Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Schreibmeierová druhou nejlepší střelkyní Plzně: Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, tak se zasměju

16/01/2023 | soutěže
Ještě v minulé sezoně Simona Schreibmeierová nastupovala za Třeboň v dorostenecké lize a přitom hostovala také ve Strakonicích, se kterými vyhrála 2. ligu. K tomu přispěla neuvěřitelnými 149 brankami. V létě se zviditelnila na MS dorostenek, kde dokonce ovládla produktivitu českého týmu. Netrvalo dlouho a tuto sympatickou, teprve 17letou střelkyni si vyhlídla Plzeň. A ani v MOL Lize nemá žádný problém se střílením branek, naposledy o tom přesvědčila hráčky Písku, kterým její hra dělala velké problémy. Jejich konto zatížila 12 góly. Vylepšila si tím své střelecké maximum v nejvyšší soutěži.
Schreibmeierová druhou nejlepší střelkyní Plzně: Kdyby mi to někdo řekl před sezonou, tak se zasměju

Jak si užíváte svou premiérovou sezonu v nejvyšší soutěži mezi dospělými?
Fakt si ji užívám. Dostala jsem se do fajn kolektivu. Holky mě přijaly výborně a já se snažím nasávat co nejvíce zkušeností. V zápasech dostávám od začátku dost prostoru.  

Vypadá to, že přechod mezi dorosteneckou soutěží a MOL Ligou vám nedělal vůbec žádný problém.
S ženskou házenou jsem se setkala již ve Strakonicích ve 2. lize, kde jsem coby mladší dorostenka hostovala. Soutěž jsme vyhrály. Všechny tyhle zkušenosti jsou pro mne velmi cenné a snažím se je beze zbytku zužitkovat. Když pak loni přišla nabídka do MOL Ligy od několika týmů, měla jsem velkou radost, ale i respekt.

Kdyby vám někdo před sezonou řekl, že budete druhou nejlepší střelkyní Plzně, co byste mu odpověděla?
Tak bych se zasmála. I když vím, že můj největší potenciál je právě ve střelbě. Dařilo se mi zatím jak v 1. dorostenecké lize, tak i v dorostenecké reprezentaci. Snažím se na sobě stále pracovat a zlepšovat se.

Jaké jsou vaše cíle do budoucna?
Pokud pominu klasické přání být zdravá, ráda bych hrála dobrou házenou v naší nejvyšší soutěži. Být v dobrém kolektivu, kde se cítím dobře a rozumím si s týmem i trenérem. Aktuálně bych také byla ráda platná v juniorské reprezentaci. Jestli si jednou zahraji v zahraničí, to je zatím daleká budoucnost a především tvrdá práce na sobě.

Jak vnímáte to, že jste považována za jednu z největších českých házenkářských nadějí?
Je to pro mě samozřejmě velké ocenění. Je to i odměna za tvrdou dřinu, kterou házené dávám.

Jak se Vám daří skloubit studium společně s vrcholovým sportem?
Skloubit školu a házenou při pendlování mezi Českými Budějovicemi a Plzní je náročnější, než jsem si myslela. Zatím to ale zvládám. Příští rok maturuju, tak to bude náročnější. Mám ale plnou podporu v rodině, tak věřím, že to zvládnu.

Plzeň si v minulém ročníku zahrála finále MOL Ligy, ale v této sezoně se prozatím trápí. V čem vidíte příčinu?
Je pravda, že letošní sezona zatím nevychází podle našich představ.  Hned na začátku došlo k pár zranění. Nicméně nasazení holek a touha po vítězství je podle mě stejná. Ono obhájit předešlý úspěch je vždy těžší než ho získat, ale jsme teprve v polovině a věřím, že se ještě zlepšíme.

V posledním zápase jste proti Písku dala 12 branek, což je zatím Váš nejlepší počin v MOL lize. Jaký je to pocit?
Před zápasem nás potrápilo zranění další spojky, a tak ta zodpovědnost padla na mě. Věděla jsem, že ze sebe musím vydat maximum a vyšlo to. Je to ale i zásluha holek kolem mě. Akorát škoda, že pro nás zápas nedopadl vítězně, ale to je sport. Jedeme dál.

V dalším kole pojedete k důležitému utkání do Olomouce, která si teď vyšlápla na silnou Dunajskou Stredu. Co na Zoru bude platit?
Udržet si dobrou obranu a udělat minimální množství technických chyb. Snad to klapne.


Foto + Foto TOP: Jarmila Beková/DHC Plzeň