Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona starších žákyň pohledem Slavie: Užila jsem si každý okamžik s týmem na hřišti i v šatně, říká Krybusová

11/05/2022 | mládež
Parádní zápasy, pohledné bitvy i nezapomenutelné zážitky. Slavia v Žákovské lize starších žaček dotáhla povedené výkony na stříbrné medaile, kolem krku visí DHC 22 výher i 519 nastřílených branek. „Z druhého místa máme obrovskou radost. Dosaženého výsledku si nesmírně vážíme," říká trenérka Martina Papežová upřímně.
Sezona starších žákyň pohledem Slavie: Užila jsem si každý okamžik s týmem na hřišti i v šatně, říká Krybusová

„Gratulujeme DHC Plzni k zisku zlatých medailí, zisk stříbra je pro nás velkým úspěchem," shrnula Martina Papežová. Vzájemný souboj dvou nejlepších celků tabulky, který se odehrál v lednu ve Zlíně, skončil výhrou Západočešek o pouhý gól (17:18). „Byl to jeden z nejlepších zápasů, jenž jsme v uplynulé sezoně odehrály. Sice jsme prohrály o jednu branku, ale náš výkon byl fakt dobrý a donutily jsme Plzeň bojovat o vítězství až do poslední minuty."

Trenérka sešívaných házenkářek byla ráda především za to, že se ročník obešel bez větších koronavirových komplikací. „Byla to náročná, dlouhá a těžká sezona. Jsme rády, že se celá sezona konečně odehrála bez jakéhokoliv omezení. A že také seriál turnajů Žákovské ligy byl pouze minimálně ovlivněn neúčasti družstev na jednotlivých turnajích a že boj o nejvyšší příčky nebyl zásadně ovlivněn karanténami," pokračovala trenérka. Také tým si ročník užil.

„Sezona byla dost těžká, ale zažila jsem v ní spoustu skvělých zážitků," usmívala se Adéla Krybusová. Ta si zahrála jak za svou kategorii starších žaček, tak za mladší dorost a výběr Prahy. „Byla to pro mě veliká zkušenost, za níž jsem velice vděčná. Užila jsem si každý okamžik, který jsem mohla se svým týmem strávit jak na hřišti, tak v šatně," prozradila 15letá talentovaná házenkářka.

V čem se tým mimo jiné posunul? „Troufla bych si říct, že se zlepšil hlavně můj přístup k házené, střelba a technika ve hře. Zlepšila se mi fyzička, v níž mi dost pomohly tréninky a hraní v mladším dorostu. Přece jen je celá jejich hra více intenzivní. Každý trénink, který máme, mi něco dá a já určitě vím, co na sobě do budoucna zlepšit," mínila Krybusová.

Zlepšení vnímá i trenérka Martina Papežová. „Holky se zlepšily prakticky ve všem, to je však cílem přípravy této kategorie – postupně zlepšovat herní činnosti a dovednosti všech hráček. Jsme rády, že se nám podařilo zapojit do utkání ŽL hned 19 hráček, což je velkým příslibem pro družstvo dorostenek, kam se přesunou od příští hráčky ročníku 2007, tak i pro družstvo starších žákyň, v němž zůstávají hráčky ročníku 2008.“

Slavii přitom hned na začátku ročníku přišla o jednu z hráček základního kádru. „Sezona byla pro nás všechny náročná fyzicky i mentálně. Na konci října se nám zranila jedna z nejlepších hráček, na naší psychice se to ze začátku podepsalo. Ale s týmem jsme zvedly společně hlavu a do ročníku jsme vkročily nejlépe, jak jsme mohly," pokračovala Krybusová. S jasným dovětkem. „Spoustu jsme toho dokázaly a ukázaly jsme, že házenou hrát umíme. Podstoupily jsme spoustu krásných zápasů i přesto, že byla utkání, která se nám úplně nepovedla, ukázaly jsme, že jsme velice silný tým."

A nemrzí přece jen stříbrné medaile? „Určitě asi jako každého nás mrzí, že to není zlato, ale určitě máme skvělý tým a jsme strašně rády za to, co jsme společně dokázaly uhrát. Utkání s Plzní bylo plné emocí, a i přes to, že jsme prohrály to byl jeden z našich nejlepších zápasů a všechny jsme si ho užily. Myslím si, že stříbrná medaile je velký úspěch a že se nemáme za co stydět," dodala Krybusová.

Slavie bezesporu bude chtít na úspěšnou sezonu navázat i příští rok.