Baráž: Extraligisté doma vyhráli, ale Litovel i Vsetín cítí do odvety šanci

14/05/2023 | soutěže
Rozjela se baráž o Chance Extraligu. A do odvety všechno zůstává otevřené. Maloměřice se snaží zachránit proti druhému týmu 1. ligy, Litovel doma porazily o tři góly. Podobný průběh výsledek měl i souboj posledního celku nejvyšší soutěže Hranic s vítězem 1. ligy ze Vsetína. Cement má také lepší výchozí pozici, zvítězil o čtyři branky. Odvety se hrají v sobotu.

ČK: Svoboda – Hlavenka

Zlomové momenty: Maloměřice se hned utrhly do náskoku 5:1 i díky tomu, že hostující Jan Šmíd při sedmičce přešlápl. Ale Litovel se oklepala, dokázala skóre dokonce otočit. Vedení se však střídalo ze strany na stranu. Majlont se znovu dokázal soupeři oddálit ve druhé půli až na rozdíl šesti gólů, poslední pětiminutovka se jim ale nevydařila a Tatran minimalizoval ztrátu na konečné tři góly.

Zajímavost zápasu: V duelu padla i málo vídaná modrá karta. Obdržel ji hostující Petr Hlavenka za faul zezadu na Libora Horuta, a tak mu hrozí ještě dodatečný postih.

Nejlepší střelec: Zkušený 33letý Pavel Mrnuštík zazářil v pravý moment. Jeho maximem v 1. lize za Litovel letos bylo osm gólů, teď se mu v baráži přiblížil sedmi trefami.

Co výsledek znamená: Do sobotní odvety je vše otevřené. Maloměřice sice vyhrály o tři góly, ale na palubovce Litovle je v souboji o záchranu čeká ještě spousta práce.

Diváci: 248

Zlomové momenty: Rozhodovalo se až ve druhém poločase. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. Hranice poprvé odskočily těsně po přestávce, kdy se prosadily třikrát v řadě. Vsetín totiž čekal osm minut na gól. Ve 45. minutě Cement završil čtyřgólovou šňůru a vedl už 23:16. Hostům se však povedl závěr lépe a limitovali část ze své ztráty, nakonec padli o čtyři branky.

Zajímavost zápasu: Exekutoři sedmimetrových hodů byli v zápase stoprocentní. Petr Magrla proměnil za hosty čtyři sedmičky, za domácí se jednou trefil Miroslav Halama a jednou Jakub Padalík.

Nejlepší střelec: Právě Miroslav Halama, 22letý křídelník Hranic, zazářil sedmi góly stejně jako vsetínský Petr Magrla, jenž ještě na začátku sezony oblékal i dres Cementu.

Co výsledek znamená: Dvojzápas o účast v Chance Extralize je stále otevřený. Hranice si vypracovaly čtyřgólový náskok, který se bude Vsetín smazat v domácí sobotní odvetě.