Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Ostrý start je za rohem. Hráči po zranění dobíjeli baterky, říká o pauze trenér Karviné

25/01/2023 | soutěže
Už se to blíží. O víkendu se vrací na palubovky nejvyšší tuzemská soutěž mužů. Na další část sezony s přípravou nezahálí ani Karviná. Kdo se vrací zpátky do týmu a chystají se nějaké změny? O tom, co se chystá a jaký bude mít Baník program v Chance Extralize, se rozpovídal v rozhovoru prezident klubu a zároveň trenér týmu mužů Michal Brůna.
Ostrý start je za rohem. Hráči po zranění dobíjeli baterky, říká o pauze trenér Karviné

Foto TOP: HCB Karviná

Pane trenére, jak proběhla zimní příprava?
Zimní příprava se odvíjela od potřeby nabrat kondici. Hráči hlavně po zranění dobíjeli baterky. Před týdnem jsme také rozehráli dva přípravné zápasy v polském Tarnově.

Co hráčský kádr na druhou půlku sezony? Proběhly nějaké změny?
Jsme rádi, že se po nešťastném zranění vrátil Petr Mokroš a také Honza Užek, kteří již trénují naplno. Šimon Siročák a Michal Folwarczny se přesunuli na druhou půlku sezony do Hranic, kde dostanou podstatně větší herní prostor než v Karviné.

Odešli Zdeněk Čadra a Šimon Siročák na pozicích spojky. Budete někoho místo nich angažovat?
Dlouho jsme přemýšleli nad levákem na pravou spojku, ale každý ví, že dobří leváci jsou v házené podpultové zboží, za které musíte dobře zaplatit. Nechtěli jsme také nijak hazardovat v polovině sezony s rozpočtem klubu, a proto jsme se rozhodli angažovat na půlroční hostování osmnáctiletou talentovanou univerzální spojku z SKH Polanky, Vojtěcha Prašivku. Ten u nás zabojuje o smlouvu na další sezonu.

Blíží se start pokračování Chance Extraligy. Jaký program vás čeká v nejbližší době?
Už 28. ledna nás čeká těžké derby v Kopřivnici, kde bohužel nebude moct nastoupit Matěj Nantl z důvodu dvou červených karet. O týden později 4. února v 18 hodin pak domácí zápas s lídrem tabulky, Lovosicemi. Hned 8. února hrajeme zápas v Brně a 11. února v 18 hodin na domácí palubovce velmi očekávaný pohárový zápas s Dinamem Pančevo a karvinskou legendou Nemem Marjanovičem.

Autor: Redakce HCB Karviná