Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Školský pohár dívek 2024: Napínavé souboje ovládlo Milevsko, domácí výběr byl druhý

20/05/2024 | mládež
Školský pohár je jednou z nejstarších soutěží pro mládež ve všech sportovních odvětví u nás. Probojovat se do finálových kol je pro všechny účastníky náročnou výzvou. Mezi dívkami opanovala 1.ZŠ T.G.Masaryka Milevsko. Turnaj národního finále se uskutečnil od 15. do 17. května v ROBE aréně v Zubří.
Školský pohár dívek 2024: Napínavé souboje ovládlo Milevsko, domácí výběr byl druhý

Cesta od okresních kol až po republikové finále vždy dává jistotu kvalitní házené v závěrečných bojích. Jinak tomu nebylo ani letos. „Národní finále je vyvrcholeném okresních a krajských kol z celé České republiky. Do tohoto finále se dostalo devět krajů a pořádající kraj má právo nominovat pořadatelskou školu. Tento turnaj je vypsaný pro žákyně šestých a sedmých tříd základních škol," popisuje manažer Zlínského kraje Karel Popelka.

První místo na národním finále obsadily dívky z 1.ZŠ T.G.Masaryka Milevsko, druhé skončily hráčky ze Zubří. „Zápasy jsem si užily, holky si všechny zahrály. Snažily jsme si plnit menší cíle, ale hlavně si užít hru. Snažíme se zapojit i hráčky, které normálně házenou nehrají," míní trenérka základní školy Zubří Iva Malinová, která je zároveň hráčkou klubu DHK Zora Olomouc.

Foto + foto TOP: Michal Málek

„Hraje se nám dobře, potkaly jsme se s kamarádkami. Je to tu dobré," usmívá se reprezentantka ZŠ Zubří Amálie Cibulková, která hraje házenou od první třídy a cílem je pro ní angažmá v zahraničí nebo zahrát si v národním týmu.

Spokojena s turnajem byla i Šarlota Dolanská ze ZŠ Křiby. „Je to paráda, dobré je i ubytování, snídaně jsou skvělé," líčí mladá žákyně. V každém zápase jsou dobré i špatné chvíle, prohrály jsme proti Milevsku. Nejlepší zápas jsme hrály proti Havířovu," sděluje Dolanská. Zlínská základní škola nakonec obsadila čtvrtou příčku.

Nejlepší hráčka turnaje:
Adéla Koukolová (ZŠ Křiby Zlín)

Celkové pořadí:

  1. 1.ZŠ T.G.Masaryka Milevsko

  2. ZŠ Zubří

  3. 31.ZŠ Plzeň

  4. ZŠ Křiby Zlín

  5. ZŠ Ledeč nad Sázavou

  6. ZŠ M.Pujmanové Havířov

  7. ZŠ Měnín

  8. 7.ZŠ Most

  9. ZŠ Glowackého Praha 8

  10. ZŠ Heyrovského Olomouc