Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V pauze vedou první ligu žen Ivančice, stoprocentní je i průběžně druhý Kynžvart

22/10/2020
Poměrně málo - a to v tom nejlepším slova smyslu - zasáhl koronavirus program 1. ligy žen od prvního do pátého kola. Osm týmů z dvanácti účastníků soutěže stihlo před přerušením soutěže sehrát všech pět utkání pěti kol. Na čele se drží dosud stoprocentní Ivančice, další „medailové“ pozice drží házenkářky Kynžvartu a Havlíčkova Brodu.
V pauze vedou první ligu žen Ivančice, stoprocentní je i průběžně druhý Kynžvart

Foto: Pavel Vavroušek

 

Dosud poslední zápasy soutěže sehrály házenkářky první ligy před jedenácti dny a před nucenou pauzou si další, už páté vítězství zapsal tým průběžně vedoucích Ivančic. A trenér Qentin Lafon byl s výkonem svěřenkyň nejen v utkání s Jindřichovým Hradcem, který Ivančice porazily 31:23, pochopitelně spokojen. „Odehráli jsme zápas proti týmu, který dobře známe. Zvládli jsme blokovat jejich útok. Jsem spokojený s vývojem utkání, jelikož dovolil prostřídat celou početnou střídačku a všechny hráčky si mohly před vynucenou pauzou zahrát. Spoléhám, že holky se budou během ní udržovat v kondici, jelikož podle aktuálních nařízení vychází teoretický návrat na palubovku na zápas v Kynžvartu. Tedy proti soupeři, který je stejně jako my v letošní sezóně zatím bez porážky a který je aktuálně na druhém místě tabulky, a to pouze z důvodu odložení jednoho utkání v důsledku Covidu,“ komentoval vyhlídky týmu po utkání Lafon.

Průběžně druhé místo patří právě Kynžvartu, týmu, jenž chce zabojovat o postup do nejvyšší česko-slovenské soutěže. Silný tým házené Kynžvart si vede v 1. lize opravdu dobře. Dosud taky neztratil ani jeden bod, jak zmínil trenér Ivančic Lafon, druhou příčku tak momentálně drží především kvůli neodehranému utkání s SK UP Olomouc. A v Kynžvartu věří, že se dobře vypořádají i s nepříjemnou pauzou. „Upozornil jsem hráčky, že s tím už máme zkušenost a v praxi se ukázalo, že jsme to zvládli dobře a efekt se dostavil. Musíme se snažit alespoň udržet ve formě individuálně. Chceme být velmi odpovědní, protože situace bohužel není dobrá,“ uvedl v rozhovoru pro MF Dnes trenér Lázní Kynžvart Peter Sabadka.

Třetí tým tabulky Jiskra Havlíčkův Brod má na kontě také čtyři výhry, v soutěži jednou zaváhal, a to na konci září v souboji s týmem olomouckého UP a to o jediný gól 29:30. Naopak vítězně vyšly havlíčkobrodské házenkářky z duelů s Vršovicemi, Jindřichovým Hradcem, Otrokovicemi a těsně přetlačily i tým Kobylis (29:28).

Právě TJ Sokoly Kobylisy II je aktuálně v tabulce poslední bez jediného bodu, i když i tento tým má k dobru jedno odložené utkání. V soutěži měly smůlu, dvakrát prohrály hráčky Kobylis jen nejtěsnějším možným rozdílem (28:29 s Havlíčkovým Brodem a 29:30 s Bohumínem), kromě Ivančic pak nestačily ještě na Bohunice. Odložen je jejich zápas s Hostivicemi z 11. září.

Po jedné výhře mají na kontě týmy SK UP Olomouc a Sokola Vršovice, přičemž Vršovice bodovaly v Bohunicích a Olomouc doma přetlačila Havlíčkův Brod. Jen o bod víc zatím v soutěži vybojovaly házenkářky Bohumína, které ve svém premiérovém vystoupení v soutěži braly body za výhru nad Kobylisy a za remízů s bohunickým Tatranem.

Na středu tabulky se pak drží tymy Hostivic, které drží čtvrtou příčku s jedním odloženým zápasem a třemi výhrami ze čtyř odehraných duelů. Za nimi se pak řadí Bohunice, Otrokovice, Kunovice a Jindřichův Hradec.

 

Lázně Kynžvart proti SHK Kunovice. | Foto: Facebook Házená Kynžvart