Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Piroch po úspěšné sezoně: Člověk nabere sebevědomí, chuť dostat se dál a vyhrávat další zápasy

31/05/2024 | reprezentace
Wisla Plock po dlouhých třinácti letech ovládla polskou Superligu a obrovskou zásluhu na tom má i čtyřiadvacetiletý Tomáš Piroch. Ještě předtím pravá spojka se svým týmem, kde mimo jiné jako hlavní trenér působí kouč národního týmu Xavier Sabate, vyhrála polský pohár a s českou reprezentací se probojovala na lednové mistrovství světa 2025.
Piroch po úspěšné sezoně: Člověk nabere sebevědomí, chuť dostat se dál a vyhrávat další zápasy

Gratulujeme vám k vítězství v polské Superlize. Ve finále jste sesadili z trůnu po dvou sedmičkových dramatech suveréna posledních let Industrii Kielce. Jaký je to pocit?
Je to úžasný pocit. V Polsku je rivalita mezi Płockem a Industrií obrovská. V Płocku čekali na titul dlouhých třináct let a o to víc je to pro nás obrovský úspěch.

Stejného soka jste přehráli na začátku května i ve finále polského poháru. Letos tedy slavíte s Wislou Plock zisk obou trofejí. Kam tento úspěch ve své kariéře řadíte?
Pro mě je to rozhodně největší úspěch v mojí kariéře na klubové úrovni. 

Máte za sebou velmi úspěšnou sezonu, která byla ještě umocněna postupem na mistrovství světa s českou reprezentací. Jak se těšíte na bitvy s nejlepšími hráči světa?
Těším se hodně. Po takové sezoně člověk nabere sebevědomí, chuť dostat se dál a vyhrávat další zápasy, popřípadě trofeje. Teď jsem ale rád, že si budu moct trochu odpočinout. Teď na tyhle bitvy moc nemyslím.

Vypadá to, že vám spolupráce s trenérem Xavierem Sabatem velmi svědčí. Je tomu tak?
Je to tak. Od té doby, co jsem ve Wisłe, tak na sobě cítím, že se zlepšuji. Zároveň máme úspěchy jako tým, takže zatím spolupráce s Xavim nese ovoce.

Na MS vyzvete Německo, Polsko a Švýcarsko. Jaké jsou vaše pocity z losu?
Nečekal jsem, že dostaneme tři evropské týmy do skupiny, ale zároveň jsem za to rád. Ve všech třech zemích jsem hrál a v Polsku hraji nyní. Všechny tři zápasy pro mě tedy budou speciální. 

Kam byste chtěli mezi světovou elitou v lednu dokráčet?
Budeme chtít dojít co nejdál a udělat hlavně dobré jméno české házené. 

Jaké jsou vaše budoucí kariérní cíle?
Nějaké konkrétní cíle nemám, ale určitě bych chtěl ve svojí kariéře být v klubech jako je třeba Wisła Płock. V týmech, které mají profesionální přístup, dobré zázemí a nejvyšší ambice.

FOTO: Daniel Klement