Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Pražská online liga zná vítěze druhého kola

29/04/2021 | mládež
Týden se sešel s týdnem a mladší žákyně z pražských Kobylis, Hájů a Vršovice zakončily druhé kolo online ligy. Jak se děvčatům výsledkově dařilo?
Pražská online liga zná vítěze druhého kola

 

 

Výsledkový přehled soutěže najdete zde: Online liga mladšího žactva PSH – Český svaz házené (handball.cz)

 

Trenérka mladších žaček HC Háje Prahy Júlia Dvořáková popsala, jak vnímají a prožívají online ligu její svěřenkyně.

 

Jako jeden ze tří pražských klubů jste se zapojila se svými svěřenkyněmi do projektu online ligy, uvažovala jste o zapojení dlouho nebo jste měla jasno od začátku?

Když nabídka zapojit se do on-line ligy přišla, ještě jsme netušily, že o pár dní později dojde k rozvolnění a my budeme moct začít společně trénovat. Proto nás možnost poměřit si síly s jinými týmy a prověřit týmového ducha potěšila. Naší motivací pro přihlášení ani tak nebylo u holek probudit vztah k pohybu, protože my jsme za celý půlrok trénovat nepřestaly, ale spíš si ověřit, jak na tom holky po fyzické stránce jsou a dát jim možnost zúročit jejich několikaměsíční poctivou online práci a nechat je sklidit, co zasely.

 

Jak se k plnění disciplín postavila děvčata? Cítila i takto na dálku chuť porazit soupeře?

Holky byly nadšené. Jejich touha bojovat a poprat se o ty nejvyšší příčky byla veliká. Jediným zklamáním pro ně bylo, že nemohou bojovat s našimi tradičními rivaly z Písku, Milevska, Plzně a Kynžvartu.

 

Byla jste v průběhu týdne, když se plnily disciplíny, s děvčaty v kontaktu, probíhala motivace? 

Načasování bylo perfektní, zrovna nám umožnili venkovní trénováni. Takže jsme si mohly všechny disciplíny ukázat a holky se mohly navzájem motivovat k co nejlepším výkonům. 

 

Jaká disciplína byla pro vaše svěřenkyně nejtěžší? 

Kupodivu asi ta nejjednodušší, zvednout se ze země. (úsměv) Naštěstí ve všech ostatních disciplínách uspěly a po druhém kole on-line ligy si holky vedou opravdu skvěle.