Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Vyjádření Českého svazu házené k novým protiepidemickým opatřením a zákazu sportovní činnosti

08/10/2020
Dne 8. října přijala Vláda České republiky nová opatření pro omezení šíření onemocnění Covid-19 a s platností od pondělí 12. října přerušila chod veškerých organizovaných soutěží. AKTUALIZOVÁNO o pokyny k organizaci soutěží v období od 9. do 25. října 2020.
Vyjádření Českého svazu házené k novým protiepidemickým opatřením a zákazu sportovní činnosti

 

V reakci na tato opatření vydává Český svaz házené následující vyjádření.

„S ohledem na vývoj situace v České republice a narůstající počet pozitivně testovaných případů i hospitalizovaných pacientů přijímáme nařízení vlády jako nutný a do jisté míry předvídatelný krok ke zvládnutí současné krize. Doufáme, že nařízená omezení skutečně povedou k zlepšení současného stavu. Z krátkodobého hlediska jsme schopni čtrnáctidenní přerušení soutěží ustát, dlouhodobější přerušení všech soutěží, a to především těch profesionálních, by však bylo zcela zásadním zásahem do termínové organizace soutěžního ročníku i chodu klubů nejen jako soutěžních subjektů, ale také jako zaměstnavatelů a organizací zajišťujících sportování mládeže. Čím delší toto přerušení bude, tím horší bude tato situace pro celý náš sport. Věřím, že situace se opravdu v nadcházejících týdnech výrazně zlepší a tuto těžkou dobu v domácích soutěžích překleneme. Jako velmi nešťastné však vnímáme konfliktní rozhodnutí o povolení reprezentačních akcí a mezistátních utkání a současné uzavření vnitřních sportovišť. V nejbližší době nás čeká například kvalifikační utkání mužů o postup na mistrovství Evropy, následně ženské EURO. Současná opatření prakticky znemožňují přípravu našich týmů na tyto akce a v případě přetrvávání těchto opatření i samotnou realizaci mezistátního utkání s Faerskými ostrovy. Budeme dále jednat s ministerstvem zdravotnictví i Národní sportovní agenturou a budeme žádat případnou výjimku pro zajištění kvalitní přípravy našich týmů na tyto akce.“

 

Nastalá situace je pro nás házenkáře nešťastná. Podruhé v jednom kalendářním roce musíme přerušit soutěže našeho milovaného sportu. Můžeme si o tom myslet každý své, můžeme to chápat, můžeme se zlobit, ale taková je realita. Chápeme že situace v celé zemi nyní není dobrá a že je ji třeba nějakým způsobem řešit. My jsme ale sportovci. Jsme zvyklí hrát podle pravidel a respektovat je! Pojďme dodržovat nařízená opatření, aby se situace co nejdříve vrátila k normálu a abychom i touto cestou pomohli našemu sportu. Všem přejeme hodně sil, pevné zdraví a věříme v brzký návrat všech malých i velkých házenkářek a házenkářů na palubovky!

Za Český svaz házené prezident ČSH Jaroslav Chvalný

 

Pokyn k organizaci soutěží v období od 9. do 25. 10. 2020

V období od 9. do 11. 10. 2020 se uskuteční veškerá mistrovská utkání organizovaná ČSH či KSH , avšak s omezením dle Pokynů ze 7. 10. 2020.

V období od 12. do 25. 10. 2020 se veškeré sportovní akce organizované ČSH či KSH ruší. Všechna zrušená utkání budou sehrána v náhradních termínech, o nichž budou kluby informovány na základě vývoje krizových opatření.