MOL Liga: Zora remizovala s Iuventou a Písek skolil Slavii. Dva body bere i Dunajská Streda

11/02/2024 | soutěže
Sedmnácté kolo MOL Ligy odstartovalo v sobotu pěticí duelů. Šaľa doma porazila Zlín, Kynžvart vyhrál vysoko v Hodoníně. Zora šokovala Iuventu, která ztratila body teprve podruhé v sezoně. Slavia prohrála doma s Pískem a Most porazil Plzeň. Nedělní duel Poruby s Dunajskou Stredou skončil výhrou Slovenek o deset gólů.

Diváci: 602

Zlomové momenty: Šaľa si už v prvním poločase vypracovala solidní čtyřbrankový náskok a do druhého dějství nastoupila velmi sebevědomě. Vedení už totiž za celý zápas neztratila, naopak ho ještě navyšovala, a to například čtyřbrankovou sérií od 39. minuty. Nakonec tak Slovenky zvítězily o šest gólů.

Zajímavost zápasu: Slovenky nad Zlínem ve vzájemných utkáních dominují. Z posledních deseti zápasů vyhrály osmkrát, jednou se týmy rozešly smírně.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo Márii Holešové, která se trefila osmkrát. Hostující Daniela Šimková zapsala o gól méně.

Co výsledek znamená: Slovenky se osamostatnily na sedmém místě, aktuálně mají na kontě patnáct bodů. Zlín je po sedmnácti zápasech stále na desáté pozici s osmi body.

Diváci: 212

Zlomové momenty: Západočešky naskočily do utkání bleskově. Po deseti minutách už Kynžvart vedl o pět branek, své vedení pak do poločasu vylepšil na dvanáct tref, a to zejména díky pětigólové sérii od 12. minuty. Ve druhém poločase hostující házenkářky jen navyšovaly, a nakonec vyhrály o devatenáct gólů.

Zajímavost zápasu: Kynžvart zvládl všechny vzájemné soutěžní zápasy těchto dvou týmů v historii. Čtyřikrát přitom slavil v MOL Lize a jednou v Českém poháru.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se opravdu dařilo Katce Dresslerové, která se trefila dvanáctkrát. Její dosavadní maximum přitom bylo sedm branek.

Co výsledek znamená: Hodonín zůstává poslední se dvěma body na kontě. Kynžvart se alespoň do dohrávky vyhoupl před Dunajskou Stredu a na třetí pozici disponuje 26 body.

Diváci: 189

Zlomové momenty: Iuventa vstoupila do zápasu dobře, po pěti minutách vedla 4:0. Navíc i v dalším průběhu dominovala, Zoře za dvanáct minut povolila pouze tři góly a sama vedla o šest. Jenže Olomouc se vzchopila a dobře stahovala, do poločasové pauzy šla už jen s tříbrankovým mankem.

Zora měla i skvělý nástup do druhé poloviny a už ve 40. minutě dokonce vyrovnala. Přesto si ale Michalovce vzaly vědění zpět a několikrát ještě odskočily. To zásadní se tak dělo od 56. minuty. Slovenky odskočily dvěma brankami do vedení, ale Michaela Daňková snížila na 26:27 v 59. minutě a pět sekund před koncem srovnala na 27:27 domácí Adéla Protivánková.

Zajímavost zápasu: Iuventa ztratila body teprve podruhé v sezoně. Byla to tak její první ztráta od 3. září 2023, kdy podlehla Dunajské Stredě.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejčastěji prosazovala Lívia Klučková, jež nastřádala hned devět branek, což byl její nejlepší výkon v sezoně.

Co výsledek znamená: Iuventě se ztenčil náskok, druhý Most zaostává o čtyři body, Olomouc se zase propadla pod Šaľu o jeden bod.

Pozápasové ohlasy:
Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc:
„Jsem moc spokojená, holky ukázaly, že házenou hrát umí, že naše tendence je stoupacjící, a že chceme konečně body. Bod máme a doufám, že teď už to budou pořád jenom dva.“

Peter Kostka, trenér Iuventa Michalovce: „Domácí bojovaly, ukázaly obrovskou vůli po zvrácení utkání. Klíčové bylo, že jsme měli skvělý úvod, změna nastala, když trenérka začala hrát 7 na 6 a celý zápas jsme se nedokázali správně připravit na řešení hry 7 na 6. Asi šestkrát jsme netrefili bránu přes celé hřiště, potom jsme ztratili stabilitu a jistotu v postupném útoku. Bylo to z naší strany slabé a já jsme velmi nespokojený. Je to taková facka, kterou jsme potřebovali a já jsem za ni rád.“

Diváci: 150

Zlomové momenty: Písek si vytvořil zajímavé vedení už v prvním poločase, Slavia se ale těsně před odchodem do kabin trefila třikrát v řadě, a stáhla tak manko jen na jeden gól. Sokolu se ale už na začátku druhého poločasu znovu podařilo odskočit, ve 41. minutě vedl poprvé už o pět gólů, navíc od té doby již v zápase neprohrával. Slavia se ještě v 55. minutě dotáhla na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat nedokázala. Ze zápasu si tak neodnesla ani bod.

Zajímavost zápasu: Písek a Slavia si výhry ve vzájemných zápasech pravidelně střídají, a to už od 17. září 2022. Od té doby se odehrálo už šest utkání a oba celky zvítězily střídavě třikrát.

Nejlepší střelkyně: V zápase opět zářila Iveta Korešová, která přidala na své střelecké konto dvanáct branek. Čtyřikrát se prosadila ze sedmimetrových hodů.

Co výsledek znamená: Písek se v tabulce přiblížil právě Slavii. Ta má aktuálně 22 bodů, Sokol se dotáhl již na 19 bodů a je v tabulce hned pod Pražankami.

Most si poradil s Plzní

DHK BANÍK MOST – DHC PLZEŇ 38:31 (21:17) | 10. 2. 2024
Ogonovszky 9, Stříšková 9, Jestříbková 5 – Schreibmeierová 8, Panošková 5, Fenclová 5
Rozhodčí: Pavel Blanár – Mojmír Valášek
Sedmimetrové hody: 1/1 – 5/4
Vyloučení: 4:5. ČK: 54. Drozdová (PLZ)
Diváci: 524

Zlomové momenty: Most poprvé odskočil od osmé minuty, kdy nasázel pět branek v řadě. Vytvořil si tak dobrý náskok do druhé části. Navíc při vstupu do závěrečné třicetiminutovky nasázel tři góly za sebou a ještě více soupeři unikl. Své vedení následně kontroloval až do konce.

Zajímavost zápasu: Most nad Plzní ve vzájemných zápasech dominuje. Z posledních patnácti utkání vyhrál rovnou čtrnáctkrát.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo Eszter Ogonovszky a Adéle Stříškové. Obě se za Most trefily devětkrát.

Co výsledek znamená: Baník po vlastní výhře a zaváhání Iuventy snížil ztrátu na první místo na čtyři body. Plzeň je stále devátá s devíti body.

Vladimír Šuma, trenér DHK Baník Most: „Nemůžeme být spokojení se sedmnácti obdrženými brankami v prvním poločase, chyběla nám důrazná obrana a dorozumění s pivotem. I když jsme zčásti plnili, co jsme měli, především co se týče obrany krajních spojek, ale sedmnáct branek za poločas je příliš. Ve druhé půli už jsme sice nedostali tolik gólů, ale celkově příliš spokojený nejsem, i když jsme získali dva povinné body za výhru.“

Richard Řezáč, trenér DHC Plzeň: „Když utkání rozdělím na dvě části, s první půlí spokojení jsme, ale dlouhodobě máme problémy v defenzivě. V útoku jsme schopni dát Mostu přes třicet branek, ale bohužel, když nic neubráníme a nic nechytíme, nemůžeme pomýšlet na lepší výsledek.“

FOTO+TOP: Jan Pimper (DHK Baník Most)

Poruba nedokázala vzdorovat DAC

TJ SOKOL PORUBA – HC DAC DUNAJSKÁ STREDA 24:34 (11:17) | 11. 2. 2024
Farářová 10, Ka. Rajová 5, Bestová 2, Baumbachová 2 – Desortová 7, Sári 7, Juhos 5
Rozhodčí: Jiří Králíček – Milan Letev
Sedmimetrové hody:
Vyloučení: 3:3
Diváci: 110

Zlomové momenty: Prvních deset minut bylo víceméně vyrovnaných, pak se ale třemi góly v řadě od 11. minuty Slovenky utrhnuly. Další tříbranková série přišla od 17. minuty, a rovněž od 21. minuty. Díky nim si Dunajská Streda vytvořila solidní šestigólový náskok už do poločasu. Ten pak ještě vylepšila třemi góly v řadě od úvodu druhé půle a vývoj duelu kontrolovala. Nakonec zvítězila o deset branek.

Zajímavost zápasu: Dunajská Streda si vylepšila vzájemnou bilanci s Porubou. Z deseti vzájemných zápasů, které spolu kluby v MOL Lize odehrály, vyhrály Slovenky hned osmkrát.

Nejlepší střelkyně: Střelecky se nejvíce dařilo Anežce Farářové, jež nastřílela deset branek, přitom proměnila šest ze šesti sedmiček.

Co výsledek znamená: Poruba zůstává se čtyřmi body předposlední. Dunajská Streda se posunula na druhé místo, kde aktuálně disponuje 27 body, stejně jako třetí Most.