Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Práce s výběry talentované mládeže pomocí sportovní aplikace před chystaným návratem na hřiště

08/04/2021 | mládež, ostatní/různé
V uplynulých měsících jsme se všichni potýkali s omezením pro naši sportovní činnost, všichni jsme hledali různé způsoby, jak své svěřence udržet aktivní. Přesto, že se všichni již těšíme, jak se potkáme společně na hřišti, aktuální složitá situace nám ukázala nové zajímavé cesty a možnosti, jak se nevzdávat sportovat i přes všechny překážky.
Práce s výběry talentované mládeže pomocí sportovní aplikace před chystaným návratem na hřiště

 

Všichni jsme si během uplynulého roku vyzkoušeli různé online tréninky, tréninky doma apod. Další možnost nám ukázala práce s výběry ročníku 2006 chlapců i dívek. Před úplným uzavřením sportovišť a dalšími opatřeními se na začátku sezóny uskutečnil pouze jeden výběrový kemp pro děvčata ročníku 2006/2007, kemp pro chlapce bohužel musel být zrušen těsně před jeho plánovaným termínem. Jelikož je v této situaci velice složité vybírat ze všech šikovných hráčů a hráček ty nejlepší, výběr byl omezen pouze na ročník 2006. Tuto práci jsme v tomto ročníku pojali trochu jinak, proto proběhl výběr hlavně po komunikaci s klubovými trenéry a jeho hlavním cílem je připravit tento ročník i v nepříznivé situaci na přechod do vyšší kategorie.

Při hledání způsobu, jakou formou bude komunikace a práce s mládeží, která je často z jiných koutů našeho kraje, jsme nakonec zvolili sportovní aplikaci Runtastic ADIDAS. Hráči a hráčky se pravidelně potkávají na online schůzce, kde dostávají nové instrukce a report z uplynulého období. Pracují na základě zasílaných individuálních plánů a své aktivity zaznamenávají v již zmiňované aplikaci. Jde vidět, že velká většina z nich neztratila vlastní motivaci a jejich práce je někdy až nadprůměrná. Jejich tréninkové plány obsahují hlavně zaměření na kondici se snahou zařadit alespoň nějaký kontakt s míčem.

Věříme, že tito hráči házenou hrát nezapomenou a při návratu na hřiště si velice rychle oživí tuto aktivitu, důležité pro nás aktuálně je, aby při návratu na hřiště mohlo jak v klubech, tak na výběrových kempech dojít k brzké házenkářské specializaci, čemuž však předchází právě kondiční příprava spojená s prevencí zranění. Po tak dlouhé době chceme určitě dbát na to, že se nesmí nic uspěchat. Doufáme, že se nám blíží konečně doba, kdy se budeme moct vrátit na hřiště alespoň v nějaké formě a jsme si jisti, že práce těchto výběrů v nelehké situaci bude patřičně zúročena.

Trenérský tým krajského trenéra OLKSH