Vaš prohlížeč je zastaralý a web tak nemusí být zobrazen správně. Pro zobrazení webu si prosím stáhněte moderní prohlížeč.

Starší a mladší žačky trávily jarní prázdniny na soustředění v Altenbergu

07/03/2022 | mládež
Týden jarních prázdnin využily malé házenkářské naděje k týdennímu soustředění v německém Altenbergu. Česko-německé soustředění mládeže se uskutečnilo v rámci kooperačního programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Svobodným státem Sasko v letech 2014-2020 financovaného z prostředků Evropské unie. Celkem se pobytu zúčastnilo 75 dětí kategorie mladší a starší žačky.
Starší a mladší žačky trávily jarní prázdniny na soustředění v Altenbergu

„Nositeli projektu byly za německou stranu VfL Meißen a za českou stranu HK Spartak Ústí nad Labem, který přizval i partnerský DHK Baník Most. Mostecký klub kromě dětí zajistil i trenéry, kteří měli v rámci soustředění každý své tréninkové jednotky. V průběhu týdne se konaly semináře pro trenéry z celého Ústeckého kraje i za účasti Jiřího Günla, krajského manažera Českého svazu házené. Do programu v rámci soustředění se kromě mosteckých trenérek nejmladších kategorií zapojili i trenéři dorosteneckých týmů a hlavní trenér A týmu žen Adrian Struzik s asistentem Ondřejem Václavkem.  

„Snažili jsme se, aby byl pro děti zajištěn co nejrozmanitější program složený nejen z házené. Protože jsme v Krušných horách, zařadili jsme i celou řadu zimních sportů, od běžek, po sáňkování a bobování. Vyrazili jsme společně fandit Černým andělům na finále Českého poháru do Karlových Varů, ke konci pobytu byla pro děti připravena i teambuildingová hra. Myslím, že soustředění mělo velký přínos jak pro děti, tak pro trenéry, a to nejen v rámci našeho sportu, ale i co se týče spolupráce mezi kluby z obou stran hranice a přátelství mezi hráčkami. Spolupráce mezi všemi trenéry i hráčkami fungovala po celou dobu naprosto skvěle. doplnila Eva Vostárková. Celotýdenní kemp zakončil závěrečný turnaj. 

Spolupráce s ostatními kluby z české i německé strany hranice není ničím neobvyklým. Ústecký Spartak spolupracuje s DHK Baník Most aktivně mimo jiné v kategorii mladšího dorostu. Jen týden před mladými házenkářkami se v Německu uskutečnil kemp mladších dorostenek Mostu a Ústí nad Labem pod vedením Jiřího Tancoše, hlavního trenéra mladšího dorostu DHK Baník Most. „S klubem z Meißenu spolupracujeme společně už několik let, společně jsme pracovali na projektu Elbe – Labe ligy pro malé házenkáře a věříme, že společné aktivity budeme moci rozvíjet i v následujících letech,“ uzavřely Eva Vostárková  a Jaroslava Bzurová ( organizační pracovnice DHk Most a HK Spartak Ústí nad Labem).