Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Český pohár: Finále nabídne klasické derby! Karvinou doplnila Plzeň, která přestřílela Brno

15/02/2023 | soutěže
Český pohár mužů zná svou letošní finálovou dvojici. Karvinou, která postoupila bez boje přes Zubří, doplnil po výhře nad Královým Polem Talent tým Plzeňského kraje. Duel, který určí celkového vítěze, se odehraje společně s finále ženského poháru 15. března v Praze v UNYP areně na Podvinném mlýně.
Český pohár: Finále nabídne klasické derby! Karvinou doplnila Plzeň, která přestřílela Brno

TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – SKKP HANDBALL BRNO 41:35 (22:13) | 15.2.2023
Nejvíce branek:
Škvařil 6, Nejdl 6, Šindelář 5 – Zahradníček 7, Sekulić 6, Kocich 5, Kukulovski 5
Rozhodčí: Lukáš Veselý – Jan Zelenka
Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/2
Vyloučení: 6:4
Diváci: 523

Zlomové momenty: Zlomovým byl již první poločas tohoto semifinálového duelu. Plzeň výrazněji odskočila už v prvních deseti minutách. Od 16. minuty přidala tři góly v řadě, a to se jí povedlo taky na konci poločasu, který ovládla o devět branek. Brno sice ovládlo druhou půli, ale ofenzivní utkání s parádními 76 brankami už nezvládno zdramatizovat.

Zajímavost zápasu: Na plzeňské straně se vylučovalo celkem šestkrát. Vyloučeni ale byli dvakrát tři stejní hráči. Dvojnásobné vyloučení pak zaznamenalo i Brno, ovšem pouze jedno.

Nejlepší střelec : Nejlepším střelcem tohoto klání se stal Jan Zahradníček z poraženého celku se sedmi trefami. V letošní sezóně to byl jeden z jeho nejlepších výkonů, protože více branek zaznamenal pouze v pohárovém utkání proti Frýdku-Místku, kdy se trefil desetkrát, a při ligové remíze se Strakonicemi, když skóroval osmkrát. Sedm gólů ještě dokázal nastřílet Prešovu.

Mládí vpřed: Do duelu zasáhl také talentovaný sedmnáctiletý házenkář Plzně Daniel Bláha. Levá spojka Talentu skórovala v utkání čtyřikrát.

Co výsledek znamená: Výhra Plzně posunula Západočechy do 2finále, ve kterém se v Praze na Podvinném mláně postaví Karviné. Brno se loučí, ovšem útěchou mu může být alespoň to, že došlo ještě o kousek dál než loni. Tehdy vypadlo ve čtvrtfinále s Novým Veselím.

Pozápasové ohlasy:
Petr Štochl, trenér Talent Tým Plzeňského kraje: „S prvním poločasem jsem velmi spokojený, ve druhém už bylo na naší hře patrné polevení v koncentraci. Ale zase jsme nechali zahrát všechny kluky, vyzkoušeli jsme si hru s pravákem na pravé spojce. A to všechno i na úkor výraznějšího rozdílu ve skóre. Když už jsme ten zápas museli hrát, jsem rád, že jsme ho dovedli v pohodě k vítězství. S postupem do finále poháru jsem spokojený, i když tam byly fáze, které mě štvaly. Ale každé vítězství se počítá a je fajn, že se kluci přesvědčili, že i s tak kvalitním týmem jako je Brno jsou schopní dominovat.“

Výsledky semifinále Českého poháru mužů:
HCB Karviná – HC ROBE Zubří (kontumováno ve prospěch Karviné)
středa 15.2. Talent tým Plzeňského kraje – SKKP Handball Brno 41:35 (22:13)

👉 Vstupenky jsou už v prodeji! 👈