Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Stehlík vítá, že je 2finále ve Varech: 20 let čekání na trofej v Plzni? To nechceme znovu dopustit

14/02/2022 | 2finále Českého poháru, soutěže
Když se házenkář Jan Stehlík vrátil z ciziny, Český pohár byl první trofejí, kterou s plzeňským Talentem zvedl nad hlavu. Bylo to v lednu 2018 po finálovém vítězství 33:21 nad tradičním rivalem Baníkem Karviná. „Pamatuju si, že jsme to finále zvládli snadno, podali jsme dobrý výkon. Nebyl to žádný extra boj,“ vybavil si i po letech Jan Stehlík. Mimochodem finálový turnaj tehdy proběhl za účasti čtyř týmů v Chebu a plzeňský Talent předtím vyřadil v semifinále Nové Veselí (29:22), letošního finálového soka. Druhou dvojici tvořila Karviná a Lovosice, tedy závěrečné kvarteto bylo stejné jako v letošním ročníku Českého poháru. Západočeši teď vyhlíží 2finále v Karlových Varech, které je v plánu už 23. února 2022.
Stehlík vítá, že je 2finále ve Varech: 20 let čekání na trofej v Plzni? To nechceme znovu dopustit

Vzpomínáte ještě dnes na tenhle finálový turnaj?
Jak by ne! Já jsem přijel za klukama autem až na finále rovnou z mistrovství Evropy v chorvatském Záhřebu. V semifinále jsem ještě nastoupit nemohl, protože jsem byl na cestě.

Museli vás trenéři hodně přemlouvat?
Ne. Kdo mě zná, ví, že jdu do všechno naplno. Chtěl jsem pomoct mančaftu. Navíc to bylo finále poháru, šlo o zisk trofeje.

Ve finále jste se utkali s Karvinou, která už je váš trochu tradiční soupeř v rozhodujících zápasech. Dává vaše soupeření všemu ještě větší náboj?
V obou týmech jsou nejlepší hráči i podmínky v extralize, takže je to logické. I letos jsme je museli vyřadit na cestě do finále Českého poháru. (v semifinále doma po výhře 26:22 – pozn. aut.)

A ve finále vás čeká Nové Veselí…
Nebude to nic snadného. Hned v úvodu extraligy ukázali, že se s nimi musí počítat, když u nás vyhráli. Máme to v hlavách, přistoupíme k zápasu zodpovědně.

Je to proto, že i pohárovou soutěž berete vážně?
Určitě, je pro nás prestižní pohár vyhrát. My máme vždycky jen ty nejvyšší ambice, je to důležitá trofej.

Foto: Talent Plzeň

Navíc Plzeň získala pohár sice v roce 2018, ale čekala na něj dlouhých 20 let…
No a my právě nechceme dopustit, aby to trvalo zase tak dlouho. (úsměv)

Vy jste působil dlouhá léta ve Francii, jak tam nahlíží na pohárové soutěže?
Ve Francii se hrají dva poháry – ligový a francouzský. A bývá to hodně prestižní, zvlášť pro kluby z nižších soutěží nebo ty, které nebojují v lize o nejvyšší příčky. I druholigové kluby mohou přivítat doma zajímavé soupeře, třeba Paris SG nebo Montpellier.

Stalo se vám už někdy v Česku, že jste byli s Talentem podobnou atrakcí?
Myslím, že je to pokaždé, když přijedeme my nebo třeba i Karviná k nějakému týmu z nižší soutěže. Je pro ně zajímavé poměřit síly s nejlepšími celky extraligy.

Foto: Talent Plzeň

Vyhrál jste někdy ve Francii některou z pohárových soutěží?
Ne, ale jednou jsme byli se Saint Raphaelem ve finále, ale prohráli jsme s Montpellierem.

Teď jste ve finále v Česku. Jak byste charakterizoval soupeře z Nového Veselí?
Je to velmi dobrý tým, mají tam urostlé kluky. Hrají silovější házenou, rozhodně nesmíme nic podcenit.

2finále se hraje společně s ženami v Karlových Varech. Co říkáte na akci?
Organizaci já moc neřeším. Ale pro nás je dobře, že se hraje zrovna v Karlových Varech. Nemusíme cestovat někam daleko, protože předtím máme hodně našlapaný program.

Vstupenky na 2finále jsou v prodeji

Foto + Foto TOP: Talent Plzeň