Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Turnaj výběrů krajů už o víkendu! Chlapci hrají v Liberci, dívky ve Zlíně a Otrokovicích

22/06/2023 | Turnaj výběrů krajů, mládež
Jeden z největších mládežnických házenkářských turnajů je tu! Tentokrát se mezi sebou utkají výběry krajů. Starší žáci od pátku do neděle poměří síly v Liberci, starší žačky odehrají svá utkání ve Zlíně a Otrokovicích.
Turnaj výběrů krajů už o víkendu! Chlapci hrají v Liberci, dívky ve Zlíně a Otrokovicích

Liberec hostí turnaj chlapců

Chlapecká část turnaje se odehraje ve dvou halách v Liberci. Skupinu A i nedělní vyvrcholení turnaje hostí sportovní hala VK Dukla. Ve skupině si v ní zahrají Plzeňský, Zlínský, Ústecký a Olomoucký kraj, rovněž Praha a Vysočina.

Skupina B se koná v hale ZŠ Dobiášova, kde se utkají Jihočeský, Středočeský, Jihomoravský, Moravskoslezský, Královéhradecký a domácí Liberecký kraj. Program turnaje začíná v pátek v 15:00, velké finále se odehraje v neděli ve 13:40.

Zlínský kraj si vychutná soupeření dívek

Starší žačky zamíří do Zlínského kraje. „Zvu vás do obou sportovních hal (Otrokovice-Štěrkoviště a Datart Zlín), kde v pátek od 15 hodin, ve Zlíně už od 12 hodin, odstartuje třídenní celorepublikový Turnaj výběrů krajů,“ říká krajský manažer Zlínského krajského svazu házené Karel Popelka. Finále je na programu rovněž v neděli ve 13:40 ve Zlíně.

Skupinu A v Otrokovicích tvoří pět výběrů, a to Jihomoravský, Karlovarský, Jihočeský, Středočeský kraj a Praha. Skupina B se z většiny odehraje ve Zlíně, ale část sobotních zápasů se přesune rovněž do Otrokovic. Do této skupiny patří Moravskoslezský, Olomoucký, Ústecký, Plzeňský, domácí Zlínský kraj a Vysočina.

Systém turnaje

Akce má stejný systém pro chlapeckou i dívčí část. První týmy skupiny postupují rovnou do semifinále. Druhé a třetí výběry se křížem utkají o zbývající dvě místa v semifinále. Ta se odehrají v neděli ráno. Následují duely o celkové umístění a na závěr již zmiňované finále.

Kompletní rozpis turnaje najdete ZDE.