Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Tragicky zemřel brankář Droždína Ondřej Velfel

01/10/2021
Smutná zpráva zasáhla tento týden celé házenkářské hnutí. V úterý 28. září tragicky zemřel brankář házenkářského týmu Droždína Ondřej Velfel. Teprve dvaatřicetiletý házenkář a tatínek pětitýdenní holčičky podlehl těžkému úrazu hlavy.
Tragicky zemřel brankář Droždína Ondřej Velfel

 

Ondřej Velfel hrál házenou v Droždíně od roku 2003, hned v žákovské kategorii se stal brankářem a tento post mu patřil po celou jeho házenkářskou kariéru. Celé své hráčské působení věnoval právě mateřskému Droždínu.

Podle spoluhráčů kamarádský a pohodový kluk na sebe zbytečně neupoutával pozornost, ale vždy si stál za svým. Veselý kamarád a spoluhráč byl také obětavým a laskavým člověkem. Během svého života osmdesátkrát daroval plazmu, zamýšlel stát se dárcem kostní dřeně. S ohledem na jeho úmrtí po úrazu hlavy se rodina rozhodla darovat jeho orgány, takže Ondřej pomohl zachránit pět jiných lidských životů.

Po mladém spoluhráči ale zůstala milující manželka a teprve pětitýdenní dcerka. Přátelé se rozhodli rodinu podpořit finanční sbírkou, získané prostředky využijí maminka s dcerkou pro potřeby malé holčičky, náklady na bydlení i nečekané výdaje.

Finanční sbírku můžete podpořit na crowdfundingovém webu Donio zde www.donio.cz/ProBeuAEli

„Tragické úmrtí člena naší házenkářské rodiny Ondřeje Velfela nás všechny velice zasáhlo. Upřímnou soustrast vyjadřujeme celé Ondřejově rodině a přejeme hodně sil. V těžkých chvílích je dobré se vzájemně podpořit, a proto věřím, že házenkáři v celém našem hnutí najdou svou cestu, jak pomoci,“ řekl prezident Českého svazu házené Ondřej Zdráhala.