Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Teorie, praxe a nové poznatky. Ve Břvích se školili budoucí trenéři licence B

14/11/2022 | trenéři
Tréninkové jednotky, teoretické i praktické přednášky. Pro budoucí vlastníky trenérské licence B se konalo v obci Břve během druhého listopadového týdnu školení. Účastnící si během něj osvojili nové poznatky a započali tak cestu za závěrečnými zkouškami, které je čekají v lednu.
Teorie, praxe a nové poznatky. Ve Břvích se školili budoucí trenéři licence B

Školení 22 trenérů probíhalo od soboty 5. do čtvrtka 10. listopadu ve sportovní hale Břve. Program byl sestaven pro budoucí držitele licence B. „Většina z nás, co tady jsme, se pohybuje spíš u mládeže. Učili jsme se o tom, jak zdokonalit naši práci během tréninků s dětmi,“ popisuje školení Martin Štamlach.

Účastníci v průběhu týdne absolvovali různé druhy přednášek, které podle Štamlacha byly výživné. „Teorie se střídala s praxí. Všechny přednášky měly hlavu a patu. Osobně mě školení velmi obohatilo,“ pochvaluje si program.

Souhlasí s ním i Lucie Kosobudová, která trénuje minižáky. „Získala jsem zde velký zásobník nových her, které mě zaujaly a věřím, že budou děti bavit,“ sděluje s nadšením a dodává, že jí školení pomohlo i s upřesněním některých házenkářských pravidel.

Nyní už čeká trenéry poslední krok ke zvýšení dosavadní licence v podobě závěrečné zkoušky. Ta se uskuteční v lednu. „Přípravu na zkoušky jsem zatím nezačal, ale věřím, že je zvládnu,“ usmívá se Martin Lepieš.