Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Novým generálním sponzorem Extraligy se stává společnost Chance

30/08/2022
Krok k větší atraktivitě. Nejvyšší mužskou soutěž čekají od příštího ročníku zásadní změny, kromě rozšíření počtu účastníků a úpravy harmonogramu přibude v názvu jméno titulárního partnera, kterým se na následující tři sezony stává společnost Chance. Extraliga startuje 3. září pěticí zápasů včetně televizního utkání Lovosic s vicemistrem z Plzně.
Novým generálním sponzorem Extraligy se stává společnost Chance

Společnost Chance byla založena v roce 1991. Během krátké doby se stala jednou z nejpopulárnějších sázkových kanceláří v České republice, od roku 2013 je součástí holdingu Tipsport. „Jsem opravdu rád, že se společnost Chance stává generálním partnerem Extraligy. Jen to potvrzuje vzestupný trend. Chceme házenou dál rozvíjet,“ říká prezident ČSH Ondřej Zdráhala. „Věřím, že vzájemná spolupráce tomu jen dopomůže.“

Úkol pro nadcházející tři roky je pro obě strany jasný. „Od partnerství si slibujeme společnou kooperaci, jejímž cílem bude zatraktivnění házené jako sportu. Chceme navýšit už tak vzrůstající sledovanost nejvyšší soutěže, nejde však jen o televizní přenosy, ale také sociální sítě a media obecně. Důležitá bude vzájemná synergie,“ pokračuje Ondřej Zdráhala.

A podobně to vidí i Roman Rypáček, ředitel sázkové kanceláře Chance: „Rádi bychom v rámci dlouhodobé spolupráce pomohli házené zvýšit popularitu, tak jako má například u sousedů v Německu. Věříme, že si házenou najdou jak diváci u televizních obrazovek, tak i v halách, kde bude i díky Chanci připraven pro fanoušky zajímavý program přímo při zápasech Extraligy.“

Každoročně rostoucí úroveň soutěže potvrdilo také loňské úspěšné působení českých celků v evropských soutěžích. Letos si Evropský pohár zahraje hned pětice týmů: Zubří, Dukla, Nové Veselí, Plzeň a Karviná. „Kluby dlouhodobě výborně pracují na sportovním i marketingovém poli. Chceme dál společně pokračovat v medializaci našeho sportu,“ prozrazuje prezident Českého svazu házené. I tomu má dopomoct rozšíření soutěže na 14 celků.

Do Chance Extraligy se nově připojil úřadující slovenský mistr Tatran Prešov a také hranický Cement. Vstupenku mezi elitu si v baráži vybojoval rovněž nováček ze Strakonic.

Tatran v minulém ročníku slovenské Niké Handball Extraligy dominoval, když ovládl základní část, nadstavbu i následné semifinále a finále, při cestě za triumfem navíc ani jednou neprohrál. V Evropské lize ukončila jeho účinkování hlavní fáze, ve skupině A uhrál čtyři body.

„Nejde jen o souboje se špičkou tabulky, náročné zápasy budeme hrát celou sezonu. V každé soutěži jsou slabší mančafty, ale česká liga má svou sílu. Každý náš – hlavně venkovní – duel bude těžký a je úplně jedno, jestli pojedeme do Lovosic, Kopřivnice nebo Brna. Bude to pro nás nová výzva a budeme muset prokázat kvalitu,“ měl jasno před přípravou prešovský kouč Radoslav Antl.

Formát vyřazovací fáze se nemění. „Určitě tuto novinku vítám. Prešov je velmi kvalitní tým a každému tak v ročníku přibydou minimálně dva kvalitní zápasy. Bude super si zahrát s takovým soupeřem. Profitovat budou hráči, kteří poměří síly s kvalitním soupeřem, i diváci, jenž by měli vidět výbornou házenou. Jsem tedy za toto zpestření nadcházejícího ročníku rád,“ komentoval trenér mistrovské Karviné Michal Brůna.

Pozitivní ohlasy zněly také ze Zubří. „Úroveň Extraligy dlouhodobě stoupá, což dokazuje i zájem Prešova o účast v základní části. Jsme přesvědčeni o tom, že konfrontace se silným soupeřem může vést pouze k dalšímu zatraktivnění soutěže. Mezinárodní utkání jsou důležitou součástí rozvoje dovedností hráčů, takže pro nás určitě pozitivní počin. My i naši diváci se na vzájemné souboje s Prešovem moc těšíme.“

Plzeň očekává velkou sílu nového účastníka. „Pro české týmy jde o příležitost konfrontace s celkem, který svou kvalitou bude zřejmě soutěž převyšovat. Teprve budoucnost ukáže, jaký bude skutečný přínos účasti takového týmu v základní části,“ uvedl celek ze západočeské metropole.

Základní část Chance Extraligy startuje v sobotu 3. září utkáním Maloměřic s Hranicemi, ještě ve stejný den Kopřivnice vyzve Prešov, Zubří si zahraje s Jičínem, Karviná přivítá Strakonice a Lovosice budou v televizním utkání před kamerami ČT Sport hostit Plzeň. Play off pak začne v termínu 25.-26. března.

První kolo Chance Extraligy:

Sobota 3. 9. SHC Maloměřice Brno – TJ Cement Hranice (10:30)
Sobota 3. 9. KH ISMM Kopřivnice – Tatran Prešov (16:00)
Sobota 3. 9. HC ROBE Zubří – O2XYWORLD HBC JIČÍN (18:00)
Sobota 3. 9. HCB Karviná – HBC JVP Strakonice 1921 (18:00)
Sobota 3. 9. HC FCC Město Lovosice – Talent tým Plzeňského kraje (19:00, ČT Sport)
Neděle 4. 9. SKKP Handball Brno – HC Dukla Praha (17:00)
Neděle 4. 9. Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ Sokol Nové Veselí (18:00)