Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Kvalita první ligy šla nahoru, říká devatenáctileté křídlo Tatranu Litovel Erik Semerád

31/10/2023
První ligu obohatila jména, která dlouhá léta působila v nejvyšší české soutěži. Do Vsetína v předešlých sezonách přišla zkušená brankářská dvojice s extraligovou minulostí Milan Malina a Petr Orság. Rezerva Dukly Praha se letos přihlásila do první ligy a nastupují za ni hráči, kteří hrají i Chance Extraligu. Nováček soutěže Polanka nad Odrou může rovněž nabídnout své přednosti, jelikož na juniory v týmu dohlíží z pozice trenéra Rastislav Trtík.
Kvalita první ligy šla nahoru, říká devatenáctileté křídlo Tatranu Litovel Erik Semerád

Eriku, pocházíš z jižní Moravy, v jakém tamějším týmu jsi začínal?
Za své začátky vděčím klubu Házená legata Hustopeče.

Kdo tě vlastně k házené přivedl?
Za to se nejvíce zasloužil můj otec, který taky hrával házenou. Teď už ale jen trénuje.

Prošel jsi si také mládežnickými kategoriemi v Tréninkovým centrem mládeže v Zubří. Jak bys zhodnotil své působení v tomto projektu? Líbí se ti tato koncepce?
Působení v Zubří nebylo špatné, dosáhli jsme na titul mistrů ve starším dorostu, ale bohužel jsem tam nebyl dlouho, protože polovinu té doby zabral covid-19 a hrát se nemohlo. Určitě mě to ale v házené posunulo na jinou úroveň, než jsem měl předtím.

Momentálně hraješ za prvoligovou Litovel, jsi v týmu spokojený?
Ano, v Litovli jsem spokojený, mám dostatek hracího času a v kabině si s ostatními kluky rozumíme. Celkově i kvalita klubu je na dobré úrovni.

Šla kvalita první ligy podle tebe nahoru?
Jelikož hraji první ligu teprve třetím rokem, nedokážu přesně říct, zda se průběžně zlepšuje. Na druhou stranu třeba v baráži s Maloměřicemi nebo v Českém poháru se Zubřím jsme soupeřům docela dokázali vzdorovat, takže si myslím, že kvalita v první lize určitě je.

Máte ambice se vrátit do Chance Extraligy?
Myslím si, že ambice určitě jsou, jen pak už záleží na vedení klubu a ostatních hráčích, zda by opět šli do Chance Extraligy.

Jaký je tvůj osobní cíl v házené?
Mým snem v házené je bezpochyby zahrát si nějakou kvalitní a proslulou soutěž, jakou je například Bundesliga.

FOTO: Pavel Štěpánek (Tatran Litovel)