Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

MOL Liga: Cenný bod pro Zoru! Na Slovensku uspěl jen Kynžvart, Písek vyhrál v Porubě

12/03/2023 | soutěže
Devatenácté kolo MOL Ligy se rozehrálo pěti sobotními zápasy. A přineslo zajímavé výsledky. Iuventa porazila Plzeň, zatímco Olomouc vybojovala cenný bod s Baníkem. Šaľa byla úspěšná proti Zlínu, Dunajská Streda proti Slavii. Jediný z českých týmů, který vyhrál na slovenské palubovce, byl Kynžvart, který porazil Stupavu. V nedělní dohrávce vybojoval v Ostravě dva body písek.
MOL Liga: Cenný bod pro Zoru! Na Slovensku uspěl jen Kynžvart, Písek vyhrál v Porubě

Plzeň nestačila na Iuventu

IUVENTA MICHALOVCE – DHC PLZEŇ 35:25 (17:16) | 11.3.2023
Nejvíce branek:
Dvorščáková 11, Klučková 10, Kohuch 4, Krivokapić 4 – V. Galušková 8, L. Galušková 5, Lásková 3, Kepková 3
Rozhodčí:
Josef Daňo – Ondrej Sabol
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/4
Vyloučení: 3:4
Diváci: 320

Zlomové momenty: První poločas byl vyrovnaný, proto se muselo rozhodovat až v závěrečné třicetiminutovce. Ta se mnohem lépe vyvedla domácím házenkářkám, které zaznamenaly třígólovou sérii od 42. minuty, a dokonce pětigólovou od 48. minuty. Díky tomu si vytvořily obrovský náskok, který ještě vylepšily na konci další třígólovou šňůrou.

Zajímavost zápasu: Jednalo se už o desátou výhru Michalovců nad Plzní nejen v řadě, ale i celkově. Plzeň s tímto slovenským soupeřem ještě nikdy nezískala ani jeden bod.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se dařilo mladé Aleně Dvořščákové, která se trefila hned jedenáctkrát. Čtyřikrát pálil přesně ze sedmičky. Vyrovnala tak svůj letošní rekord, který zapsala už v prvním kole proti Slavii.

Mládí vpřed: Čtyři branky dokázala vstřelit devatenáctiletá Yevheniia Kohuch. Na druhé straně to byly dvaceti a jednadvacetileté Pavlíny Lásková s Kepkovou, které obě pálily třikrát.

Co výsledek znamená: Plzeň opět ztratila vzhledem boji o poslední postupovou příčku do play-off. Olomouc i Lázně Kynžvart totiž bodovaly. Michalovce se posunuly před Most na třetí pozici, ovšem mají stejně bodů.

Olomouc vybojovala důležitý bod, proti Mostu ale sahala i po dvou

DHK ZORA OLOMOUC – DHK BANÍK MOST 22:22 (9:10) | 11.3.2023
Nejvíce branek:
Kuxová 6, Závišková 4, Krajčovičová 3, Fryčáková 3, Možíšová 3 – Cholevová 8, Mikulčík 3, Stříšková 3
Rozhodčí:
Přemysl Fukala – Radek Mohyla
Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2
Vyloučení: 2:2
ČK: 30. Mikulčík (MST)
Diváci: 202

Zlomové momenty: Důležitý byl druhý poločas. Nejdříve to, že Olomouc dokázala od 41. minuty stáhnout velký soupeřův náskok z pěti na dvě branky. I ty pak rychle dotáhla a dostala se dokonce do dvoubrankového vedení. Poslední pětiminutovka přinesla velmi netradičně pouze dva góly. Oba zvládl vstřelit Most, čímž utkání vyrovnal a zajistil si alespoň bod.

Zajímavost zápasu: Olomouc dokázala nejvýše postavený český klub obrat o body v této sezoně už podruhé. Listopadový duel na palubovce Mostu totiž také dopadl remízou, konkrétně 25:25.

Nejlepší střelkyně: Nejvíce gólů si připsala Charlotte Cholevová, která jich zvládla osm. Jednou se trefila ze sedmičky. Naposledy proti Zoře se jí také dařilo, tehdy vstřelila o gól méně.

Mládí vpřed: Olomouc táhla za body klasicky Natálie Kuxová. Devatenáctiletá spojka nastřílela rovnou šest branek, což bylo z jejího týmu nejvíce.

Co výsledek znamená: Pro Zoru je to velmi důležitý bod. Olomouc totiž drží poslední postupovou příčku a potřebovala se od ostatních vzdálit. Náskok na Plzeň, která byla z týmů, které si na play-off ještě pomýšlí, do tohoto klání nejblíž, rozšířila už na tři body. Most se propadl na čtvrtou pozici.

Pozápasové ohlasy:
Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „Musíme být s bodem spokojeni. Průběh utkání spěl k zasloužené remíze, na obou stranách vynikaly gólmanky. Myslím si, že obě měly kolem 50 %. Druhá půle už byla více gólová. Trochu nám utekl začátek druhého poločasu, a dotahování nás stálo dost sil. I když jsme pak vedli o dvě branky, ta poslední pětiminutovka se nám vůbec nepovedla, změněná obrana Mostu nám dělala problém, možná chyběly i síly. Já jsem tam nechal opravdu vyšťavit základní šestku. Na konci se asi štěstí přiklonilo trochu na naši stranu při poslední střele. S bodem jsme spokojeni.“

Jiří Hanus, trenér DHK Baník Most: „Věděli jsme, že přijíždíme k silnému soupeři. Byli jsme připravení a určitě jsme nic nepodcenili. Máme hodně zraněných, vypadla nám Mikulášková, pilíř obrany. To pro nás bylo složité, samozřejmě rozhodují určité momenty v utkání, jako byla červená karta, na to se musíme podívat na videu. I tak jsme předvedli bojovné utkání.“

Šaľa jednoduše vyhrála nad Zlínem

HK SLOVAN DUSLO ŠAĽA – HANDBALL PSG ZLÍN 32:24 (21:12) | 11.3.2023
Nejvíce branek:
Ščípová 6, Königová 5, Pócsíková 4, Ratvajská 4 – Daňková 4, Ševčíková 4, Kříčková 3
Rozhodčí:
Rebeka Haščíková – Stanislava Kellner
Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/3
Vyloučení: 6:3
Diváci: 650

Zlomové momenty: V tomto duelu bylo v podstatě rozhodnuto od prvního poločasu. Šaľa v něm vstřelila 21 gólů, o devět více než soupeř. V druhém poločase sice trochu polevila, ovšem hrála přesně to, co potřebovala, a vyhrála osmibrankovým rozdílem.

Zajímavost zápasu: Slovenky Zlín porazily už pojedenácté v řadě na domácí půdě. Zlín, přestože ve vzájemné historii soupeře několikrát porazil, nedokázal nikdy z jeho palubovky odvézt ani bod.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo domácí Olívii Ščípové. Ta si připsala šest branek. Jednou se trefila ze sedmimetrového hodu.

Mládí vpřed: Devatenáctiletá Diana María Vargová zvládla nastřádat hned pět gólů. Na hostující straně čtyři góly zaznamenala dvacetiletá Michaela Daňková a tři branky si připsala o tři roky mladší Daniela Šimková.

Co výsledek znamená: Šaľa pokračuje v boji o první příčku. Dunajská Streda jí neunikla a stále vede pouze o bod. Šance Zlína na postup se snížily na absolutní minimum, a to i v teoretické rovině. Valašky ztrácí na Zoru čtyři body a hrají už pouze dva zápasy.

Dunajská Streda přehrála Slavii vysoko

HC DAC DUNAJSKÁ STREDA – DHC SLAVIA PRAHA 31:19 (15:10) | 11.3.2023
Nejvíce branek:
Bizik 6, Elő 5, Juhos 4, Desortová 4 – Weisenbilderová 8, Jestříbková 3, Švihonosová 3
Rozhodčí:
Andrej Budzák – Michal Záhradník
Sedmimetrové hody: 2/2 – 1/1
Vyloučení: 2:1
Diváci: 220

Zlomové momenty: Jednoznačně rozhodujícím faktorem bylo to, že Slavia skórovala opravdu poskrovnu. V prvním poločase vstřelila deset branek, v tom druhém už pouze devět. Soupeř naopak skóroval patnáctkrát a následně šestnáctkrát, čímž se nakonec dostal do obrovského vedení.

Zajímavost zápasu: Slovenky hrají ve fantastické formě. Přidaly už osmou výhru v řadě a směřují za vítězstvím v základní části. Z posledních patnácti zápasů v MOL Lize zaznamenaly neskutečných čtrnáct vítězství.

Nejlepší střelkyně: Nejčastějši skórující hráčka byla z poraženého týmu. Martina Weisenbilderová poslala míč do sítě soupeřek osmkrát, což bylo její letošní nejlepší vystoupení. Dosavadní maximum měla nastavené na sedm branek, což zvládla letos hned několikrát.

Mládí vpřed: Mladou hráčkou, které se v zápase dařilo, byla sešívaná Anna Jestříbková. Devatenáctiletá pivotka Slavie se trefila třikrát.

Co výsledek znamená: Pro Dunajskou Stredu to, že už je jen tři zápasy od vítězství v základní části. Pro Slavii se v podstatě nic moc nemění. Play-off má jisté, zůstává na páté pozici.

Kynžvart bodoval ve Stupavě

AHT HC TATRAN STUPAVA – HÁZENÁ KYNŽVART 26:41 (12:20) | 11.3.2023
Nejvíce branek:
Jagodič 6, Krajčová 5, Bahorecová 4 – Kapusniaková 7, Königová 6, Tesařová 5, Dresslerová 5, Božović 5
Rozhodčí:
Patrik Klimko – Gábor Balogh
Sedmimetrové hody:
Vyloučení: 3:3
Diváci: 300

Zlomové momenty: Kynžvart měl zápas od začátku pevně v rukou, a to i v pouze dvanáctičlenné sestavě. Stupavu nepustil ke skórování osm minut, naopak sám si od začátku tvořil náskok. Od 22. druhé minuty vstřelil pět branek po sobě. Už v poločase si tak vytvořil velký osmibrankový náskok, který udržel a ještě vylepšil na konečných 15 gólů.

Zajímavost zápasu: Lázně Kynžvart jsou jediným týmem, který nefiguruje na postupových příckách do play-off a přesto si zachovává kladné skóre. Vstřelil 531 branek, zatímco jich obdržel pouze 516.

Nejlepší střelkyně: Střelecky zápas ovládla Šárka Kapusniaková. Devatenáctiletá křídelnice se trefila sedmkrát. V MOL Lize letos odehrála pouze sedm utkání a jejím maximem byly dvě branky do svatyně Zlína a Plzně.

Mládí vpřed: Devatenáctiletá Kristýna Königová se trefila šestkrát, stejně, jako v prvním střetnutí proti Stupavě. Ze soupeřova týmu se dařilo Melani Jagodič. Jednadvacetiletá hráčka Stupavy taktéž zaznamenala šest branek.

Co výsledek znamená: Výsledek pomohl Kynžvartu v tabulce přeskočit Plzeň. Té se play-off o bod vzdálilo. Západočešky ztrácejí na Olomouc stále dva body, a ještě ji můžou předehnat. Stupava zůstává poslední.

Písek si výhrou v Porubě pojistil postup

DHC SOKOL PORUBA – SOKOL PÍSEK 24:27 (10:12) | 12.3.2023
Nejvíce branek:
Farářová 5, Konečná 5, Hiraldo 4 – Korešová 8, Chlupová 5, M. Svobodová 4
Rozhodčí:
Petr Kirchner – Michal Vacula
Sedmimetrové hody: 5/4 – 5/4
Vyloučení: 5:4
Diváci: 97

Zlomové momenty: Prvním důležitým momentem bylo to, že se Písek oklepal z pětiminutovky, kdy soupeř vstřelil pět gólů, díky čemuž se ze ztráty dostal do dvoubrankového vedení. Reagoval na to tak, jak nejlépe mohl. Pěti góly v řadě. Důležité taky bylo, že když se ve 43. a 45. minutě Poruba znovu přiblížila na rozdíl jediné branky, Písek ji ani jednou nenechal srovnat a vždy si vzal alespoň dvoubrankové vedení zpět.

Zajímavost zápasu: Podobně špatnou sezonu, jako tu letošní, Poruba zažila naposledy v roce 2011. Tehdy získala jen třináct bodů. Po této prohře může dopadnout ještě hůř než tehdy. Aby překonala tento nelichotivý bodový zisk, musela by už ve všech čtyřech zbývajících zápasech vyhrát.

Nejlepší střelkyně: Střelecky duel opět ovládla tahounka Jihočešek Iveta Korešová. Ta si tentokrát připsala osm branek, z čehož šest bylo ze hry a dvě ze sedmimetrových hodů.

Mládí vpřed: Dařilo se také jednadvacetileté domácí spojce Anežce Farářové, která nastřílela pět gólů. Z týmu Písku se třikrát prosadila osmnáctiletá Barbora Hanzelínová.

Co výsledek znamená: V tabulce se po tomto duelu nic nemění. Písek zůstává šestý, přičemž stáhl náskok Slavie na jeden bod. Poruba je stále jedenáctá.

Výsledky zápasů 19. kola MOL Ligy:
sobota 11.3. Iuventa Michalovce – DHC Plzeň 35:25 (17:16)
sobota 11.3. DHK Zora Olomouc – DHK Baník Most 22:22 (9:10)
sobota 11.3. HK Slovan Duslo Šaľa – Handball club Zlín 32:24 (21:12)
sobota 11.3. HC DAC Dunajská Streda – DHC Slavia Praha 31:19 (15:10)
sobota 11.3. AHT HC Tatran Stupava – Házená Kynžvart 26:41 (12:20)
neděle 12.3. DHC Sokol Poruba – Sokol Písek 24:27 (10:12)