Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Most vyhrál v Olomouci, pokračuje ke šlágru na východ Slovenska

30/04/2021
První část plánu na tento týden si Černí andělé splnili, v Olomouci zvítězili jednoznačně 33:24 (14:10). Soupeřky z Olomouce držely s mosteckými házenkářkami krok pouze v prvním poločase, ačkoli náskok si mostecký tým vytvořil hned na začátku utkání a protihráčkám se jej za celé utkání nepodařilo stáhnout.
Most vyhrál v Olomouci, pokračuje ke šlágru na východ Slovenska

 

Trenér Libor Malínek byl přesto spokojený. „Drželi jsme se silným týmem krok, což je pozitivní do další fáze sezony. Devítigólová ztráta už se těžko dotahuje a bylo rozhodnuto. My jsme ale dali šanci všem hráčkám, a přesto jsme s Mostem drželi krok, což je pozitivum a hráčky musím jenom chválit, protože nehrály špatně proti silnému týmu. Rozhodlo zakončení,“ zhodnotil olomoucký kouč závěrečný výkon Olomouce v základní části. Do play off půjde Olomouc z druhé příčky mezi českými týmy.

„Je pravda, že jsme čekali trochu tužší odpor ze strany soupeře, i když v jejich sestavě chyběly dvě hráčky. Už v prvním poločase mohl být rozdíl ve skóre výraznější, ale sami jsme si situaci zkomplikovali. Soupeř se s námi v první polovině utkání snažil držet tempo, ve druhé půli už jsme ale utkání měli celkem pod kontrolou,“ komentoval výsledek trenér mosteckého týmu Jiří Tancoš.

Pro Černé anděly bylo čtvrteční utkání zároveň generálkou na sobotní střetnutí v Michalovcích, ale posloužilo i jako příprava na nadcházející play off. „Pro nás bylo pozitivní, že jsme během utkání měli šanci poslat do hry prakticky všechny hráčky, navíc jsme jako obvykle točili sestavu a zkoušeli i některé ne zcela obvyklé sestavy,“ doplnil trenér.

Po zápase se celý tým přesunul do Luhačovic, odkud se v sobotu přesune do Michalovců, kde jej čeká poslední zápas základní části MOL ligy. „Máme vlastně takové minisoustředění, protože se nevracíme domů a tým bude zase více spolu, což se nám už delší čas nepoštěstilo a mohlo by to být velmi přínosné. Náš nadcházející program není nijak striktně daný. V pátek ráno si trochu přispíme, dopoledne věnujeme spíše regeneraci, před obědem stihneme video přípravu a odpoledne máme v plánu standardní trénink, do kterého už by se měla zapojit i Jana Šustková. Všechno už pak budeme směřovat k sobotnímu střetnutí na Slovensku,“ nastínil trenér nejbližší program Černých andělů.

 

DHK Zora Olomouc - DHK Baník Most 24:33 (10:14)