Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Sezona starších žákyň Velké nad Veličkou: I přes velkou a těžkou ztrátu vybojovaly stříbro

31/05/2023 | mládež
Sezonou prošly pouze s jednou remízou a jednou porážkou. Nestačily pouze na pozdější vítězky z Písku. Mladé házenkářky z SKH Velká nad Veličkou si po konci těžkého ročníku v Žákovské lize starších žaček pověsily po právu na krk stříbrné medaile. Navíc ovládly tabulku střelkyň, když dokázaly soupeřkám nadělit celkem 616 branek.
Sezona starších žákyň Velké nad Veličkou: I přes velkou a těžkou ztrátu vybojovaly stříbro

Tento ročník byl pro tým Velké nad Veličkou opravdu náročný. „Sezona byla velmi úspěšná, ale zároveň i nejtěžší,“ začíná trenérka Andrea Trýsková a poukazuje na 1. místo bez ztráty bodu v Jihomoravské lize, zisk stříbra v Žákovské lize a vítězství v 2. lize mladšího dorostu a postup do 1. ligy.

Průběh sezony ale tak růžový nebyl. „Do druhého kola Žákovské ligy jsme nastoupili ve velmi těžké psychickém rozpoložení. Před Vánoci nás opustil náš milovaný trenér a můj manžel Pavel Trýska. Po prvním kole byla naše účast v lize nejistá. Nevěděla jsem, zda dokážu přijít mezi dívky a pokračovat v naší společné práci,“ pokračuje vyprávění.

Společně s manželem trénovali děvčata už od minižáků. „Vzpomínám si, že v té těžké době jsem měla v hlavě, že to musím zvládnout kvůli němu, že by si to přál. A bylo to správné rozhodnutí, protože holky mi pomohly toto těžké období překonat společně s Veronikou Štipčákovou (naší odchovankyní a v současné době hráčkou MOL týmu HC Zlín), která se připojila k našemu trenérskému týmu. Chtěla bych poděkovat všem, kteří mi pomohli a zapojili se do chodu klubu,“ líčí Trýsková po přelomovém roce.

Těší ji pokrok jejích svěřenkyň. „Hodně starších žaček hraje i v soutěži mladších dorostenek. Tahle sezona je hlavně posunula v tom, že se nikdy nevzdávají, bojují do poslední chvíle a dokážou zvrátit zápas na svou stranu. Z toho mám největší radost,“ míní koučka Velké nad Veličkou.

Sestava: Režňáková Nela, Matovičová Vanessa, Melichárková Denisa, Morávková Lada, Macháčková Simona, Nekardová Nina, Janků Adéla, Štípská Sofie, Jandová Hana, Krausová Barbora, Jagošová Agáta, Hlinková Eliška, Zubíková Karolína, Štipčáková Vendula, Jagošová Karolína

Žačky z moravského městečka prohrály pouze jednou, a to s Pískem v osudném druhém kole 15:19. Dále pak jednou remizovaly s DHC Plzeň 19:19. „Celý zápas s Plzní jsme si vyměňovaly vedení a závěrečná remíza byla pro zápas příznačná. Nejlepším zápasem letošní Žákovské ligy pro mě byl zápas s Kynžvartem, kde jsme měly skvělou obranu, která porazila velmi šikovné tamní holky,“ vybírá moment a utkání, v němž porazily západočeského soupeře 26:19.

Oproti minulé sezoně měl tým vyšší ambice. „V loňské sezoně jsme byli nejmladším týmem žákovské ligy, kde jsme sbírali zkušenosti a umístili se na krásném osmém místě. Letos si děvčata dala za cíl skončit do třetího místa, což se nám společně podařilo, a za to je mohu jen pochválit. Jsem na ně moc pyšná,“ rozplývá se Trýsková po zisku stříbra.

Pro trenéra jsme chtěly zlato, míní žačky. I tak by byl na nás pyšný

Žačky Velké nad Veličkou se během sezony musely vyrovnat se ztrátou trenéra. Na jeho počest chtěli vybojovat co nejlepší umístění, po jedné prohře a jedné remíze skončily druhé.

Jaká byla letošní sezona?
Sezona pro nás byla velmi úspěšná, měly jsme úspěchy jak v ŽL, JMK lize, tak i v 2. lize ml. dorostu, kterou jsme vyhrály a kde většina z nás pravidelně nastupovala. „Je to pro nás velký úspěch," shodují se mladé házenkářky.

Jak jste spokojené s druhým místem? Dostaly jste nějakou odměnu?
S druhým místem jsme velmi spokojené, je to pro nás velký úspěch a jen nás trochu mrzí, že jsme nedokázaly vybojovat zlato, pro trenéra jsme to moc chtěly. I tak si myslíme, že je to velký úspěch a věříme, že by byl na nás pyšný.

Jaká sezona byla z vašeho pohledu? V čem jste se nejvíc zlepšily?
Hodně jsme pracovaly na obraně a střelbě z dálky. Zjistily jsme, že když bráníme dobře, nikdo nás neporazí. (úsměv)

Máte nějaký silný moment ze sezony? Případně jaký?
Jeden z nejsilnějších momentů byl pro nás zápas s Kynžvartem, na hřišti jsme nechaly maximum a zaslouženě s tímto nelehkým soupeřem vyhrály. Za silný moment považujeme i 4. místo na PHC, “bramborovou” medaili jsme sice oplakaly, ale s odstupem času to považujeme za velký úspěch.

Foto + foto TOP: SKH Velká nad Veličkou