Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Házená? Srdeční záležitost, přiznává velvyslankyně Kaiserová. Podpořila mladé hráčky na EURU

16/07/2023 | mládež, reprezentace
Dorazila podpořit české naděje přímo do dějiště. Velvyslankyně České republiky v Rumunsku Halka Kaiserová navštívila zápas juniorských reprezentantek proti Makedonii přímo v Mioveni. A o svém vztahu k házené se rozpovídala i pro handball.cz.
Házená? Srdeční záležitost, přiznává velvyslankyně Kaiserová. Podpořila mladé hráčky na EURU

Krásná dynamická hra plná emocí. I to je jedna z věcí, proč si tento sport oblíbila Halka Kaiserová, velvyslankyně ČR v Rumunsku. „Házenou mám velmi ráda, je to moje srdeční záležitost, protože můj otec byl házenkář. Hrál za Plzeň a v 60. letech byl součástí národního týmu. Házenou pokládám za velmi tradiční a inteligentní sport. Jsem ráda, když se českým házenkářům daří,“ říká s úsměvem.

Házenou sice nehrála, ale vždy ji s nadšením sledovala. „Národním týmům fandím stále. Proto jsem přijela do Mioveni, abych povzbudila naše reprezentantky i osobně. Doufám, že se jim i v budoucnu bude dařit,“ přeje si velvyslankyně.

A má nějakého oblíbence? Jednoho konkrétní honemám. Jako žena sleduji více ženské reprezentační týmy. A přeji jim spoustu úspěchů. Doufám, že příští sezona jim to přinese v plné míře,“ dodává.

„České házené přeji, aby se jí dařilo,“ uzavírá Kaiserová.