Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Školní ligy Karlovarského kraje odstartovaly! První turnaj miniházené sklidil úspěch

12/10/2022 | mládež
Chebská školní liga miniházené odstartovala svou další sezonu. První turnaj mladších a starších žáků se konal 5. října v chebské sportovní hale. Účast byla hojná, děti si turnaj užily a na konci dostaly odměnu v podobě medailí.
Školní ligy Karlovarského kraje odstartovaly! První turnaj miniházené sklidil úspěch

Ve středu 5. října 2022 jsme se spolu se čtyřmi chebskými základními školami a základní školou ze Skalné sešli v Městské sportovní hale v Chebu, abychom zahájili prvním turnajem v miniházené „Chebskou školní ligu“ pro školní rok 2022/23.

K naší velké radosti se k nám do nové sezony oficiálně nově připojili dvě základní školy, a to ZŠ Skalná a 2. ZŠ Cheb. Tyto nově příchozí ZŠ si to minulý rok s námi vyzkoušeli a již miniházenou zpestřují sportovní aktivity svých žáků.

Turnaj se konal pro dvě kategorie 1. - 3. třída a 4. - 5. třída. V kategorii mladších školních dětí bylo celkem pět týmů a v kategorii starších dětí celkem 7 týmů. Utkaly se systémem každý s každým v minutáži 10 minut na zápas. Řízení zápasů, co by rozhodčí, se ujaly zkušené házenkářky z oddílu HC Hvězda Cheb a samozřejmě nechyběli zástupci jednotlivých házenkářských oddílů z okolí – Házené Kynžvart, HC Hvězdy Cheb a Házené Chebsko. Celé dopoledne se neslo ve vynikající přátelské sportovní atmosféře. Žáci předváděli krásné sportovní výkony a nešetřili emocemi. Učitelé opravovali nebo radili a střídali své svěřence. Na konci při slavnostním zakončení turnaje dostal každý žák na krk zaslouženou zlatou medaili a diplom se svým jménem. Učitelé a školní trenéři si převzali nové míče v rámci projektu ČSH, aby mohli se svými žáky dále miniházenou pilovat.

Závěrem bych srdečně ráda poděkovala všem, kteří se organizačně podíleli na hladkém průběhu celého turnaje, a to skvělým rozhodčím - Míšankové A., Kunové K., Kolocové K., Schulzové B., Camprové N. a Jedličkové K.. Velké poděkování letí i Janě Jadlovské, Jirkovi Maršíkovi, Pepovi Heřmánkovi a Elišce Fialové, bez Vás by to nešlo. Děkujeme také „Správě sportovišť v Chebu“ za to, že nám umožňují tyto turnaje organizovat ve sportovní hale v Chebu a hlavní díky všem přítomným učitelům ZŠ za vstřícnost a jejich zápal, který je v dnešní době nesmírně cenný.

Zúčastnili se1. ZŠ CHEB (2 týmy), 2. ZŠ CHEB (2 týmy), 5. ZŠ CHEB (4 týmy), 6. ZŠ CHEB (2 týmy),  ZŠ SKALNÁ (2 týmy).

Fotogalerie k prohlédnutí zde.

Za celý tým „Chebské školní ligy“ - Soukupová Irena, garant ŠL KVKSH.

Autor: Soukupová Irena