Opava.

Na další část ranního programu už dorazili i delegáti. Úvodního slova semináře se ujal předseda KRD a člen exekutivy ČSH, Jiří Opava, který zhodnotil dosavadní část sezony. Rozhodčím byly následně předány poslední části vybavení Puma, které jim chyběly. Stejně tak i delegáti byli vybavení košilemi s našitým logem ČSH.

Foto: Jakub Uhlíř

Poté již začal společný program a rozhodčím a delegátům se připojili i trenéři a funkcionáři klubů nejvyšších soutěží, celkem jich přijelo 20. Hlavní náplň semináře měl na starosti Jiří Novotný, který připravil sadu videoklipů z domácích soutěží rozdělenou tématicky podle jednotlivých problematik. Rozhodčí, delegáti a trenéři tak mohli diskutovat a sjednotit svůj pohled na konkrétní oblasti. Témata přicházela nejen z místa přednášejícího, ale také z řad trenérů.

„Seminář pro rozhodčí, delegáty a trenéry se snažíme pořádat pravidelně každý rok, pomáhá nám to před kritickou částí sezóny, začátkem play-off, obrousit hrany a naladit společná očekávání před vyvrcholením sezóny. Zatím jsme měli na každý ročník skvělou zpětnou vazbu, jak z řad rozhodčích, tak trenérů. Bohužel se hůře a hůře hledá termín. Letos nám seminář kolidoval s několika zápasy MOL ligy. I díky tomu plánujeme ještě nabídnout zkrácenou verzi zástupcům MOL klubů, kteří se nemohli účastnit“ hodnotí předseda KRD, Jiří Opava.

KRD chce poděkovat všem účastníkům semináře za účast a především za zapojení se do diskuze, které je nezbytná pro celkový kvalitativní posun u všech stran.

Foto: Jakub Uhlíř