Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V Olomouckém kraji se rozrůstá skvělý projekt Školních lig

12/01/2023 | ostatní/různé, mládež
V našem kraji se za uplynulou podzimní část soutěže opět v plném proudu rozjel projekt Školních lig. Projekt ČSH, který běží po celé republice, se znovu rozrůstá a školy přibývají. Školní ligy navazují na ukázkové hodiny na základních školách a házenkářské kroužky, kterých je v našem kraji čím dál tím více. Dokonce se podařilo rozjet dvě úplně nové Školní ligy, a to ve Šternberku a Lošticích.
V Olomouckém kraji se rozrůstá skvělý projekt Školních lig

Školní ligy se nám letos rozrůstají. Dvě nové se podařilo rozjet v městech, které nemají žádný házenkářský klub. Zejména potom v Lošticích se jedná o první krok k oživení házené na Šumpersku. Základní školy, jež se zapojí do Loštické ŠL, jsou házenou, jak se říká, nepolíbené.

Školní liga je určená všem dětem ze základních škol, které chodí do 1-5. třídy a mají rády pohyb. Nejdůležitějšími lidmi v tomto projektu pro nás jsou učitelé, jenž se dětem věnují a snaží se jim ukázat cestu k všestrannosti. V uplynulých čtyřech měsících se nám podařilo navštívit cca 30 základních škol a do projektu Školní ligy je zapojeno celkem 33 základních škol z Olomouckého kraje. Důležitá je také spolupráce klubů v našem kraji a hlavně jejich trenérů, kteří tuto spolupráci se základními školami v jejich okolí dále rozvíjí.

Na Školní lize můžeme často vidět také mladé hráče a hráčky, kteří pomáhají s organizací nebo působí jako rozhodčí. V Olomoucké školní lize funguje také propojení s Fakultou tělesné kultury, kdy studenti v rámci předmětu Specializace házené jsou při těchto akcích nápomocní. Věříme, že se nám podaří do budoucna tento projekt ještě rozšířit a ukázat mladým sportovcům, že házená je skvělý všestranný sport pro každého, kdy má rád pohyb.

Jak probíhal poslední turnaj v roce 2022 v Olomouci se můžete podívat na videu (ODKAZ)