Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Chance Extraliga: Frýdek-Místek remizoval s Plzní, přestřelku před kamerami ČT sport ovládla Dukla

17/09/2023 | soutěže
Ve středeční předehrávce 3. kola Chance Extraligy přivítal Kénik na své palubovce Nové Veselí, nad kterým zvítězil 31:23. V sobotních duelech Strakonicím těsně unikl bod s Maloměřicemi, Dukla si v přestřelce poradila s Kopřivnicí. Neděle patřila hostům, Frýdek-Místek vybojoval cenný bod s Talentem a Lovosice zapsaly první vítězství v Hranicích. Kvůli Evropskému poháru je zatím duel mezi Zubří a Jičínem odložen, volný los měla tentokrát Karviná.
Chance Extraliga: Frýdek-Místek remizoval s Plzní, přestřelku před kamerami ČT sport ovládla Dukla

Brno si i nadále drží neporazitelnost

SKKP HANDBALL BRNO – TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ 31:23 (13:8) | 13.9.2023
Nejvíce branek:
Vomáčka 5, Vukićević 5 – Navrátil 4, J. Flajsar 3, D. Flajsar 3, Šůstek 3
Rozhodčí: Tomáš Bubeníček – Tomáš Petruška
Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/4
Vyloučení: 5:2. ČK: Šůstek (NVE)
Diváci: 501

Zlomové momenty: Zápas začal poklidně na obou stranách, do desáté minuty padlo pouhých pět branek a Brno vedlo 3:2. Menší gólové série však do poločasové přestávky zajistily Kéniku vedení 13:8. Druhá polovina utkání probíhala velmi obdobně, hned na začátek poločasu ale viděl rozjetý David Šůstek červenou kartu. Vypracovaný sedmigólový náskok si domácí drželi až do samotného závěru. 

Zajímavost zápasu: Z posledních šesti vzájemných střetů neprohrálo Brno ani jeden. Ve čtyřech případech slavilo výhru a ve zbylých dvou duelech uhrálo s Novým Veselím remízu. 

Nejlepší střelec: Černohorská posila Brna Luka Vukićević i ve třetím startu nové sezony vstřelil přesně pět branek, což z něj dělá nejlepšího střelce Kéniku.

Mládí vpřed: Sedmnáctiletý Tomáš Vomáčka nastoupil teprve ke svému druhému utkání v nejvyšší mužské soutěži a podařilo se mu vstřelit hned pět gólů.

Co výsledek znamená: Brno si připisuje třetí výhru v řadě a dobře se tak naladilo na sobotní zápas v Evropském poháru proti Zubří. Hosté z Nového Veselí odjíždí domů s prázdnou a na svůj první bodový zisk stále čekají.

Pozápasové ohlasy:
Pavel Hladík, trenér SKKP Handball Brno: „Nebyl to úplně nejhezčí zápas. Hodně se na tom podepsal úvod utkání, který doprovázelo velké množství technických chyb na obou stranách. Potom jsme přepnuli na jiný rychlostní stupeň a zvládli jsme utkání hlavně v obranné fázi. Za první poločas jsme dostali osm gólů, což je velmi dobrá vizitka. Veselí mělo za sebou dva velmi dobré zápasy a myslím si, že i to nám hodně pomohlo, protože jsme museli být soustředění. Výsledek jsme si odpracovali velmi tvrdě. Jsme rádi za vysokou výhru, minimálně do soboty budeme první, což jsme před odvetou Evropského poháru chtěli. Děkuji Veselí za super zápas.“

Tomáš Vomáčka, levé křídlo SKKP Handball Brno: „V první řadě moc děkuji trenérovi a celému realizačnímu týmu za důvěru. Jsem rád, že jsem mohl odehrát první zápas doma na Vodovce, kde byla z mého pohledu skvělá atmosféra. První poločas jsme skvěle bránili, v útoku jsme sice udělali pár chyb, ale oddřeli jsme to a moc nám pomohli gólmani. Jak Tomáš (Chmela), tak i Víťa (Pyško). Druhý poločas byl už trochu vlažnější, ale zvládli jsme to. Děkuji moc fanouškům, že nás přišli podpořit a těšíme se na ně v Zubří.“

Jan Běloch, trenér TJ Sokol Nové Veselí: „V první řadě gratuluji domácím k zasloužené výhře. Od začátku jsme nepředváděli dobrý výkon, v podstatě jsme neměli za celý zápas žádnou silnou pasáž. V prvním poločase jsme byli dlouho ve hře, když se střídaly chyby na obou stranách. Oba týmy do zápasu nevstoupily nějakým oslnivým výkonem. Postupem času však Brno zlepšilo, na rozdíl od nás, hru a vytvořilo si polštář pěti branek. Od té doby to spělo k výhře domácích. Ve druhém poločase se pak na hřiště dostali hráči, kteří doposud neměli nějaké větší vytížení. Věřím, že se nám to, že odehráli tento zápas i mladí hráči, vrátí v dalších zápasech.“

Jiří Gregorovič, pivot TJ Sokol Nové Veselí: „Chtěl bych také v první řadě pogratulovat domácím k vítězství. Neplnili jsme to, co jsme trénovali, ani jsme nepřenesli věci z videa do zápasu. Nedokázali jsme se prosadit v útoku a nedokázali jsme to napravit ani v obraně, tady vidím největší problém. Na konci už jsme byli dole a nedokázali jsme s výsledkem nic udělat.“

Strakonice sahaly po bodu do poslední chvilky

SHC MALOMĚŘICE BRNO – HBC JVP STRAKONICE 1921 26:25 (15:15) | 16.9.2023

Nejvíce branek: Kachlík 10, Ipser 5, Svoboda 3 – Nolč 7, Bičiště 7, Nejdl 4
Rozhodčí: Marek Bareš – Jakub Uhlíř
Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/2
Vyloučení: 3:5
Diváci: 211

Zlomové momenty: Pro hosty se stal osudovým jak začátek, tak i konec utkání. V úvodu zápasu se rychle dostali do třígólového deficitu, ten ale dokázali dorovnat i otočit. Těsně před koncem zápasu vedly Strakonice 25:23. Od tohoto momentu však nedaly ani gól a Maloměřice urvaly důležitou výhru o jedinou branku.

Zajímavost zápasu: Mezi 44. a 52. minutou utkání byli oba gólmani naprosto neprůstřelní a nepadla jediná branka.

Nejlepší střelec: Na straně domácích vynikal Tomáš Kachlík, jenž zapsal deset branek. Druhý nejlepší střelec týmu měl na kontě jen polovinu z jeho počinu. V dresu Strakonic se duel povedl dvěma hráčům, Lukáš Nolč i David Bičiště dali po sedmi gólech.

Mládí vpřed: Dvaadvacetiletý Tomáš Kachlík se stal nejlepším střelcem utkání a dotáhl svůj tým k výhře.

Co výsledek znamená: Zatímco Maloměřice se po dvou prohrách dostaly na vítěznou vlnu, Strakonice stále na svůj první bod čekají.

Pozápasové ohlasy:
František Urban, trenér SHC Maloměřice Brno:
„Byly to hodně důležité dva body, náš herní projev nebyl ideální. Nevím, asi jsme měli v hlavách, že je to důležitý zápas a že musíme bodovat. Přišlo mi, že Strakonice hrály daleko více uvolněně. V prvním poločase jsme tuším neproměnili osm tutových šancí a nedokázali jsme se dostat do většího náskoku. Ale kdyby neplatí, každopádně velká pochvala za charakter týmu, kdy jsme ještě čtyři minuty před koncem ztráceli dva góly, že to kluci takto zvládli. V bráně byl na konci Vojta Douda, prostě muž zápasu. Já mu jen řekl, že není co ztratit, prostě tu bránu zavři. A on to udělal. Strakonicím chci poděkovat za super výkon, abych pravdu řekl, nečekal jsem, že nás budou takto trápit.“

Michal Zbíral, trenér HBC JVP Strakonice 1921: „Gratuluji domácím k výhře a zisku dvou bodů. Byly tam pasáže, kdy jsme byli zbytečně zbrklí, byly tam chyby na obou dvou stranách, úseky hry se střídaly horší s lepšími. Bohužel si myslím, že jsem brzo vyplýtval oddechové časy. Potřebovali jsme na konci trochu taktiky a bohužel ta možnost už tam nebyla. Kluci se to snažili brát na sebe, byla dvakrát ztráta míče v posledních dvou minutách, což byla chyba. Navíc přišlo zbytečné vyloučení, kdy jsme se pozdě vrátili, a to nás v podstatě stálo ty dva body. Jinak bojovné utkání, vzhledem k našemu zdravotnímu rozpoložení jsme ty dva body potřebovali i kvůli psychice, ale bohužel jsme na ně nedosáhli. Nic se nedá dělat, jedeme dál. Potřebujeme nasbírat trošku více zkušeností.“

Dukla zůstává i po přestřelce stoprocentní

HC DUKLA PRAHA – KH ISMM KOPŘIVNICE 35:32 (21:17) | 16.9.2023

Nejvíce branek: Sviták 8, Křístek 8, Josef 4 – Polcar 6, Petřík 5, Musálek 4
Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula
Sedmimetrové hody: 8/7 – 5/4
Vyloučení: 1:3. ČK: Moravčík (DUK)
Diváci: 80

Zlomové momenty: Kopřivnice v jedné chvilce zápasu ztrácela už šest gólů, ale zvedla se a i díky sérii neproměněných šancí domácích velké manko dotáhla. Dukla však pokračovala v aktivní hře i nadále a ke konci se dostala do klíčového tříbrankového vedení, které už nepustila.

Zajímavost zápasu: Můj dům, můj hrad. Když Kopřivnice dojede na Duklu, ví, že dosáhnout na body je nesmírně těžké. Kromě zápasu v říjnu roku 2020 vyhrála Dukla všechny své domácí vzájemné zápasy v tomto tisíciletí.

Nejlepší střelec: Kanonýři byli vyrovnaní na obou stranách. V dresu Dukly se duel povedl Svitákovi a Křístkovi, oba zapsali osm branek, zatímco Polcar a Petřík obstarali dohromady jedenáct gólů Kopřivnice.

Mládí vpřed: Devatenáctiletý Jonáš Josef mohl v zápase hned čtyřikrát vítězoslavně zatnout pěst. Zapsal své první góly v nové sezoně.

Co výsledek znamená: Dukla se díky výhře dotáhla na Brno, které vyhrálo již ve středu. Tři zápasy, tři výhry. Na druhé straně Kopřivnice prohrála druhé ze tří utkání, obě ztráty přišly venku.

Pozápasové ohlasy:
Michal Tonar, trenér HC Dukla Praha:
„Gratulace celému týmu za bojovný týmový výkon. Myslím, že jsme to vzali za správný konec. Trochu škoda, že když jsme vedli o šest gólů, nedokázali jsme to udržet. Ale zase jsme takticky zvládli konec, což je důležité. Získali jsme dva body do tabulky a teď máme zase týden na to, abychom zapracovali na tom, kde byly chyby.“

Tomáš Sklenák, trenér KH ISSM Kopřivnice: „Kdybychom vyhráli, určitě se zápas hodnotí lépe. Na jednu stranu jsem s některými částmi spokojen, například jsme se dokázali vrátit do hry z minus pěti, ale byly tam i chyby, na které jsme se připravovali. Chyby, které jsem klukům tři dny vštěpoval do hlavy, že nesmíme dělat, protože nás to tu bude stát hodně sil. Věděli jsme, že má Dukla rychlý mančaft, hraje na přechody. Prostě nám to nevyšlo, jak jsme si představovali. Myslím, že jsme dostali Duklu pod tlak, ale vlastními chybami jsme potom dostali pod tlak i sebe, a tak to dopadlo. Gratuluji k výhře a my teď prostě musíme jít dál.“

Frýdek-Místek zaskočil Talent, v Plzni se zrodila remíza

TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK 32:32 (14:20) | 17.9.2023
Nejvíce branek
: Bláha 9, Douda 5, Šafránek 5, Šindelář 5 – Gřešek 8, Choleva 6, Chelminski 6
Rozhodčí: Václav Horáček – Jiří Novotný
Sedmimetrové hody: 2/2 – 5/4
Vyloučení: 3:4. ČK: Bláha (PLZ)
Diváci: 520

Zlomové momenty: Domácím se příliš nedařilo již v prvním poločase, který položil základy k nečekané remíze. Talent šel totiž do šaten s šestigólovým mankem. To sice stáhnul, dostal se i do vedení, nicméně nervozita ke konci byla znát, stejně jako únava z dohánění soupeřova náskoku. Dvě minuty před závěrem mohl rozhodnout o výhře Pepina Mathias Choleva, svůj sedmimetrový hod ovšem neproměnil.

Zajímavost zápasu: Pro Frýdek-Místek jde o první bodový zisk ze zápasu s Plzní od února 2018, kdy nad tímto soupeřem vyhrál 23:22.

Nejlepší střelec: Blýskli se oba elitní střelci svých týmů. Plzeň se díky devíti brankám Daniela Bláhy stala nejlépe střílejícím celkem soutěže, zatímco na straně hostů dal jen o jeden gól míň Adam Gřešek.

Mládí vpřed: Daniel Bláha opět zazářil, tentokrát rovnou devíti góly, což je v sedmnácti letech bezesporu velmi slušný výkon.

Co výsledek znamená: Pro Plzeň jde o mírnou komplikaci, jelikož její soupeři Brno a Dukla zůstávají stoprocentní. Frýdek-Místek zase zkompletoval pestrou sérii, má na kontě výhru, prohru i remízu.

Lovosice potvrdily roli favorita v Hranicích

TJ CEMENT HRANICE – HK FCC MĚSTO LOVOSICE 33:36 (14:15) | 17.9.2023
Nejvíce branek
: Pelák 9, Piwko 6, Klus 4 – Kupa 8, Stach 5, Mizera 5
Rozhodčí: Pavel Friedel – Tomáš Kučerka
Sedmimetrové hody: 4/4 – 4/2
Vyloučení: 5:6. ČK: Stach (LOV)
Diváci: 105

Zlomové momenty: Úvod měly Hranice fantastický, velmi rychle odskočily na rozdíl čtyř branek. Rozhodující však byl konec prvního poločasu, kdy Lovosice stáhly manko, následně i překlopily skóre na svou stranu. Od té doby se za sebe nemusely ohlížet, jelikož ve druhé půlce vedly dokonce už o deset tref. Hranice pak sice daly sedm gólů za sebou, na body to však nestačilo.

Zajímavost zápasu: Nezvyklá byla poslední pasáž zápasu, kdy se Hranice snažily dohnat náskok Lovosic. Za stavu 26:36 nasázel Cement sedm branek v řadě bez jediné odpovědi a snížil na konečných 33:36.

Nejlepší střelec: Domácí Matěj Pelák nasázel devět branek, díky čemuž byl jasně nejlepším střelcem Hranic. Na jeho počin dokonce nestačil ani nejlepší střelec soutěže Jan Kupa, jenž dal o branku méně.

Co výsledek znamená: Hranice měly na úvod velmi těžký los, padly s Brnem i Lovosicemi a zatím na body čekají. Na druhé straně Lovosice zlomily sérii porážek a připsaly si první cennou výhru.


FOTO: Ivo Dudek (Česká házená)

Výsledky 3. kola Chance Extraligy:
SKKP Handball Brno – TJ Sokol Nové Veselí 31:23 (13:8)
SHC Maloměřice Brno – HBC JVP Strakonice 1921 26:25 (15:15)
HC Dukla Praha – KH ISMM Kopřivnice 35:32 (21:17)
Talent tým Plzeňského kraje – Pepino SKP Frýdek-Místek 32:32 (14:20)
TJ Cement Hranice – HK FCC Město Lovosice 33:36 (14:15)

Handball Club Zubří – HBC Jičín odloženo

HCB Karviná – volný los

FOTO TOP: Ivo Dudek (Česká házená)