Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

V Písku si daly sraz mladé házenkářky

10/06/2021 | mládež
V neděli 6. června 2021 se v písecké obloukové hale hrál turnaj mladších žákyň v házené s názvem „Covid cup Písek 2021“. Po dlouhé covidové pauze tak měly mladé házenkářky opět šanci vzájemně se potkat a poměřit síly. A konečně také osobně, ne pouze on-line!
V Písku si daly sraz mladé házenkářky

 

Dle slov hlavního organizátora Jiřího Blanického ze Sokola Písek nebylo až tak jednoduché v této době sehnat termín a dát dohromady alespoň pár družstev, protože s turnaji se aktuálně „roztrhl pytel“. „Ve všech kategoriích je obrovský hlad po vzájemné konfrontaci, všichni chtějí dohnat aspoň část toho, co za celý ten dlouhý rok zameškali," komentoval přípravy turnaje Blanický. Klání se nakonec zúčastnilo 5 družstev. Kromě dvou týmů domácího klubu, které vedl právě trenér Jiří Blanický, do Písku přijeli sousedi ze Strakonic a Milevska a také družstvo Slavie VŠ Plzeň.

Jako první bylo na programu derby píseckých družstev a pak už se na palubovce střídaly bojovné a atraktivní duely jako na běžícím pásu. Zápasová porce to byla po takové pauze pořádná – pro každé družstvo 4 zápasy 2x15 minut, ale všechny účastnice se s tím statečně popraly. Turnaj nakonec suverénním způsobem ovládlo písecké družstvo A, které dokázalo zvítězit ve všech duelech. Druhé místo vybojovalo Milevsko a stupně vítězů doplnila Plzeň. Písecké béčko, které bylo doplněno i o mladší hráčky, skončilo čtvrté a poslední pátá příčka zbyla na Strakonice.

 

Konečné pořadí:
1. TJ Sokol Písek A
2. Milevsko
3. Plzeň
4. TJ Sokol Písek B
5. Strakonice

 

 

V současné době ovšem není primárním cílem těchto klání pouze a jen vítězství, ale zejména návrat dětí na sportoviště, snaha opětovně jim vrátit trochu ze „zapomenutých“ návyků, bojovnost, kolektivního ducha a sounáležitost s týmem a zejména lásku a vztah ke sportu obecně. Písecký Covid cup rozhodně uspěl ve všech těchto bodech!