Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Předehrávky posledního kola ovládly Šaľa a Olomouc. Favorité na závěr nezaváhali

30/03/2024 | soutěže
Poslední kolo základní části MOL Ligy otevřel duel Plzně se Šaľou, v němž slavily slovenské hráčky. Utkání mezi Porubou a Olomoucí bylo na programu ve středu a v samotném závěru ho strhly na svou stranu Hanačky. Zbylé čtyři zápasy se odehrály v sobotu 30. března. Slavia přehrála Hodonín, Kynžvart uspěl ve Zlíně a Michalovce o tři branky porazily Písek. Dunajská Streda si na vlastním hřišti poradila s Baníkem Most.
MOL Liga: Předehrávky posledního kola ovládly Šaľa a Olomouc. Favorité na závěr nezaváhali

Šaľa zastavila rozjetou Plzeň

DHC Plzeň – HK Slovan Duslo Šaľa 27:35 (15:20) | 23. 3. 2024
Nejvíce branek:
Schreibmeierová 6, Panošková 5, Fenclová 5 – Holešová 6, Ratvajská 5, Matušincová 4
Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula
Sedmimetrové hody: 4/3 – 2/2
Vyloučení: 3:4
Diváci: 156

Zlomové momenty: Slovenky naskočily do utkání aktivněji a po šestnácti minutách hry vedly o pět branek. Svůj náskok sice mírně navýšily, ale domácí hráčky zareagovaly a do poločasu snížily znovu na rozdíl pěti zásahů. Aktivní vstup Plzně do druhé půlhodiny Slovan příliš nerozrušil a díky povedené pasáži odskočil až do desetigólového trháku, který Západočešky pouze zmírnily.

Zajímavost zápasu: Šaľa zastavila rozjetou Plzeň, která v posledních dvou utkáních porazila Kynžvart i Slavii Praha.

Nejlepší střelkyně: Domácí tým táhla šestigólová Simona Schreibmeierová a stejný počet branek zapsala na druhé straně také Mária Holešová.

Co výsledek znamená: Plzeň končí v základní části s patnácti body devátá, Šaľa má o čtyři body více a je v tabulce hned nad Západočeškami.


FOTO+TOP:
Hana Vrbková

Olomouc přehrála Porubu díky dvěma trefám v samotném závěru

TJ Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 31:33 (13:16) | 27. 3. 2024
Nejvíce branek:
Farářová 10, Ka. Rajová 7, Misková 3 – Kubálková 7, Vasiljeva 6, Malinová 4
Rozhodčí: Michal Hanák – Luboš Pavlíček
Sedmimetrové hody: 5/3 – 2/0
Vyloučení: 3:5. ČK: Jansová (OLO)
Diváci: 111

Zlomové momenty: Olomouc naskočila do utkání aktivněji a po čtyřech trefách v řadě vedla ve 20. minutě už 14:7. Poruba ale velmi rychle zareagovala a ještě do poločasové přestávky snížila své manko na tři branky. Ve 37. minutě dokonce potrestala nízkou hostující efektivitu v zakončení a vyrovnávala na 17:17, což se jí povedlo ještě několikrát. Devadesát sekund před koncem utkání znovu srovnala krok Karolína Rajová, ale poté se už Poruba neprosadila, zatímco Zora rozhodla dvěma góly o své výhře.

Zajímavost zápasu: Domácí hráčky v utkání ani jednou nevedly, přesto platil ještě dvě minuty před koncem nerozhodný stav. Zora ale předvedla v závěru svou sílu.

Nejlepší střelkyně: Porubu střelecky táhla Anežka Farářová, která při svých deseti trefách využila třikrát sedmičku. V dresu Olomouce byla nejaktivnější sedmigólová Anna Kubálková.

Co výsledek znamená: Olomouc končí v základní části na sedmém místě, zatímco Poruba se šesti body na kontě předposlední.

Slavia si jasně poradila s Hodonínem

DHC Slavia Praha – HK Hodonín 32:23 (18:11) | 30. 3. 2024
Nejvíce branek:
Míšová 7, Koubová 5, Holečková 4 – Štipčáková 6, Krejčíková 5, Kalinová 3
Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka
Sedmimetrové hody: 1/0 – 4/4
Vyloučení:
 4:3
Diváci: 90

Zlomové momenty: Slavia po necelých šesti minutách hry vedla už 5:0 a ve 20. minutě si zajistila dokonce desetigólový náskok. Hostující hráčky se sice před poločasovou přestávkou ještě rozstřílely, dokázaly ale snížit manko jen na sedm zásahů. Vysoký náskok si ale Pražanky hlídaly a dovedly poslední duel základní části do vítězného konce.

Zajímavost zápasu: Hodonín nestíhal zejména na začátku utkání, za prvních devatenáct minut hry zapsal jen tři góly.

Nejlepší střelkyně: Slavii táhla sedmigólová Adriana Míšová, za Hodonín nejúspěšněji pálila se šesti brankami Veronika Štipčáková.

Co výsledek znamená: Slavia drží v základní části páté místo. Hodonín má za sebou dvaadvacet duelů, v nichž získal čtyři body a končí na posledním místě.

Lázně Kynžvart potvrdily roli favorita

Handball club Zlín – Házená Kynžvart 24:40 (14:21) | 30. 3. 2024
Nejvíce branek:
Kříčková 6, Polomíková 4, Šimková 3 – Vávrová 7, K. Königová 6, Tesařová 6
Rozhodčí:
Adam Beneš – Jiří Kubis
Sedmimetrové hody:
1/1 – 3/3
Vyloučení:
 3:1
Diváci: 123

Zlomové momenty: Kynžvart byl od prvních minut aktivnější a potvrzoval roli favorita, po půlhodině hry vedl už o sedm gólů. Domácí hráčky na začátku druhé půle držely se soupeřkami krok, jenže následně Kynžvart začal lépe pracovat v obraně, zatímco využíval efektivity v zakončení. Ve výsledku se dostal až na čtyřicet vstřelených tref.

Zajímavost zápasu: Zlín prohrál už sedmý zápas v řadě, zatímco Kynžvart zabral po čtyřech duelech v MOL Lize bez vítězství.

Nejlepší střelkyně: Monika Kříčková zapsala v domácím dresu šest vstřelených branek, zatímco hostující Veronika Vávrová zaznamenala ještě o gól více.

Co výsledek znamená: Kynžvart i přes nepovedený závěr základní části končí na čtvrtém místě. Zlín je s osmi body desátý.

Michalovce zvládly těsný duel proti Písku

Sokol Písek – Iuventa Michalovce 22:25 (13:15) | 30.03.2024
Nejvíce branek:
Holanová 5, Korešová 5, Indráková 4 – Popovcová 5, Radović 4, Wollingerová 3
Rozhodčí:
Přemysl Fukala – Radek Mohyla
Sedmimetrové hody:
3/3 – 4/2
Vyloučení:
 3:8. ČK: Popovcová, Soskyda (obě MIC)
Diváci: 130

Zlomové momenty: Michalovce odstartovaly duel lépe a rychle se dostaly do vedení. Písecké hráčky zabraly až na konci poločasu a zvládly manko snížit na dvě trefy. Na začátku druhé půle se dokonce prodraly do vedení, jenže následně lídr MOL Ligy zabral a pěti góly v řadě otočil vývoj zpět na svou stranu.

Zajímavost zápasu: V prvních dvanácti minutách druhého poločasu se Michalovce neprosadily ani jednou, čímž daly domácím hráčkám šanci na obrat.

Nejlepší střelkyně: Michaela Holanová a Iveta Korešova zapsaly shodně pět branek. Martina Popocová v dresu Iuventy skórovala rovněž pětkrát.

Co výsledek znamená: Michalovce si už s předstihem zajistily prvenství v základní části a končí na 41 bodech. Písek je šestý a v play-off bere poslední postupové místo z českých celků.

Dunajská Streda zvládla těžký zápas s Mostem

HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most 28:24 (14:13) | 30. 3. 2024
Nejvíce branek:
Desortová 9, Juhos 8, Sári 3 – Kuxová 9, Ogonovszky 4, Somionka 3
Rozhodčí:
Boris Mandák – Michal Zahradník
Sedmimetrové hody:
3/3 – 8/7
Vyloučení:
 1:5

Zlomové momenty: Zápas začal vyrovnaně, jenže následně Dunajská Streda po šestigólové sérii odskočila do vedení. Most ale rychle zareagoval a ještě do poločasu snížil manko na jediný zásah. I druhá půlhodina hry byla na obou stranách poměrně vyrovnaná, domácí hráčky však byly stále napřed a zapisují dva body.

Zajímavost zápasu: Dunajská Streda prohrála naposledy 10. ledna, od té doby vyhrála devětkrát v řadě.

Nejlepší střelkyně: Eliška Desortová řádila a v utkání zapsala devět branek. O stejný gólový příděl se na druhé straně zasloužila Natálie Kuxová.

Co výsledek znamená: Dunajská Streda bere v základní části druhé místo, Most je hned za ní třetí.

Výsledky 22. kola MOL Ligy:
DHC Plzeň – HK Slovan Duslo Šaľa 27:35 (15:20)
TJ Sokol Poruba – DHK Zora Olomouc 31:33 (13:16)
DHC Slavia Praha – HK Hodonín 32:23 (18:11)
Handball club Zlín – Házená Kynžvart 24:40 (14:21)
Sokol Písek – Iuventa Michalovce 22:25 (13:15)
HC DAC Dunajská Streda – DHK Baník Most 28:24 (14:13)